Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Читання на канікули

«Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення»Джордан Елленберґ

Усі ми на шкільних уроках математики мізкували про те, що з цим знанням робити далі, як його застосувати та отримати користь. Більшість відповіли собі «Ніяк!» – і продовжили зубрити формули. Проте Елленберґ показує математику з несподіваного боку. Точніше, показує наше повсякденне життя крізь математичні принципи. Скажімо, чи думали ви про виграш у лотерею як про цілком обчислювану, прогнозовану та прибуткову діяльність? Або про те, як знання математики та трохи кмітливості допомагало шахраям отримати чималий прибуток, розіславши кілька тисяч листів. Математика навіть обчислить, за скільки часу саме вам слід приїздити в аеропорт. А хитрі торговельні мережі вже давно застосовують математику, щоб надіслати рекламу з саме для вас необхідними пропозиціями. Виявляється, математика може бути зрозумілою та суперприкладною! І як бонус – дізнаєтеся, як обчислили число π (недарма ж його хтось вигадав).

«Творча впевненість. Як розкрити свій потенціал» Девід Келлі, Том Келлі

Дизайн-мислення – це передовий метод для створення інновацій, який успішно застосовують в Apple, Facebook, Google, IKEA, Procter & Gamble, IBM, Samsung. Сьогодні для успіху компанії будь-кого розміру інновації є необхідними. Творчий, нестандартний підхід допомагає побачити приховані можливості, досягти результату з меншими витратами та перетворити ідею у прибуток. Інноваційність та творчість уже стали необхідною складовою успішного бізнесу та необхідними якостями лідерів. Брати Келлі допомогли сотням компаній у різних сферах вийти на ринок з новаторською проривною ідеєю. Вони висвітлили найзначніші проекти, а також описали інструменти, які допомагають розвинути творчий підхід.

 «В очікуванні копірайтера» Стаська Падалка

Авторка переосмислює копірайтинг на перетині трьох дисциплін: маркетингу, філології та літератури. Текст представлений як п’єса на вісім дій, кожна з яких зосереджена на одному з аспектів копірайтингу. Книга написана інтерактивно та просто, у неї чітка структура та зрозумілі ідеї. Тож її легко освоїти навіть непідготовленому читачу, а головне – використати на практиці. Між собою спілкуються прагматична Філологиня, легковажний і трохи забудькуватий Письменник та цинічний Маркетолог. Час від часу до читача звертається безтілесний Голос. Разом вони очікують того самого Копірайтера і водночас тренують письменницьку майстерність, розбираються у мотивах споживання, виокремлюють ознаки вдалого тексту, створюють нейми і слогани. 

«Чорний лебідь. Про (не)ймовірне в реальному житті» Насім Талеб

Теорія чорного лебедя розглядає несподівані, малоймовірні та важкопрогнозовані події, що мали (і мають) значний вплив на хід історії. На думку Талеба, більшість важливих подій, наукових проривів та культурних досягнень є «чорними лебедями», появу яких неможливо спрогнозувати. Тим не менше спроба передбачити майбутнє, опираючись на емпіричні знання, створює надлишкову впевненість, а відтак збільшує вплив «чорного лебедя». Основна ідея Талеба – не намагатись безуспішно передбачити появу «чорних лебедів», а готуватись до наслідків та вміти їх використовувати.

«Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях» Тимур Ворона

Останнім часом серед бестселерів усе частіше з’являються книги про історію успіху, силу волі, нестандартний підхід тих, кому вдалось перетворити ідеї на багатомільйонний бізнес. Стів Джобс чи Ілон Маск уже майже стали символами технологічного прориву та креативності. Тим не менше, українська сфера ІТ-послуг теж має своїх геніїв-новаторів. Журналіст Тимур Ворона зібрав у книзі історії людей, які ризикнули і досягли успіху, подолавши позначку в один мільйон. Ці люди створили і розвинули бізнес в умовах українських реалій. Книжка про їх шлях до мети, труднощі і перепони, український ІТ-ринок, еміграцію та власне «ідею на мільйон».
 

АТ "Ощадбанк"