Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Де взяти гроші?

В спецпроекті  «Ліга сміливих: успішні підприємці України до 25. Хто вони?» від liga.net, зазначалось, що кожен п’ятий українець хоче стати бізнесменом. Відкриття своєї справи супроводжується низкою детально й правильно вибудуваних етапів. Підготовча робота складається не тільки з унікальної та креативної ідеї, але й із організаційно-управлінських рішень та пошуків фінансування виробництва, здатних втілити креатив у реальність.

Запуск власної компанії у кожного відбувається по-різному: хтось володіє власними фінансами й може вкласти гроші в додатковий розвиток себе як підприємця, а комусь потрібно брати кредит у банку. Де взяти гроші, або куди йти, якщо на початковий запуск є, але хочеться ще?

1. Особисті заощадження

Світова практика демонструє, що більшість стартапів фінансується за рахунок особистих заощаджень. Проте перед тим, як ви наважитесь вкладати в бізнес, радимо виділити як мінімум річні фіксовані витрати на проживання (страхування, іпотечні кредити і т. ін.) Доки ви не наберете обертів, скоріш за все, доведеться відмовитися від зарплати на декілька місяців, навіть на рік. Необхідно встановити розмір особистих витрат, поки ваш бізнес не почне приносити прибуток.

 

2. Родина та друзі

Якщо ви вирішили звернутися за допомогою до близьких, спочатку домовтеся про умови. Домовленості викладіть у письмовій формі, аби потім не кричати один на одного на перехрестях.
Наприклад:
Коли Біллу Скісу, колишньому IT-професіоналу, знадобилося фінансування для відкриття незалежного книжкового магазину Well Read New & Used Books в Готорні, Нью-Джерсі, він попросив шістьох братів та сестер отримати трирічні сімейні кредити під 3,5%.

 

3. Бізнес-янголи та венчурні фірми

Робота з ангелами-інвесторами відрізнятиметься цікавим досвідом.

Наприклад, ви хочете виробляти взуття. Пошийте пару м’яких туфель, знайдіть інноваційну ідею, складіть  ідеальний бізнес-план й сміливо презентуйте проєкт інвестору. «Ангели» нададуть підтримку в обмін на капітал або частку в бізнесі.

Перевагою у співпраці з ангелом-інвестором стане його безпосередня допомога у розвитку вашого проекту. Окрім особистих коштів він виділить власний час та зможе дати пораду щодо того, яких помилок не варто припускати, та що краще спробувати зробити.

Як приклад, Майк Маркулла став ангелом-інвестором для двох розумних та амбітних хлопців – Стів Джобса та Стів Возняка. Завдяки всебічній підтримці Майка, Apple була зареєстрована як компанія й отримала інвестиції для виробництва другої версії комп’ютерів Apple.

Детальніше про бізнес-янголів та як їх знайти, читайте у нашому попередньому матеріалі.

 

4. Програми економічного розвитку

Існує ціла низка програм по наданню кредитів на розвиток малого й середнього бізнесу. Для того щоб знайти відповідну програму, може знадобитися деякий час та спеціальна сертифікація для отримання кваліфікації.

Наприклад, якщо ви жінка, ви можете подумати про те, щоб сертифікувати свою фірму як «бізнес, що належить жінці». Якщо ви є основним власником й представником меншості або знаходитесь в економічно неблагополучному регіоні, ви також можете претендувати на спеціальний кредит.

Наприклад, малі та середні підприємства мають можливість отримати пільговий кредит за програмою Німецько-Українського фонду й проекту EU4Business, що фінансується Євросоюзом.

Все, що необхідно зробити бажаючим прийняти участь на отримання пільгового кредиту – подати заявку щодо кредиту в один із банків-партнерів проекту. Після чого банк відправляє заявку для підтвердження до Німецько-Українського фонду, який і видає грощі учасникам.

 

5. Ощадбанк

Програма «Будуй своє» від Ощадбанку спрямована на підтримку малих та середніх бізнесів України у вигляді навчання, ексклюзивних пропозицій від компаній-партнерів, фінансування та комплексного банківського обслуговування.

Проект створений у співпраці з Німецько-українським фондом та Франкфуртською школою фінансів та менеджменту при сприянні партнеру Ощадбанку  – Європейського банку реконструкції та розвитку.
За 2 роки існування проекту «Будуй своє» Ощадбанк видав більше 3,4 тис кредитів молодим підприємцям на розвиток бізнесу.

 

6. Нова пошта

У 2016 році «Нова пошта» запустила інтенсивний освітній практикум для власників малого та середнього бізнесу «Школа бізнесу» . Головна мета проекту – надати підприємцям актуальні та корисні інструменти для ведення бізнесу в Україні.

Сьогодні інтенсивний курс можна пройти у 8-ми містах України: Києві, Львові, Дніпрі, Харкові, Хмельницькому, Полтаві, Івано-Франківську та Одесі.

Цей проект не схожий на звичайні лекції, тому що по завершені всіх лекцій та модулів кожному учаснику необхідно здати проєктну роботу, яка буде відштовхуватися від власного бізнесу.

Найкращі студенти бізнес школи отримають гранти від «Нової пошти» на розвиток власної справи, а також особисті бізнес консультації CEO компанії – В’ячеслава Клімова та Володимира Поперешнюка, а також директора по обслуговуванню клієнтів Максима Рабіновича.

 

7. COSME 2014-2020

Програма від Європейського союзу, спрямована на створення можливостей розвитку малих і середніх підприємств, обміну професійним досвідом, отримання актуальних особливостей ведення бізнесу, які допоможуть сформувати бізнес-культуру відповідно до світових стандартними і розширити торгово-економічні зв'язки. Програма дійсна до 2020 року з бюджетом, виділеним Україні, в 800 млн євро.

Участь в програмі дає можливість власникам малого та середнього бізнесу отримувати професійні консультації, брати участь в тренінгах, конференціях і семінарах. А в подальшому брати участь в програмах по обміну і стажування за кордоном.

Для того, щоб стати учасником програми COSME, необхідно вибрати конкурс серед доступних в рамках програми, подати проектну пропозицію, яка відповідає критеріям конкурсу, і супровідну документацію, що необхідна выдносно обраного конкурсу. За перемогу в конкурсі підприємство отримає грант на реалізацію цілей, які вказувалися в проектній пропозиції.

АТ "Ощадбанк"