Довгі вихідні — нагода провести час з користю та дізнатися щось нове про світ бізнесу. «Будуй своє» підібрав для вас дайджест фільмів, створених на основі біографій видатних бізнесменів. Їхні успіхи та помилки, життєві принципи та геніальні ідеї під прицілом кінокамер.
«Усі гроші світу» (2017)
Доволі напружений сюжет фільму, заснованого на реальних подіях. У всьому світі не було людини багатшої, ніж нафтовий магнат Пол Гетті. Належати до його роду — все одно, що бути богом. Однак, у 1973 р. в Римі невідомі викрадають його онука та вимагають за нього викуп у розмірі $17 млн. Але Гетті не звертає жодної уваги на всі благання матері викраденого онука та навідріз відмовляється платити за його життя.
«У всього є ціна. У житті найскладніше — це встановити цю ціну», — вважає Пол Гетті.
«Історія Марти Стюарт» (2003)
Режисер Джейсон Енслер зафільмував історію Марти Стюарт, яка побудувала імперію, успішно монетизувавши своі навички зразкової домогосподарки. Свій власний журнал та її дико популярне телевізійне шоу — здається, що успіх Марти безмежний та непохитний. Але коли через скандал на неї починає тиснути преса, її імперія опиняється у небезпеці. Виявляється, що за фасадом її зовнішнього ідеального образу зразкової домогосподарки та матері ховаються злочини, які вона здійснювала на шляху до успіху. Саме це у кінцевому підсумку призвело до краху її бізнес-імперію.
«Я буду робити все, що хочу, і робити це легко!»,— життєвий девіз Марти Стюарт.
«Стів Джобс» (2015)
Біографічна драма режисера Денні Бойла базується на історії життя засновника фірми Apple Стіва Джобса. Сюжет фільму розвивається навколо «трьох знакових презентацй компанії Apple», кульмінацією яких став 1998 рік — прем'єрний показ iMac. Це приблизно 15 років життя Стіва — з 1984 по 1998 рік. У 1985 р. Стіва виключили з ради директорів компанії, та він не опустив руки, а почав займатися програмами для освітніх установ. Завзятість героя довела оточуючим, що він, навіть без іменитої корпорації, здатний створювати справжні шедеври. Зрештою, директори компанії Apple були змушені знову запросити Джобса до своїх лав на правах радника. З того моменту, як він знову опинився серед керівної ланки компанії, що займається розробкою «макінтоша», починається наповнена інтригами боротьба за владу. Джобс бажає знову стати СЕО Apple, тому повністю віддається роботі. Це позначається на його відносинах з колишньою дружиною та дочкою, які, до речі, живуть в бідності.
«Сидячи в гаражі я винайшов майбутнє», — якось сказав геніальний Джобс.
Серіал «Начальниця» (2017)
Якщо маєте час та натхнення і любите серіали з захоплюючим сюжетом — цей варіант саме для вас. Серіал знятий за книгою #GIRLBOSS, написаною засновницею інтернет-гіганта Nasty Gal Софією Аморузо про саму себе. 2006 рік, 22-річна авантюристка Софія Марлоу живе в Сан-Франциско, де-не-де перебивається нерегулярними підробітками, не гребує простроченими пончиками зі сміттєвого баку та дрібним злодійством в магазинах. Господар будинку загрожує виселенням за несплату, і Софія, зневірившись, вирішує перепродати вінтажну шкіряну куртку з секонд-хенду на eBay. За добу аукціону ціна за річ злітає від восьми до шестисот доларів, і Софія, яку надихнув цей успіх, відкриває на платформі eBay власний магазинчик раритетного одягу. З цього починається історія інтернет-гіганта Nasty Gal, який за шість наступних років стрімкого зростання досяг річного обороту в 300 мільйонів доларів.
«Доросле життя — це місце, де вмирають мрії. Дорослішаєш, влаштовуєшся на роботу, стаєш ще одним офісним планктоном. І все. Кінець», — радить не «дорослішати» головна героїня серіалу.