Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Бізнес на правді

Катерина Спориш

Про успіх

Виявляючи причетних до посадових злочинів, перевіряючи кандидатів на посади, тощо, підприємці все частіше звертаються до послуг поліграфологів. Про власний бізнес на детекції брехні, що швидко набирає популярності в Україні, «Будуй своє» розповіли Оксана та Роман Балацькі, засновники компанії «Адвокат & Поліграф», яка пропонує свої послуги на платформі Prom.ua.

Інформаційна довідка. «Адвокат & Поліграф» заснована у 2013 р. в Миколаєві. Надає послуги адвоката і проведення досліджень на поліграфі та за системою психологічних тестувань Stimul Тest.

— Оксано, розкажи, що передувало створенню бізнесу?

— На підприємстві, де ми з чоловіком працювали, сталося рейдерське захоплення. Прикрий випадок спричинило «зливання» деякими співробітниками службової інформації. Це спонукало нас замислитися, чи можна було уникнути такого перебігу подій? І як виявилось — так, якби співробітників періодично перевіряли на поліграфі на предмет їхніх дій щодо спричинення шкоди підприємству.

— Романе, а що було далі?

— У 2013 р. ми вирішили започатковувати бізнес з детекції брехні. Розрахували, що нашими клієнтами стануть представники бізнесу, які зіштовхнулися з різноманітними посадовими злочинами з боку персоналу та планують їх розслідувати, або, попереджаючи такі загрози, хочуть проводити кадровий аудит співробітників і кандидатів.

Також потенційні клієнти — це фізичні особи, які б вирішували свої побутові, приватні або сімейні питання. Мова про розслідування злочинів, вчинених домашнім персоналом, та його підбір; виявлення подружніх зрад; підліткову проблематику — алкоголь, наркотики, радикальні інтернет-спільноти тощо.

Втілюючи наш задум, ми відвідали в Одесі 120 годин теоретичних та практичних занять авторського курсу відомого в Україні поліграфолога Олексія Євгеновича Дубровського. Отримали спеціальні знання та сертифікат.

Пізніше, так само в Одесі, опанували секрети інструментального психоаналізу і в 2018 р. отримали свідоцтва держзразка, навчаючись в ОНУ ім. І.І. Мечнікова на факультеті «Психології та соціальної роботи». Дана послуга дає можливість виявляти істинні наміри, схильності, бажання, мотиви тощо будь-якої людини на її підсвідомому рівні, а також прогнозувати поведінку цієї людини у майбутньому.

Витрати на навчання — приблизно $3,5 тис. за обох, і ще $3,5 тис. — на придбання поліграфа.

— Оксано, як просували послугу?

— Повернувшись до Миколаєва, ми розповідали друзям та знайомим про наші послуги і про можливості, які вони дають. Демонстрували, як працює поліграф, та які проблеми можливо вирішувати з його допомогою. Втім, протягом першого року ми трудились практично безкоштовно, набираючись досвіду та популярності.

Згодом за рекомендацією одного з колег створили сайт на Prom.ua. Наш вибір був свідомим, бо раніше самі користувалися товарами та послугами з цієї платформи. Тож потенційні клієнти теж мали б нам довіряти. Витрати на сайт — 2 тис. грн.

Створення сайту на цій платформі було дійсно вірним рішенням, і у 2014 р. ми отримали перших клієнтів. Близько 50% клієнтів нам дає Prom.ua, інші 50% приходять до нас за рекомендаціями. Платформа Prom.ua — чудовий інструмент для пошуку клієнтів та просування послуг. Далі все залежить від тебе: як будеш працювати з клієнтами — такий результат і отримаєш.

— Романе, в яких регіонах надаєте послуги?

— В основному працюємо у Південному регіоні держави, були у нас клієнти і з інших областей України. Декілька разів нас знаходили навіть з-за кордону (ситуації, коли люди, перебуваючи на заробітках, хотіли по поверненні з’ясувати певні питання за допомогою перевірки на поліграфі).

— Оксано, розкажеш про свої особисті здобутки?

— Звичайно. У 2014 р. я отримала свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Наша компанія надає й адвокатські послуги, і я активно застосовую мої спеціальні знання поліграфолога у адвокатській діяльності. Також залюбки ділюсь ними з колегами-адвокатами, виступаючи з доповідями на семінарах з підвищення кваліфікації. І мені було надзвичайно приємно отримати відзнаку Кращий юрист-новатор на конкурсі «Адвокат року 2018», організованому Асоціацією адвокатів України.

— Романе, розкажи, як відбувається процедура дослідження та яким обладнанням користуєтесь?

— Процес є структурованим, поділяється на 3 етапи і триває в середньому кілька днів, у залежності від завдання та кількості підекспертних осіб.

Підготовчий етап — зустріч з замовником, збір необхідної інформації, отримання передплати, формування переліку питань, які задаються людині під час дослідження.

Дослідницький етап — проведення самої процедури, з обов’язковим аудіо та відеозаписом.

Заключний етап — аналіз дослідження, формування висновку, передача його замовнику, остаточний розрахунок.

Під час дослідження на тіло людини кріпляться давачі для фіксації фізіологічних показників організму. Інформація з них надходить до ноутбука у програму, де ми бачимо ці покажчики у вигляді графіків та цифр, з одночасним їх записом. Причому записане дослідження вже ніхто не в змозі якось підправити чи змінити. Поліграф не показує, «правда» чи «брехня». Це встановлюємо ми на основі аналізу отриманих графіків.

Поліграф українського виробництва, на якому ми працюємо, називається Rubicon. Він повністю відповідає міжнародним та вітчизняним стандартам і має відповідні документи. СПТ Stimul Тest — це спеціальна комп’ютерна програма, яка також є вітчизняною розробкою.

— Коли ви застосовуєте цю методику?

— Stimul Тest застосовується в різноманітних випадках. Це набагато швидше та дешевше, ніж поліграф. При розслідуваннях застосовується, коли велика кількість підозрюваних. А якщо виявляється, що для людини є притаманними, наприклад, крадіжки — такого «персонажа» вже більш детально ми тестуємо на поліграфі. При тестуваннях з підбору персоналу з’ясовуємо ризики і наміри людини на її підсвідомому рівні — як для сім‘ї, так і для бізнесу.

— Що плануєте найближчим часом?

— Збираємося організувати проведення консультативних тренінгів для представників бізнесу на тему «Кадрова безпека», де розкажемо, як вона впливає на розвиток підприємств, та як попереджувати складні ситуації з персоналом.

До речі, можливо проводити спільні з платформою Prom.ua партнерські заходи.

Про успіх

АТ "Ощадбанк"