Кремнієва долина (Silicon Walley)
Американський серіал про стартаперів із Кремнієвої долини. Програміст Річард Хендрікс, що живе в злиднях в будинку свого «інвестора», винаходить нікому не потрібний сервіс із розпізнавання музики. Він пропонує свій продукт різним компаніям, але марно. Одного разу з’ясувалося, що за непотрібним сервісом стоїть потужний алгоритм. І його компанією зацікавлюються відразу два мільярдери. Врешті він зі своїми друзями-ґіками створює власну IT-компанію.
Навіщо дивитися: лише 3 із 10 стартапів виживають. У серіалі зібрані усі найпоширеніші помилки підприємців-початківців, тож краще вчитися на чужих проколах, аніж самому набивати ґулі.
Дві дівчини без копійчини (Two broke girls)
Серіал розповідає про двох подруг, які в одній з забігайлівок Нью-Йорка працюють офіціантками. Макс Блек походить з дуже бідної сім’ї, і щоб хоч якось забезпечити себе, змушена працювати відразу на двох роботах. Керолайн Ченнінг, навпаки, із заможної родини, але обставини склалися так, що вона змушена працювати офіціанткою. Таких різних, на перший погляд, дівчат об’єднує спільна мрія – відкрити магазин кексів. Але для цього їм необхідно $250 тис.
Навіщо дивитися: надихнутися незламністю підприємниць на шляху до досягнення своєї мети.
Найкращі пончики (Superior Donuts)
Артур – власник забігайлівки з продажу пончиків у Чикаго. Однак консервативні погляди немолодого любителя солодощів призводять до того, що його бізнес приречений на жалюгідне існування. Від банкрутства Артура рятує хлопець Франк, який вирішує адаптувати забігайлівку під канони двадцять першого століття. Разом вони вирішують піти на безпрецедентні кроки, щоб популяризувати заклад.
Навіщо дивитися: можна підглянути, що викинути із своїх бізнес-методів, аби не опинитися на місці Артура, і чого навчитися у Франка, аби стати справжнім бізнесом-ХХІ.
Керівниця (Girlboss)
Головна героїня серіалу – Софія. Вона ділова жінка, яка продає вінтажний одяг. На той час вона поповнювала свій гардероб речами, придбаними у секонд-хендах або на гаражних сейлах. Відвідавши кілька спеціалізованих сайтів, Софія вирішила, що могла б торгувати старим одягом набагато краще, ніж будь-хто інший. Її гіпотеза полягала в тому, що навіть за копійчану річ, якщо правильно її піднести, можна просити будь-які гроші. До того ж ця жінка поставила перед собою мету – побудувати модний бізнес, який перетвориться на справжню імперію. Звісно, шлях до мрії непростий, однак головна героїня готова до всього. Це шоу розповідає про Софію Аморузо, яка увійшла у список найбагатших американок від Forbes, а її автобіографічна книга стала хітом.
Навіщо дивитися: Аморузо як ніхто знає, як робити гроші з повітря. До того ж, варто повчитися її творчому підходу до бізнесу.
Як досягти успіху в Америці (How to Make It In America)
Два не надто успішних нью-йоркських тусовщика під тридцять вирішують створити свою лінію одягу. Грошей немає, як працює виробництво, не знають. Зате у одного – дар дизайнера, а в іншого – уміння пробивати головою стіни. І дуже багато зв’язків у тусовці. У паралельній сюжетній лінії сорокарічний латиноамериканський бандит намагається переключитися на чесний бізнес – випуск енергетичного напою. Головна інтрига серіалу: хто першим стане успішним – динозавр чи молодь.
Навіщо дивитися: бо схожий на український ціннісний контекст, який дасть поживу для рефлексій, а «дорослим» підприємцям буде цікаво дізнатися, як мислить молодий бізнесмен.