Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Грант на обладнання

Катерина Спориш

Про успіх

Андрій Дробіт, власник квіткової теплиці з вирощування еустом (популярна квітка, відома ще як ірландська роза) у Львові, розповів «Будуй своє» про невдачі під час спроб отримання грантів. А також — що зрештою грант приніс бізнесу та чому підприємець планує брати участь у подальших конкурсах на його отримання.

Невдача — не кінець

Гранти як можливість для створення й розвитку бізнесу мене зацікавили близько 1,5 року тому. Я підписався у Facebook на сторінки Центру надання адміністративних послуг учасникам АТО у місті Львові та інших організацій, де регулярно публікувалися новини про можливості для бізнесу — навчання і гранти.

Серед публікацій особливо мене зацікавив грант від МОМ (Міжнародної організації з міграції) за фінансової підтримки уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID).

Грант пропонував покрити витрати на закупівлю нового обладнання, інструментів, меблів тощо на суму до £625. Брати участь у конкурсі могли чоловіки та жінки 18-60 років, жителі майже всіх областей України від заходу до сходу, від півночі до півдня. Звичайно ж, і ВПО (внутрішньо переміщені особи) — з Донецької, Луганської областей і Криму.

Ця можливість для бізнесу мене зацікавила. Тож 1,5 року тому я вперше подав заявку, вивчивши деталі та умови конкурсу. На жаль, мою першу заявку відхилили. Подавався ще кілька разів — результат той самий!

І я заходився вивчати причини відмов. Як з’ясувалося, головних причин було всього три. По-перше, треба було уважніше читати умови гранта, по-друге, розібратися, на що він спрямований — не на видачу грошей, а на закупівлю обладнання. І, по-третє, потрібно було конкретніше вказувати кінцеву тему.

Зрозумівши усе це, наступного разу вирішив зробити інакше — як треба.

Позитивний досвід

Декілька місяців тому у стрічці новин з’явилося оголошення про черговий конкурс від МОМ, умовами подібний до попередніх. Цього разу за консультацією я звернувся до Клубу ділових людей — бізнес-школи та посередника між організаторами конкурсу.

Інших консультантів не знадобилося — рекомендацій від посередників мені вистачило. Дослухавшись до них, зробив усе, як треба: спочатку зателефонував до громадської організації, яка представляла грант у Львівській області. Потім подав коротку заявку на співбесіду координаторові. Далі — прийшов до офісу громадської організації, заповнив анкету учасника, вказавши кінцеву мету — придбання мотоблока. До того ж надав пакет документів — копії усіх сторінок паспорта, ІНН і фотокартки. Та й почав чекати на дзвінок.

Згодом мені зателефонували і запросили на тренінг. Під час розмови організатори пояснили, що це проміжний етап, куди потрапила лише частина заявників, а питання вирішуватиметься після захисту бізнес-плану.

На тренінгу розповідали про аспекти ведення підприємства (у моєму випадку ФОП). Наприклад, про основи податкової та бухгалтерської звітності, планування фінансів, юридичні нюанси. А також — маркетинг, аналіз ринку і написання бізнес-плану.

По завершенні тренінгу на мене чекали приватні консультації. Далі найважливіший етап — захист бізнес-плану. По суті це коротка презентація перед комісією МОМ. Остання вирішувала протягом кількох місяців, кому зі слухачів тренінгу надавати грант, а кому — ні.

На щастя, мені дали позитивну відповідь! Однак мотоблок коштував 21 тис. грн, сума в £625 покривала вартість частково. Мені довелося покрити нестачу із власних коштів.

Отримання та звітування

Для отримання мотоблоку я завітав до офісу громадської організації. Там перевірив товар, підписав акт приймання-передачі. Разом з цим зробив фото з пристроєм.

Що стосується звітування, то як такого звітування щомісяця чи щокварталу — немає. Однак організатори конкурсу попередили, що протягом 2 років проситимуть фото пристрою і навідуватимуться на підприємство з перевірками.

Втім, усі ці звітування, навідування — не так уже й важливі. Головне — результат. Адже завдяки появі мотоблоку я автоматизував обробку землі, що дорівнює економії часу і зусиль. Тепер, маючи позитивний досвід, відстежуватиму у подальшому проведення конкурсів від МОМ та інших організацій і братиму у них активну участь. Не втрачатиму жодної можливості, оскільки під лежачий камінь вода не тече!

Про успіх

АТ "Ощадбанк"