Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Грант не за раз

Про успіх

Юлія Спориш, співзасновниця CoinIndex.Agency, розповіла про власний досвід здобуття гранта, чому компанія подавалася декілька разів та що отримала, коли перемогла.

Інформаційна довідка: CoinIndex.Agency 一 блокчейн-стартап, заснований Юлією Спориш, Олександром Лозовюком в червні 2017 р. у місті Києві.

Стартап розраховує індекси для ринку криптовалют. Індекси, відповідно, демонструють напрям руху ринку в цілому або частини ринку — сектора чи індустрії. На сьогодні проект розраховує як загальні показники, так і індустріальні індекси, а також агрегує дані з понад 100 бірж у всьому світі.

Blockchain — по суті, основа основ криптовалют. Для розуміння принципу цієї технології слово можна поділити на дві частини. Block — це блоки, chain — відповідно «ланцюжок». Звідси випливає, що технологія Blockchain — ланцюжок блоків. Де блоки — дані про транзакції, угоди, контракти всередині системи, представлені в криптографічній формі. Всі блоки складені у ланцюжок, тобто пов'язані між собою. А для запису нового блоку необхідне послідовне зчитування інформації про старі блоки.

Як шукали гроші?

Ми — молодий блокчейн-стартап, пов’язаний із даними. У такого проекту величезна частина витрат — це зберігання та обробка даних, що потребує значних коштів. Для вирішення цієї задачі ми разом з командою шукали гроші різноманітними шляхами: через бізнес-янголів, гранти тощо.

Про всі можливі варіанти розпитували знайомих на ринку IT. Знали й про Cloud— віртуальну платформу Google. Вона представляє набір хмарних сервісів, що працюють на тій же інфраструктурі, яку Google використовує і для продуктів кінцевого користувача. Разом з цим хмарна платформа Google надає інфраструктуру у вигляді послуги, платформу як послугу, так і серверні обчислювальні середовища.

А на базі цієї платформи існує грант для технологічних компаній — Google Cloud for Startups https://cloud.google.com/developers/startups/ . Вигравши, стартап може отримати простір на певну суму — від $3 тис. до $100 тис. Ми ж претендували на $20 тис. задля зберігання даних протягом 12 місяців.

Чому здобули грант не з першого разу?

Вперше ми подалися на отримання гранта в грудні 2017 р. Для участі у програмі виконали кілька простих кроків:

— надали базову інформацію про компанію (повна назва компанії, сфера діяльності);

— вказали дані контактної особи (електронну пошту, телефони тощо);

— написали супровідного листа англійською мовою, у якому аргументовано пояснили дві речі: навіщо компанії ця можливість і як саме використовуватимуться кошти.

Ми все це зробили. Але, на жаль, з першої спроби грант нам не дістався. Тому шукали інші шляхи. Вдруге, у квітні 2018 р., подавалися через верифікованого партнера — компанію Aventures, за що величезна подяка засновнику Євгенові Сисоєву.

І фортуна нам посміхнулася! Після верифікації (підтвердження даних) ми отримали позитивне рішення. Одразу ж команді CoinIndex.Agency надіслали на пошту промо-код. Для його активації створили акаунт (обліковий запис) на Google Cloud. По завершенні цього кроку річний ліміт на використання виділеної нам «хмари» на $20 тис. одержали автоматично. Використовуємо цей простір щодня у нашій роботі при розрахунку індексів і дуже задоволені!

Про успіх

АТ "Ощадбанк"