Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Файна полуниця

Катерина Спориш

Микола Стецьків, засновник та власник фермерського господарства «ФайнаBerry», розповів «Будуй своє» про отримання коштів від Державної служби зайнятості на започаткування власної справи та яку роль це зіграло у становленні його бізнесу.

Інформаційна довідка. Ферма у Львівській області (Пустомитівський р-н, с. Новосілка) під торговою маркою «ФайнаBerry» спеціалізується на вирощуванні полуниці та продажу населенню і бізнесу в сфері HoReCa. Також пропонує послуги агротуризму.

Як я вирішив стати підприємцем?

Кілька років тому, у 2016-му, я повернувся зі служби в АТО. По поверненні до Львова одразу ж звернувся до міського центру зайнятості. Вже під час першого мого візиту співробітники центру повідомили, що безробітним тут допомагають двома способами.

Перший — людям пропонують ті або інші вакансії. Я мав ходити на різноманітні співбесіди і отримувати виплати на суму 2,5 тис. грн щомісяця. Такий розмір виплати співробітники служби зайнятості обґрунтували кількістю років мого трудового стажу та сумою накопичень у 28 тис. грн.

Другий спосіб допомоги по безробіттю можливий, якщо протягом одного календарного місяця жодна із запропонованих вакансій мені не підійшла. У такому випадку мені запропонують виплатити 28 тис. грн одноразово, щоб я відкрив власний бізнес.

Програма для започаткування власної справи надається Державною службою зайнятості у відповідності із законами України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533 і «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067. Регулюється Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати, для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджено Мінсоцполітики 15.06.2015 наказом №613.

Отже, місяць минув, і жодна із запропонованих вакансій мене не зацікавила, натомість я твердо вирішив скористатися можливістю розпочати власну справу. А саме — фермерське господарство на своїй ділянці неподалік Львова. Про рішення повідомив співробітникам Державної служби зайнятості.

Що на мене чекало далі?

Задля отримання коштів у розмірі 28 тис. грн мені належало пройти кілька обов’язкових процедур.

Спочатку це були консультації, що стосувалися правової бази: надання необхідної для підприємців інформації, у тому числі щодо форм підприємства тощо. Також я отримав консультації стосовно оподаткування — для екскурсу у особливості оподаткування в Україні для того чи іншого виду бізнесу тощо. Окрім цього, відвідав тренінги і навчання для молодих підприємців, як-от написання бізнес-плану тощо.

Відповідно до умов програми, всі кандидати перед отриманням коштів проходять тестування. По його завершенні співробітники або дають дозвіл рухатися далі, або пропонують повернутися до пошуків роботи. На щастя, тестування я вдало пройшов. Мета створити бізнес ставала все більш здійсненною.

Потім я написав бізнес-план, де зазначив, що 28 тис. грн планую використати на закупівлю саджанців полуниці та добрив. На мою думку, у 2016 р. цього мало б вистачити для започаткування бізнесу. Інших витрат до бізнес-плану я не додавав.

Після написання бізнес-плану я його презентував та захистив. Далі чекав на його розгляд 10 календарних днів.

Відповідь і результати

Зазначений час сплинув і я отримав позитивну відповідь. Після цього почалися нові, але вельми приємні клопоти. За 30 днів я мав зареєструвати підприємство, потім мені надали потрібні кошти. І зрештою я закупив саджанці й добрива.

Ось так і почалася історія мого підприємства «ФайнаBerry» — з помилками та успіхами, з пошуками фінансування.

Були і злети, і падіння — зокрема через помилки у виборі сортів, що не підходять для Львівського регіону. І багато чого іншого, про що я навіть не замислювався на старті. Втім, незважаючи на помилки, прорахунки та різні неприємні ситуації, я крок за кроком розвиваю власну справу. І все більше львів’ян та гостей міста насолоджуються смачною, соковитою та натуральною полуницею від локального виробника.

Підсумовуючи вищезазначене, користуйтеся будь-якими можливостями від держави. Адже саме вони можуть стати поштовхом до позитивних змін вже сьогодні!

АТ "Ощадбанк"