Підбірка контенту
Цей місяць запам’ятався новинами в галузі цифрових технологій. Урядовці пообіцяли допомагати українському IT-сектору за кордоном, Мінцифри готує авторизацію в додатку «Дія» через NFC, а Telegram запускає сервіс, що конкуруватиме з модною зараз соцмережею Сlubhouse.
1. Apple видалить додатки, що збирають особисті дані без дозволу користувачів.
В оновленій операційній системі iOS 14.5 користувачі самі вирішуватимуть, чи дозволяти мобільним додаткам збирати їхні дані для цільової реклами, повідомляє Bloomberg. Програми, які нехтуватимуть вибором користувача, видалятимуться.
Скоріш за все, Apple робить це через низку китайських компаній, зокрема Baidu Inc., ByteDance Ltd. і Tencent Holdings Ltd., які вже готуються обходити нові вимоги «яблучного» гіганта.
2. Telegram тепер матиме у каналах голосові чати
Telegram зробив чергове оновлення, яке дасть змогу створювати голосові чати не лише в групах, а й безпосередньо в каналах. Аудіорозмови можна зберігати й потім слухати як подкасти.
Чати не мають обмежень за кількістю учасників. Як і в Clubhouse, активні підписники можуть наводити свої біографії й питати дозволу в адміністратора взяти участь в обговоренні.
3. Кінотеатрам планують виплатити компенсації з держбюджету
Мінекономіки пропонує спрямувати 200 млн грн кінотеатрам на часткову компенсацію за вимушений простій під час карантину. Ці кошти збираються закласти у програму державної допомоги бізнесу щодо подолання негативних наслідків пандемії.
Крім того, запропоновано ухвалити постанову про державну систему електронного обліку квитків, які реалізовані кінотеатрами («Єдиний електронний квиток»), а також запровадити прозорий механізм збирання статистики прокату фільмів в Україні. На це хочуть виділити 7 млн грн.
Мінекономіки планує надати 100 млн грн на підтримання кіновиробництва, зокрема для працевлаштування фахівців галузі.
4. У додатку «Дія» можна авторизуватися за технологію NFC
Портал «Дія» для авторизації використовуватиме безконтактну технологію NFC.
«Просто береш ID-паспорт, прикладаєш до телефону – і ти зареєстрований у «Дії». Не потрібен ані банк, ані BankID» – зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За словами урядовця, ця ініціатива буде корисною й для 14-річних українців, які вже мають ID-паспорт, але не є клієнтами банків.
5. МЗС запустило проєкт для розвитку експорту IT-послуг
Міністерство закордонних справ України у партнерстві з Асоціацією IT Ukraine розпочало проєкт IT Export Boost для просування експорту IT-послуг українських компаній.
Йдеться про 14 пріоритетних країн: США, Великобританію, Ізраїль, Японію, Сінгапур, Республіку Корея, Індію та ще 7 європейських держав.
Дипломатичні представництва України в цих країнах допоможуть нашим IT-компаніям налагодити контакти з потенційними замовниками як державного, так і приватного сектора.
6. ФДМУ створив сайт оренди державного майна
У Фонді державного майна запрацював новий сайт orenda.gov.ua.
Тут міститься вся інформація про державне майно, запропоноване для оренди, а також про укладені через аукціони договори оренди.
Сайт Фонду має формат інтернет-магазину й діє за принципом будь-якого інтернет-ресурсу про нерухомість: є інтерактивна карта та пошукові фільтри.
Користувач може переглянути фотографії, план поверхів, дізнатися про площу, балансову й ринкову вартість, стартову орендну плату (за якою об'єкт виставлятиметься на аукціон ProZorro), терміни оренди, рівень забезпеченості комунікаціями та інші відомості, необхідні для того, щоб підприємець прийняв рішення про оренду майна.
7. Кабмін затвердив модельні статути для сільськогосподарських кооперативів
Наявність модельного статуту істотно спрощує процедуру організації сільгоспкооперативів.
Нові установчі документи застосовуватимуть для створення й ведення діяльності сільгоспкооперативів. Вони містять положення, що регулюють правовий статус, обов'язки, права й відносини членів та асоційованих членів кооперативу, пов'язані зі створенням, управлінням, здійсненням господарської діяльності та припиненням діяльності таких кооперативів.
Підбірка контенту