Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Інтригувати — ризик зруйнувати

Коли мова про владу і великі гроші — кожен сам по собі. Проте, роблячи такий вибір, варто пам’ятати, що можна занапастити не тільки чиєсь життя, а й своє. Невже правила світу бізнесу настільки жорстокі? «Будуй своє» пропонує переглянути ці фільми та зробити власні висновки на майбутнє.

«Спадкоємці» (2018)

Серіал-сенсація цього року про вигадану американську сім'ю медіамагнатів. Сімейний бізнес очолює Логан Рой, який збудував бізнес-імперію з нуля до рівня міжнародного медійного конгломерату Waystar Royco. Логан Рой — людина владна та жорстка. Під його управлінням — тисячі людей і десятки тисяч студій. Але головний герой замислюється, хто ж продовжить його справу, хто гідний стати главою медіаконгломерату, що явно потребує модернізації. Новий погляд на розвиток, свіжі думки та ідеї — це те, чого бажає своєму бізнесу управлінець, завершуючи кар’єру. І ось тільки-но Логан потроху відходить від справ, починається найцікавіше. У центрі сюжету — сімейна драма.

У старіючого мільярдера четверо дорослих дітей: Коннор, Кендалл, Роман і Шив. Міжнародне об'єднання здається повністю підконтрольним старшому синові. Вірний батьків помічник використовує позитивний імідж для завоювання балів популярності. Та син видається батькові занадто м'яким, позбавленим характерного стержня і принципової позиції. Власник вважає, що надмірне самовдоволення наступника приведе процвітаючий бізнес до смерті, і дозволить конкурентам поглумитися над падінням його могутньої імперії. Страх невідворотної втрати ринку змушує інтригана сплести ряд вигадливих ігор, куди втягнуті всі можливі члени сімейства та несподівані ставленики.

Проходячи випробування через віроломні зради, лицемірство та користь, молоде покоління наступників лише погіршують ситуацію. Напруга зростає, не залишаючи осторонь нікого. Хто ж зуміє всіх обійти та прийде до вершини такої бажаної влади? На що готові герої заради отримання корпорації?

— Все, що я зробив у своєму житті, я зробив для своїх дітей. Знаю, що помилявся, але я завжди намагався влаштувати як краще для них, тому що я їх люблю, — нагадує Логан Рой.

«Картковий будинок» (2013-2017)

Американський телесеріал від ВВС у жанрі політичного трилера «Картковий будинок» став одним із хітів останніх років. Він був створений Бо Уіллімоном за романом Майкла Доббса. Дії серіалу відбуваються у Вашингтоні. Амбіційний конгресмен від Демократичної партії Френк Андервуд в обмін на обіцянку зробити його держсекретарем допомагає Гаррету Уокеру стати президентом США. Однак після виборів глава адміністрації президента Лінда Васкез повідомляє Андервуду, що він не отримає посаду. Розлючені зрадою Френк із дружиною готові піти на все, аби помститися новоспеченому президенту.

Завдяки своїй цілеспрямованості, вмінню брати відповідальність, говорити собі тільки правду, бути на крок попереду та постійно розвиватися, Френсіс Андервуд, попри все, робить вельми вдалу політичну кар’єру: від партійного організатора більшості у палаті представників Конгресу США до конгресмену від 5-го виборчого округу Південної Кароліни, аж до віце-президента США та 46-го президента Штатів.

— Люблю людей, які одразу сідлають отриманого у дарунок коня, а не дивляться йому в зуби, — говорить Фрэнсіс Андервуд.

«Клуб мільярдерів» (2018)

Дія розгортається у Лос-Анджелесі початку 1980-х. У центрі уваги — історія про зльоти та падіння Джо Ханта і Діна Карні. Новоспечені випускники Каліфорнійської школи бізнесу, Джо та Дін, починають свій шлях у дорослому світі. Хлопці не позбавлені амбіцій та хочуть максимально швидко досягти успіху. Разом вони розробили нескладну аферу для заробітку величезних сум грошей — створили справжню фінансову піраміду. Успіх справи залежить лише від уміння переконувати і мати при цьому впевнений вигляд. Вже незабаром герої фільму насолоджуються першими великими грошима, легко маніпулюючи багатенькими юнаками.

Успіх — річ приємна, але, як відомо, він часто привертає увагу вельми небезпечних людей. У певний момент Джо та Дін самі стають заручниками своєї ж схеми, наражаючи на смертельну небезпеку себе і своїх близьких.

— Скажи їм правду, якщо хочеш обдурити, — такий слоган обрали автори фільму.

«Хлопці зі стволами» (2016)

Фільм створений за реальною історією двох 25-річних хлопців з Майамі. Масажист з Майамі Біч Девід Пакуз живе звичайним нудним життям, обслуговуючи багатих клієнтів. Але все змінюється, коли він зустрічає друга дитинства Ефраїма Діверолі. Ефраїм виявляється посередником у операціях з продажу зброї та амуніції уряду США й іншим країнам. Він пропонує Девіду стати партнером.

Друзі скористалися маловідомим нововведенням уряду, яке дозволило маленьким компаніям брати участь у конкурсах на отримання великих американських військових контрактів. Почавши з малого, доволі швидко вони стали загрібати великі гроші та жити на широку ногу. Хлопці навіть примудрилися вибити у Пентагона контракт на $300 млн за постачання зброї афганським повстанцям. Ця справа виводить їх на дуже темних особистостей. Однак чи не найбільш темними з них виявляються люди з американського уряду. І в цей момент у подіях відбувається несподіваний поворот...

— Таких, як ми, називають шакалами, стерв'ятниками, що заробляють на війні, не виходячи на поле битви. Начебто має бути прикро, але нам подобається, — знизує плечима Ефраїм Діверолі.

«Гра на зниження» (2015)

Фільм Адама Маккея, присвячений подіям іпотечної фінансової кризи 2007-2008 рр. Сценарій створений за книгою Майкла Льюїса «Велика гра на зниження. Таємні пружини фінансової катастрофи».

Ще у 2005 р. Майкл Бьюррі, дивакуватий фінансовий геній та керуючий хедж-фонду Scion Capital, передчуває, що американський ринок іпотечних кредитів може скоро луснути. Тому він страхує близько мільярда доларів своїх клієнтів через кредитний дефолтний своп. Клієнти фонду Бьюррі починають хвилюватися, адже ринок кредитів видається дуже стабільним, але той твердо стоїть на своєму. Уолл-стріт помічає цю дивну активність, незабаром кілька фінансистів здогадуються, що побоювання Бьюррі мають під собою підстави. Більш того, вони розуміють, що зігравши на зниження, можна добре заробити.

— Заробляння грошей — не те, як я собі це уявляв. Це вбиває найважливішу частину життя, ту частину, що не має ніякого відношення до бізнесу, — розмірковує Майкл Бьюррі.

 

АТ "Ощадбанк"