Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Антистрес для колективу та податкові курйози року: огляд аналітики за грудень

Підбірка контенту

Грудень – традиційний місяць для підбивання підсумків всього року. У грудні підприємці ділилися своїм баченням, як вони долали коронавірусну економічну кризу, тримали у тонусі свій колектив та вчилися знаходити баланс між роботою та особистим життям. 

Пережити стрес: як компанії приходили на допомогу співробітникам, MC.today

За оцінками ВООЗ, депресія і тривога щорічно обходяться світовій економіці в $1 трильйон втраченої продуктивності. Психологічні опитування показали, що для багатьох американців COVID-19 став найбільш стресовим періодом в їхній кар'єрі. Пандемія навіть обійшла трагедію 11 вересня і кризу 2008 року.

Міжнародні компанії в 2020 році знижували рівень пандемічного стресу серед співробітників і допомагали їм не кидати спорт. Starbucks, наприклад, організувала безкоштовні сеанси з психотерапевтом, а офісах Grammarly для команди проводять різноманітні онлайн заходи – від креативних майстер-класів до кулінарних вечорів. 

Українські компанії підтримували своїх співробітників, влаштовуючи спортивні марафони та онлайн-тренування. 

Податкові курйози – 2020. Які «порушення» найчастіше приписували бізнесу цього року  prostobiz.ua

Коли в березні 2020 року запровадили мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, їх дійсно призупинили на невизначений час. Але від сплати податків на період карантину представників бізнесу не звільнили. 

«Вікно можливостей» податківці використовували максимально креативно. В 2020 році найчастішими випадками було незаконне донарахування податкових зобов'язань за більш ранні періоди 2015-й або 2016 рік. 

Траплялися й курйозні ситуації з відправкою податкових рішень про необхідність сплатити транспортний податок власникам легкових авто, вартість яких не підлягає оподаткуванню. 

Також сплатити земельний податок вимагали від платників єдиного податку, які використовують земельну ділянку у господарській діяльності. 

Це призвело до масових оскаржень таких нарахувань у суді.

Як бізнесу готуватися до переходу на українську, AIN.UA 

Із січня 2021 року всі заклади сфери обслуговування (інтернет-магазини, ресторани і кав’ярні, спортзали) мають перейти на українську. Цього вимагають норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Інтернет-магазини, інтернет-каталоги, офлайновий рітейл та спортивні заклади, сфера розваг (кіно, ресторани) мають використовувати українську мову як головну. 

Інформацію (скажімо, на сайті магазина) можна дублювати іншими мовами. 

Але, за словами юристів, ця норма не стосується торгових марок. Їх можна використовувати у тому вигляді, в якому їх зареєстрували, наприклад, англійською або російською.

Аби уникнути штрафів, підприємцям доведеться перекласти на українську всю інформацію, яку компанія використовує для спілкування із клієнтом. Тобто, не лише тексти сайтів, але й листи емейл-маркетингу, шаблони презентацій та комерційних пропозицій, пуш-повідомлення, чат-ботів. 

Якщо у власника бізнесу на меті забезпечити по-справжньому якісну українську, краще одразу звертатися за перекладом до професіоналів. 

Середня ринкова ціна перекладу із перевіркою редактором та коректором орієнтовно коштує 0,50 грн за слово.

«М'ясні» Telegram-канали із digital-маркетингу netpeak.net

Netpeak підготував для читачів список із десятків телеграм-каналів із корисними порадами, лайфхаками, гайдами та актуальним поглядом на світ інтернет-продажів. 

Digital masons – авторський канал директора зі стратегії Patsany Agency Євгена Зінгера про digital-маркетинг і комунікації українською мовою. Багато новин, особистих міркувань про маркетинг, ведення бізнесу та розвиток.

Email Marketing. Новини email-маркетингу, короткі практичні поради, уривки цікавих вебінарів і статей по темі. Це «збірна солянка» різних email-сервісів і експертів, яка однозначно заслуговує на увагу.

