Підбірка контенту
Останній місяць літа був багатий на позитивні новини щодо дерегуляції бізнесу. У серпні спростили приєднання до енергомереж, скасували плату за розведення мостів, а влада остаточно зрівняла електронний і паперовий внутрішні паспорти.
1. Допомога виробникам нішевих агрокультур
Виробники круп’яних культур (гречка, жито, овес) до кінця року зможуть отримати державну компенсацію. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. На допомогу аграріям планують виділити 50 млн грн.
На субсидію зможуть розраховувати як юридичні особи, так і ФОПи, які не мають порушених справ про банкрутство, простроченої заборгованості й не перебувають у стадії ліквідації.
Гроші даватимуть із розрахунку на один гектар оброблюваних угідь. Розмір компенсації – до 5 тис. грн за гектар, але субсидуються не більше ніж 300 га, оброблених одним заявником. Головна мета державної допомоги – стабілізація цін на продовольчому ринку.
2. Електронні паспорти прирівняли до паперових
Державні органи тепер не матимуть можливості дискримінувати власників електронних паспортів, бо 23 серпня набув чинності закон, що прирівнює е-паспорти до паперових, повідомляє Мінцифри.
Нормативний акт був підписаний президентом ще у квітні, та діяти почав лише в серпні. На законодавчому рівні він прирівнює електронні паспорти та паспорти для виїзду за кордон до їхніх паперових аналогів.
Суттєвою перевагою таких документів є захист від підробок, легкість отримання й зручність.
Якщо у державних органах відмовили приймати е-паспорт через застосунок «Дія», його власник може поскаржитися в технічний відділ цього сервісу.
3. Зеленський узаконив податкові пільги для електро- й біопаливного транспорту
Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Податкового й Митного кодексів, які були ухвалені Верховною Радою 15 липня для збільшення кількості екологічного транспорту в Україні. Стимулювати будуть звільненням від сплати ПДВ – як під час купівлі «зеленого» транспорту, так і його виробництва.
Проте пільга не діє на імпорт складників із Росії, ОРДЛО й окупованого Криму.
4. Виробники меду отримали новий ринок збуту
Україна зможе постачати до Катару мед і продукцію бджільництва. Обидві країни у серпні погодили відповідні сертифікати для експорту цієї продукції, повідомляє Держпродспоживслужба. За даними відомства, це дасть змогу українським виробникам поширити ринки збуту на країни Перської затоки.
5. ЄС визнав українські СOVID-cертифікати в застосунку «Дія»
Європейський Союз офіційно визнав відповідність європейським правилам українські COVID-сертифікати в мобільному застосунку «Дія», повідомляють у Мінцифри. За даними міністерства, українці, що пройшли вакцинацію й отримали сертифікати у «Дії», зможуть вільно й безпечно подорожувати Європою.
6. Зеленський узаконив спрощення доступу бізнесу до електромереж
Президент підписав закон про спрощення приєднання до електричних мереж, ухвалений Верховною Радою 17 липня. Закон запроваджує «мовчазну згоду» на виділення земельної ділянки для розміщення лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури.
Також надається «єдине вікно» для подання замовником заяв і запитів, отримання інформації та вихідних даних, необхідних для проєктування й здійснення будівельно-монтажних робіт, узгодження проєктної документації тощо.
Очікується, що прийняття закону покращить інвестиційну привабливість України.
7. З однією дозою щеплення можна не йти на самоізоляцію
Уряд дозволив під час перетину українського кордону не йти на самоізоляцію тим людям, які отримали хоча б одну дозу вакцини від СOVID-19, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Раніше, щоб потрапити в країну, вимагався документ про проведення повного курсу вакцинації.
5 серпня Кабмін повернув вимогу ПЦР-тестування або самоізоляції для українців та іноземців, що в’їжджають на територію України.
8. Власники суден не платитимуть за розведення мостів
Кабмін ухвалив постанову, яка змушує розпорядників мостів самостійно нести витрати на їхнє розведення й не перекладати це на кораблі, що проходять під мостами. В Міністерстві інфраструктури зазначили, що постанова почне діяти з 1 січня 2022 року.
За даними відомства, зараз річкові перевізники платять гроші за розведення мостів, що здорожчує річкову логістику й заважає зростанню обсягів перевезень річковим транспортом.
9. Укрзалізниця підвищила тарифи на перевезення залізної руди й зерна
Національний перевізник «Укрзалізниця» оголосив про підвищення тарифу на перевезення руди: з 1 вересня 2021 року – на 8 %, з 1 січня 2022 року – на 20,4 %.
На транспортування агропродукції тариф із 1 вересня зросте також на 8 %, а з 1 січня 2022-го – на 6,5 %.
Крім того, подорожчає перевезення порожніх вагонів.
Укрзалізниця оцінює сумарний зиск від підвищення тарифів у 1,8 млрд грн у 2021 році й у 10,1 млрд грн – у 2022-му. Очікується, що ці кошти підуть на модернізацію рухомого складу.
10. ФДМУ здав в оренду частину замка
Фонд держмайна оголосив аукціон з оренди Руської брами XVI століття Кам’янець-Подільського замка. Пропонована площа – 210 м2. Стартова ціна – 16,5 тис. грн на місяць, термін оренди – 5 років.
Оскільки Руська брама є архітектурною пам’яткою, майбутній орендар зобов’язаний неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства й умов охоронного договору.
Перемогу на аукціоні здобула ГО «Клуб змішаних єдиноборств «Гуни». Її представники запропонували орендну плату у 18,8 тис. грн на місяць, що на 2 тис. більше за стартову ціну.
Підбірка контенту