Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Коротко про тренди у світі. Випуск 8

Коротко про тренди у світі

Про що зараз говорить увесь світ? Які методи популярні у світовому бізнесі? Що можна застосувати, аби покращити свій бізнес або ж апґрейднути та актуалізувати його? Розповідаємо про нові ідеї, інструменти та тенденції, що не мають вас оминути.

Еко-свідомість компаній

Сьогодні еко-свідомість для компаній – це не просто тренд, а необхідність. І це стосується не тільки компаній, які безпосередньо працюють з екологією, а й будь-якого виробництва, адже споживачів все більше хвилює, наскільки eco-friendly та соціально свідомим є виробник, а іноді клієнт навіть вимагає цього від бренду. Підвищена еко-свідомість споживача змінює бізнес. Сьогодні екологічні ініціативи із розряду волонтерських проєктів перейшли на рівень бізнесу. Еко-компанії  можуть бути дійсно прибутковим бізнесом, адже саме позиція вирізняє їх серед конкурентів та приваблює споживачів, що розділяють їхню позицію. За дослідженнями, 84% споживачів шукають екологічно стійкі виробництва, а 79% людей шукають роботу в еко-свідомих компаніях.

Отже, сьогодні є попит на еко-підприємництво й найцікавіше те, що такі стартапи отримують зовнішню підтримку. Відтак, SmallBusinessTrendsповідомляє про те, що компанією TheGreenBusinessBureau (GBB)  розроблені два нові додатки –  EcoAssessment and EcoPlanner, – які надають малим «зеленим» бізнесам сертифікати. Вони спрямовані на те, щоб допомогти молодим підприємцям керувати своїми безпечними для довкілля проєктами. За словами Білла Зуєвськи, CMO компанії GBB, вони спрямовані на те, щоб розставити пріоритети, зрозуміти, впровадити та сертифікувати екологічні практики, саме тому GBB надає підприємствам офіційну печатку для просування їх проєктів, каже Білл.

Також Зуєвськи, визначаючи екологічний тренд, наголошує на тому, що соціальна усвідомленість підприємства забезпечить не тільки вдячними клієнтами, але й потужною командою. Тому важливо не тільки спрямовувати свої сили на порятунок планети, але й залучати та утримувати в своїй компанії особливих фахівців – свідомих людей, які створять чудову команду й будуть здатні вибудувати правильні відносини із споживачем.

Звісно, такі тенденції не означають те, що вам терміново потрібно переформатувати свою компанію й перейти у царину екології. Ні, але впровадьте у свій бізнес щось, що покаже споживачеві, що вам не байдуже на його думку. Наприклад, подумайте над використанням безпечних для довкілля матеріалів, переналаштуйтеся на eco-friendly маркетинг або ж перейдіть на зелений веб-хостинг.

Стратегії більше не існує

Про це пише онлайн видання AIN.UA в матеріалі «Стратегія померла. Хай живе стратегія». Ми живемо у новому світі, в якому стратегія перестає існувати у своєму класичному розумінні. Кожен тиждень з’являються нові технологічні можливості для впровадження у бізнес, а користувачі кожен день змінюють модель власної поведінки, створюючи безперервний зв’язок між своїм офлайн та онлайн життям. Такі швидкі зміни унеможливлюють створення довгострокових стратегій, адже вектор розвитку компаній залежить від бажань клієнта, які підпорядковані динамічним цифровим змінам. Лише ті компанії, що зможуть наростити динаміку процесів, переосмислити сутність та задачі бізнес-стратегії та значення у ній IT-рішень, зможуть не просто залишитися у бізнесі, але й зайняти нові для себе ніші.

Вдалим прикладом адаптації до нової цифрової реальності можна назвати компанію Lego, яка швидко відгукнулася на нові потреби споживача, пов’язані із новою реальністю – екранами, що захопили всю увагу сучасних дітей. Legoвчасно підхопила цей тренд та створила лінійку роботизованих конструкторів, що програмуються.  Тобто діти отримали можливість самостійно за допомогою планшетів програмувати конструктори, щоб потім їх зібрати зі звичайних кубиків. У таким спосіб, створивши симбіоз онлайн та офлайн життя у своєму продукті, Lego, не змінюючи свою головну концепцію, проте підлаштувавшись під потреби споживача, не тільки не втратила клієнтів, а й привабила нових.

Ще один приклад  – IKEA, яка вчасно усвідомила, що сучасний клієнт не просто купує меблі, а купує атмосферу для своєї оселі. Тому IKEA створила оцифрований каталог зі своїми товарами та розмістила його у додатку доповненої реальності, щоб клієнти мали можливість завчасно відчути річ, яку купують.

Отже, сьогодні кожна компанія мусить знайти свій підхід до підкорення digital-трендів. Компаніям потрібно швидко змінюватись, миттєво реагувати на потреби клієнта та бути готовими, що доведеться стратегічно змінювати власну концепцію на пів шляху.

Нові сезонні інструменти Facebook для малого бізнесу

Facebook, бажаючи підтримати малий бізнес, запропонував до сезону свят нові маркетингові інструменти, що підлаштовані найперше під малий бізнес. Нові маркетингові інструменти допоможуть саме молодому бізнесу у передноворічний сезон пожвавити свої продажі та підвищити показники.

Про такі нововедення виданню Small Business Trends розповіла Мішель Кляйн, Віце-президент, спеціаліст по Global Business & Customer Marketing. “Ми знаємо, що сезон свят – це величезна можливість для малого бізнесу досягти своїх річних цілей”,  – зазначає вона. Тому саме у передноворічний період Facebook хоче підтримати малий бізнес зручними нововведеннями.

Насамперед оновлення стосуватимуться сторіс. На думку Мішель Кляйн, сторіс є легким форматом для використання та чудовим способом комунікації з клієнтами.  Facebook  планує додати нові функції в історії та розширити старі. Відтак, Facebook запускає шаблони для історій, які можна налаштовувати, та за допомогою яких компанії зможуть створювати вертикальні повноекранні віжуали для рекламних компанії. Ці шаблони можна буде використовувати в Instagram та FacebookMessenger.

Значно оперативнішим та ефективнішим стане бізнес-листування, адже розробники планують додати нові функції – ярлики, пошук, папки, – аби допомоги бізнесменам краще організувати спілкування з аудиторією та надасть можливість більш точно вибудовувати комунікацію.

Ще одною перевагою стануть так званіinstantreplies” – миттєві відповіді, що надаватимуться клієнтам автоматично.

Тому підприємцям, які хочуть потрапити у цю хвилю передноворічних святкових продажів, не можна оминати переваги, які надає Facebook. Уже зараз необхідно вибудувати стратегію, як нові інструменти застосувати, щоб не тільки отримати прибуток, але й бути в одній площині зі змінами, що відбуваються дуже динамічно.

Коротко про тренди у світі

АТ "Ощадбанк"