Social Impact Award: конкурс для соціальних підприємців-початківців
Дедлайн: 15 травня
Бюджет: 1500 євро кожному переможцю
Соціальне підприємництво – один із реальних шляхів вирішення соціальних проблем у нашій країні. Потужним двигуном позитивних перетворень у цьому напрямі є молодь з активною громадянською позицією. З чого почати молодій людині? Як долучитися до соціальних процесів?
Міжнародна програма з розвитку соціального підприємництва Social Impact Award Ukraine призначена для учасників віком 17–25 років, які хочуть познайомитися із соціальним підприємництвом, мають ідею соціального підприємства, хочуть масштабувати свій соціальний бізнес, який щойно заснували.
Social Impact Award проходить у 20 країнах. В неї входить освітній цикл і конкурс проектів із соціального підприємництва на отримання стипендій. Для участі у конкурсі потрібно подати заявку та пройти безкоштовну тримісячну інкубаційну програму, де учасники разом з експертами та наставниками працюватимуть над реалізацією свого бізнес-плану.
Три найкращі проекти за результатами інкубаційної програми отримають грошову премію і візьмуть участь у міжнародній зустрічі призерів програм SIA різних країн.
Детальніше про програму та умови: https://socialimpactaward.com.ua.
Програма кредитування соціальних підприємств
Термін дії: постійно діє
Грошовий фонд: 100 млн грн
Конфлікт на сході нашої країни спричиняє масштабні соціальні й економічні виклики, що постають перед Україною: проблеми вимушених переселенців, інвалідів, малозабезпечених та незахищених суспільних груп. У вирішенні цих проблем велику роль мають відіграти соціальні підприємства. А програма пільгового кредитування Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та АТ «Ощадбанк» забезпечать доступ цих підприємств до фінансових ресурсів за низькими відсотковими ставками.
Джерело фінансування – програма технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $30 млн, виконавцем якої є Western NIS Enterprise Fund. У квітні цього року WNISEF та Ощадбанк мають спільно визначити перших отримувачів кредитів за допомогою відкритого конкурсу.
От деякі показники майбутньої програми:
1. Сума одного кредиту перебуватиме у межах від 250 тис. до 2,5 млн грн.
2. Для класичних соціальних підприємств (діяльність яких спрямована винятково на вирішення соціальних питань) ставка за затвердженим кредитом становитиме не більше 5% річних, а для підприємств, які витрачають суттєву частку своїх прибутків на фінансування соціальних підприємств або суспільно корисної діяльності, – не більше 10% річних.
3. За період діяльності програми загалом буде видано 150–300 кредитів.
За більш детальною інформацією звертатися за контактами: Василь Назарук vnazaruk@wnisef.org; (44) 490-55-80, (044) 490-5589.
Акселераційна програма з освітніх технологій
Дедлайн для реєстрації: 13 квітня
Як покращити освітній бізнес? Яка спростити навчання і підвищити його результативність? Важливу роль у цих процесах відіграють технологічні ресурси.
Львівський Center for Entrepreneurship запрошує на навчальну програму з розвитку проектів EdTech, яка допоможе досвідченим підприємцям вдосконалити свій освітній продукт, масштабувати його на ринку та вивести бізнес на новий рівень.
Учасникам пропонують:
- понад 500 годин занять – теорії та практики;
- менторство провідних експертів у галузі для кожної з команд;
- робочий простір у Центрі Шептицького Українського католицького університету;
- щотижневі консультації команди Center for Entrepreneurship;
- багато самостійної роботи з клієнтами та користувачами продуктів учасників;
- постійний моніторинг результатів зростання компанії під час програми та після її завершення;
- фінальну презентацію прототипу і доробку команд перед потенційними інвесторами на Demoday.
Участь для команд безкоштовна (Center for Entrepreneurship бере частку компанії до 5%).
Деталі та реєстрація: https://goo.gl/MJS14e.
USAID: програма допомоги українським аграріям
Дедлайн: липень 2020
Бюджет: $20 млн
Україна має потужний сільськогосподарський потенціал, але він нерозкритий внаслідок багатьох проблем, зокрема недостатніх можливостей для зайнятості та отримання доходів мешканців сільських територій, браку інвестицій, невідповідності сільськогосподарської продукції міжнародним стандартам якості тощо.
Тому USAID впровадило проект технічної допомоги «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку», розрахований на чотири роки. Основні цілі проекту такі:
а) підвищення конкурентоспроможності аграрних виробників та створення сприятливішого бізнес-середовища в аграрному секторі;
б) збільшення обсягу інвестицій, підвищення продуктивності, рівня зайнятості й доходів у сільськогосподарському секторі;
в) покращання добробуту сільських громад і вразливих категорій виробників;
г) підвищення конкурентоспроможності продукції та якості управління в аграрній галузі, що забезпечить привабливі умови проживання у сільській місцевості України.
Малим та середнім підприємствам буде надана допомога у впровадженні міжнародних стандартів якості та безпечності продукції (Global GAP, HACCP); у розробленні торговельних марок, брендів, упаковки продукції; у проведенні аналізу ринкової кон’юнктури та сегментування ринку; у створенні експортних стратегій та планів експорту, каталогів молочної продукції, овочів і фруктів для заходів В2В та міжнародних ярмарків; в організації зустрічей B2B на місцевому рівні та за кордоном; в участі у міжнародних ярмарках і виставках в Україні та за кордоном.
Також передбачена грантова підтримка МСП у впровадженні нових технологій виробництва, перероблення, передпродажної підготовки та логістики сільськогосподарської продукції; у модернізації інфраструктури зберігання та оброблення продукції; впровадженні систем належної сільськогосподарської практики та контролю за безпечністю продукції; у поліпшенні ланцюга постачань та логістики для зниження втрат після збирання врожаю.
Низка напрямів роботи буде спрямована на покращання функціонування аграрного ринку і доступу МСП до фінансових ресурсів (кредитів, спільного фінансування тощо).
Детальніше про програму: https://www.facebook.com/usaid.ards.
Безкоштовний супровід підприємства Громадської Школи Бізнесу
Дедлайн: 2019 рік
Малий і середній бізнес – це соціально-економічний фундамент, на якому ґрунтується успішна держава, адже він багато в чому визначає економічне зростання країни та створює робочі місця. Від розвитку цього сектору залежить стабільність і добробут, проте досить часто підприємцям не вистачає не лише фінансових ресурсів, але й знань, умінь та навичок, що допомогли б їм ефективно розвивати бізнес.
Грантова програма Громадської Школи Бізнесу пропонує річний супровід зростання бізнесу підприємця: допомогу у формуванні чіткої бізнес-моделі, збуті товарів та послуг, консультації з ведення бізнесу.
Щоб отримати доступ до цієї програми, необхідно заповнити анкету «Індекс Малого Бізнесу України». В анкеті 75 запитань, які допоможуть фахівцям підібрати найкращу програму розвитку для конкретного бізнесу.
Проект реалізовують Громадська Школа Бізнесу та Клуб Ділових Людей у межах Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні».
Заповнити анкету можна тут:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee2rMSbdfrvz4hwfLDF75-ZuBupG5mwENj1YJBXssmwkhjfQ/viewform