Про успіх
Меланія Черноусова, засновниця інтернет-магазину MillaDress (м. Миколаїв) на платформі Prom.ua, розповіла про свою бізнес-ідею, переваги дробшипінгу та як догодити будь-якому клієнтові. Також підприємиця поділилася з «Будуй своє» планами на майбутнє.
— Розкажи про власний підприємницький досвід?
— У цій ролі спробувала себе вперше в кінці 2015 р. Все сталося випадково: я замовляла собі біжутерію з Китаю. Остання сподобалася багатьом моїм знайомим, які інколи просили замовити подібну і для них. Цим я й займалася, водночас тренуючи підприємницькі навички.
Пізніше приятелька дала мені слушну пораду: «Біжутерія — не найзатребуваніший товар, його купують не так часто, як одяг, взуття тощо. Спробуй щось інше». Я дослухалася до неї та й замислилася над новою ідеєю — продавати одяг через інтернет.
— Де закуповувала товар?
— В Одесі. На ринку «7 кілометр» мені запропонували кілька варіантів. Можна було купувати гуртом товари з Китаю, Туреччини, України або ж працювати на умовах дробшипінгу, тобто не мати запасів на складі, а замовляти відповідно до заявок від клієнтів.
Це організовано наступним чином: я розміщую товари на OLX, мені надходить замовлення від покупця. Тоді я телефоную постачальнику і питаю щодо наявності. Якщо такий товар є, постачальник його надсилає мені, а я вже — покупцеві.
Такий формат, на мою думку, вигідний всім сторонам. По-перше, постачальник регулярно отримує додаткові 10-30 замовлень на тиждень. По-друге, продавець пропонує найрізноманітніші товари, щоб догодити будь-якому покупцеві. І не ризикує грошами, закуповуючи купи товарів, що за 1-3 місяці будуть неактуальні. І по-третє, клієнтові вигідно — має на вибір величезний асортимент товарів.
Зрозуміло, мене це зацікавило — я спинилася на дробшипінгу та почала продажі влітку 2016 р.
— Які платформи для продажів обрала?
— Спробувала найрізноманітніші способи — і майданчики, OLX та йому подібні, і соціальні мережі — «ВКонтакте», Facebook, «Одноклассники» Instagram. Однак помітила, що найбільше замовлень надходить з «ВКонтакте» и Instagram.
— Хто тобі розповів про Prom.ua?
— Одного дня, навесні 2017 р., мені зателефонували менеджери маркетплейсу і запропонували продавати на платформі, пояснивши переваги. Втім, тоді мене це не зацікавило.
— А коли розпочала роботу з маркетплейсом?
— Взимку — наприкінці 2017 р. Придбала пакет за 5 тис. грн, до якого входили сайт і пакет послуг на рік. І одразу ж заходилася наповнювати сайт мого інтернет-магазину пропозиціями — одягу. А за місяць, у січні 2018 р., отримала перші замовлення. Так, крок за кроком, маркетплейс став головним каналом продажу товарів.
Були й помилки — через неуважність. Наприклад, при налаштуванні реклами ProSale я виставила вартість за клік не 0,15 грн, а 1,15 грн. У підсумку за день втратила 1 тис. грн.
— Розкажи про клієнтів твого інтернет-магазину?
— Це люди віком від 18 до 77 років із будь-якого куточка України. Замовлення надходять як з міст-мільйонників — Києва, Одеси, Львова, Дніпра, Харкова, так і з невеличких містечок і сіл.
Проте всіх цих людей об’єднує те, що вони бажають мати привабливий вигляд у будь-який день та за будь-якої нагоди — на свята, на відпочинку, будь-де і будь-коли. А платити за це — в середньому 400 грн (посміхається). Щодо замовлень, то влітку це найчастіше купальники, в інші періоди — верхній одяг і сукні.
— Як догодити покупцям?
— Перш за все, вислухати клієнтів. Ну, і максимально детально з’ясувати, який саме товар вони прагнуть купити. Наприклад, не зайве уточнити розмір одягу людини, її зріст. Адже у різних виробників розміри інколи не збігаються. Разом з цим детально пояснити склад товару, зносостійкість, інші характеристики.
— А як щодо сезонності?
— Сезонність була, існує, і, напевно, буде. Щодо низьких періодів, ми спостерігаємо їх перед початком навчання у школі. І перед стартом нового бізнес-сезону — тобто в останні дні літа. А ще — опісля святкування Нового року. Нівелювати сезонність поки що не вдається.
— Що плануєш у майбутньому?
— Маю 2 цілі. Хочу створити власну студію з пошиття одягу — курток, суконь, штанів, світшотів та іншого. А також спробувати замовляти з Китаю (посміхається). Сподіваюся, все вийде!
Про успіх