Відкриття спільного бізнесу додає у сімейні стосунки нових викликів та ролей. Як організувати власну справу так, щоб ділові відносини не позначилися негативно на подружньому житті?
Своїм досвідом діляться американські підприємці Фабіола Хеслейн та її чоловік Симон Хеслейн, які створили одну з найвідоміших компаній у галузі розваг Нью-Йорка – Tryon Entertainment.
1. Проаналізуйте слабкі та сильні сторони кожного
Розподіляйте обов’язки згідно з бажаннями та навичками одне одного. Не беріть на себе більше, ніж ви в змозі зробити. Коли виникають завдання, які ніхто з вас не бажає або не вміє вирішувати, наймайте професіоналів.
2. Робіть компліменти одне одному
Цінуйте внесок кожного у спільну справу. Хваліть одне одного. Радійте навіть маленьким досягненням іншого. Коли ваша команда почне збільшуватися, такий підхід стане найкращим прикладом для підлеглих та надихне їх на значні результати.
3. Знайдіть спільне бачення організації та розвитку бізнес-процесів
Перш ніш розпочинати спільний бізнес, переконайтеся, що ваші плани збігаються. Створіть перелік характеристик успішного бізнесу та довгострокових перспектив. Якщо раптом ваша думка з цього приводу зміниться, обов’язково повідомте про це партнера. Однакове бачення мети – запорука її досягнення.
4. Підтримуйте баланс між життям і роботою
Щоб енергії на роботу вистачало завжди, необхідно добре відпочивати. Не присвячуйте весь свій час бізнесу, навіть якщо виникатиме величезне бажання зробити все й одразу. Відпочивайте, насолоджуйтесь спілкуванням і обов’язково візьміть за правило не вирішувати ділові питання у неробочий час.
5. Святкуйте навіть маленькі перемоги
Навіть незначні перемоги гідні того, щоб їх святкувати. З малих перемог складається великий успіх бізнесу.
6. Будьте завжди доброзичливими одне до одного
Спробуйте будувати робочі відносини так, неначе ви спілкуєтеся з найкращим другом. Не забувайте про гумор – він стане у пригоді в найскладніших ситуаціях. Дбайте про свого партнера і в житті, і в бізнесі.
Розвиток успішного сімейного бізнесу базується на трьох китах – терпінні, гнучкості та готовності до компромісів. Власне, на тому самому, що й міцний шлюб.
(За матеріалами www.entrepreneur.com)