Тыжмаркетолог. Тренди, поради, лайфхак та гумор, зрозумілий тільки фахівцям сфери. Корисні добірки кращих сервісів, списки must read книг для маркетолога, найактуальніші та цікаві вакансії, міркування про переваги і недоліки роботи в маркетингу. 

Продуктивний Роман. Крім звичних посилань на статті та інтерв'ю, автор каналу пропонує передплатникам маркетингові завдання і тематичні тести на визначення рівня знань із інтернет-маркетингу, веб-аналітики, PPC. Є також контент про продуктивність і навіть теми, на кшталт «Коли і кому потрібно до психотерапевта?». 

Канал орієнтований на інтернет-маркетологів, директорів з маркетингу та підприємців.

Work-life balance — не утопія, delo.ua 

Люди, які беруть під контроль своє життя, зрідка скаржаться на необхідність працювати (та й взагалі рідко скаржаться). Незалежно від того, наскільки вони люблять або ненавидять свою роботу, вони бачать перспективи і тому легко долають певні незручності. 

Аби мати баланс між роботою та особистим життям, експерти радять зосередитися на меті. Робота не сприймається як робота, коли вашою професією стає по-справжньому цікава справа.

Підсумки «пандемічного» року на ринку праці, mmr.ua

Аналіз процесів на українському ринку праці свідчить: попит на фахівців збільшився, незважаючи на карантинну кризу. Найбільш затребуваними у 2020 році стали спеціалісти з таких сфер, як «Продажі», «IT», та «Маркетинг». 

На рівні минулого року залишився «Адміністративний персонал». Жодна з галузей не показала зменшення активності на ринку. 

Серед шукачів найактивнішими у 2020 році (як і торік) були фахівці-початківці. Збільшилася частка присутності на ринку фахівців сфери продажу. Але на відміну від позитивної динаміки минулого року, суттєво зменшилася кількість пропозицій від розробників, тестувальників ПЗ, маркетологів, PR-менеджерів, журналістів.

У питаннях зарплатної політики варто відзначити тенденцію зниження очікувань. Більшість шукачів роботи готові були працювати на меншу зарплату, ніж торік. Порівняно з 2019 роком, кількість таких кандидатів збільшилася на 23%.

Що готує новий рік для підприємців, Економічна правда

2021 рік готує для підприємців як позитивні, так і негативні фіскальні зміни. 

Мінімальна зарплата з 1 січня 2021 року збільшиться на 20%. Відповідно, Єдиний соціальний внесок для ФОПів з початку 2021 року зросте з 1 100 грн до 1 320 грн на місяць, з грудня – до 1 430 грн.

Передбачалося, що з січня 2021 року РРО стане обов'язковим для певних видів діяльності другої-четвертої груп ФОПів, а з квітня – для всіх платників єдиного податку другої-четвертої груп.

Але планам влади завадили коронакриза та протести ФОПів, і перехід на РРО відклали. 

В 2021 році РРО ФОПам не знадобиться. Тільки тим, хто надає платні послуги у сфері охорони здоров'я, продає ювелірні та побутові вироби із дорогоцінних металів та каміння, ФОПам другої-четвертої груп, чий дохід перевищує 220 мінімальних зарплат (1,32 млн грн).

У вересні 2020 року уряд також визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору під час купівлі житла. Якщо люди вперше купують житло або перебувають у черзі на його отримання, вони звільняються від сплати пенсійного збору (1% від вартості будинку або квартири). 

Проте ця норма не працювала: не було зрозуміло, як довести державним органам, що покупець раніше не купував нерухомості. Але в грудні-2020 в Кабміні виправили цю колізію. 

Відтепер, аби підтвердити право не сплачувати збір, потрібно надати нотаріусу заяву про те, що особа не набувала права власності на житло та навести дані з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, які підтверджують відсутність прав власності на житло та невикористання чеків для приватизації.

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"