Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Грант для вдосконалення

Катерина Спориш

Про успіх

Сергій Романюк, керівник відділу збуту ТМ «Геліка» (м. Вінниця), розповів «Будуй своє», як компанія отримала грант від ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business на консалтингові послуги, та що це принесло бізнесу.

Інформаційна довідка: «Геліка» заснована у Вінниці в 1996 р. Компанія спеціалізується на виробництві меблів для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Продукція підприємства відома в Україні і за її межами, експортується до країн ЄС.

Для чого «Геліці» знадобився грант?

У другій половині 2016 р. компанія «Геліка» вирішила активніше розвивати бізнес і задля підвищення конкурентоздатності своєї продукції отримати сертифікат відповідності міжнародному стандарту ISO 14001. (До речі, отримання сертифікату за стандартом ISO 14001 є добровільнім. Цей стандарт описує основні правила, скориставшись якими організації можуть запровадити Систему екологічного менеджменту, підвищивши тим самим свої ефективність використання ресурсів, знизивши втрати та витрати — Ред.).

На практиці запровадження ISO 14001 приносить покращення у плануванні роботи самої компанії та збільшення обсягів виробництва. Завдяки впровадженню стандарту досягається ще й екологічна складова — зменшуються викиди у навколишнє середовище.

Проте задля втілення задуму «Геліці» знадобилося вирішити кілька питань. По-перше, знайти фінансування — грантові програми. По-друге, отримати кваліфіковані консультації з організації бізнесу. І по-третє — підібрати перевірених підрядників, що налагоджують процеси на підприємствах відповідно до ISO 14001.

Для цього ми проводили зустрічі з найрізноманітнішими спілками, що мали досвід роботи з різними грантовими програмами, зокрема зустрічались із представниками ЄБРР. У результаті дійшли висновку, що постійно діючий грант від ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business на компенсацію вартості консалтингових проектів — найоптимальніший вихід для нас!

Тому заходилися розпитувати все про грант вже у представників ЄБРР — щодо умов, послідовності кроків, шансів та ризиків. Отримали докладні відповіді на всі питання та й зрозуміли, що заявку подавати варто!

Все просто

Що стосується подачі документів, все було просто. Компанію попросили підготувати документи відповідно до умов отримання гранту. Серед них — документи про реєстрацію підприємства — ТОВ із зазначенням, хто є його власниками (одна з вимог — 51% акцій мають належати громадянам України). Також треба вказати штат працівників — від 10 до 250. Разом із тим необхідно продемонструвати позитивну динаміку розвитку підприємства протягом останніх трьох років, а також необхідно мати гарну ділову репутацію.

Список документів, що надавала «Геліка» (скан-копії):

— проектна заявка за підписом директора компанії;

— електронний витяг з Держреєстру за останній або поточний рік;

— статут;

— фінансові звіти (форми 1 і 2) за останні 2 роки.

Далі потрібно було заповнити проектну заявку, вказавши, що плануємо запровадити ISO 14001, та надіслати її разом із пакетом документів. Ну, і чекати розгляду до 14 календарних днів.

Коли загорілося «зелене» світло

Вже за 7 днів ми отримали позитивну відповідь електронною поштою. Це було восени 2016 р. Що далі? З нами зв'язався координатор проектів від ЄБРР та розповів про послідовність подальших кроків. Нам запропонували перелік консультантів із бази банку, зазначивши, що ми також можемо обирати серед кандидатур з ринку (залучення досвідченного консультанта є однією з умов ЄБРР при отриманні гранту на консалтингові послуг, детальніше про умови читай тут). Тобто в цьому плані обмежень немає.

Ми обрали фахівця, що працює в Харкові. Компанія-консультант запропонувала нам зрозумілу схему роботи, адекватні терміни — три місяці. Їхні обіцянки підтверджувалися позитивними відгуками від інших компаній. Тому ми обрали саме їх.

Згодом підписали грантовий договір з ЄБРР, другий – консалтинговий – договір з консультантом.

Однак зауважу, що спершу ми розрахувалися з підрядником, а потім донор проекту – Європейський Союз – компенсував нам ці витрати (програма передбачає безповоротну компенсацію у розмірі 50% вартості проекту).

Щодо втілення ISO 14001, на це пішло 3 місяці — на вдосконалення процесів виробництва, навчання персоналу тощо. І вже у січні 2017 р. ми отримали сертифікат ISO 14001, а разом з ним — і нові можливості.

Серед таких — прозорий документообіг, покращення якості продукції, збільшення її обсягів, та й прибутків підприємства. Отримавши сертифікат, ми посилили свої позиції в країнах ЄС — Польщі, Чехії, Словаччині, Латвії, Литві, Естонії.

З огляду на цей перший, але такий позитивний грантовий досвід, плануємо подаватися на гранти у майбутньому і досягати більших висот!

Про успіх

АТ "Ощадбанк"