Підбірка контенту
Підприємці долали наслідки локдауну через загострення ситуації із пандемією. Так, бізнесмени, що постраждали внаслідок карантину в «червоній зоні», почали отримувати державну фінансову допомогу. А підприємства зі штатом понад 50 осіб зможуть записатися на колективну вакцинацію.
1. По 8 тисяч допомоги постраждалим від локдауну.
9 квітня набув чинності закон про надання держдопомоги у розмірі 8 тис. грн підприємцям і найманим працівникам, які зупинили свою діяльність через карантинні обмеження в «червоних» зонах.
Вони мають змогу отримати фінансову підтримку і з місцевого бюджету, якщо місцева влада ухвалить відповідне рішення. Для цього треба зареєструвати запит через додаток або єдиний портал державних послуг «Дія».
Заявки на таку допомогу вже подали 270 тисяч підприємців і працівників. Це вже другий за пів року запуск прямих державних виплат для бізнесу й людей.
2. Вакцинація трудових колективів.
Організовані колективи, що мають у штаті понад 50 осіб, можуть записатися в чергу на щеплення проти коронавірусу. Про це заявив Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. У разі достатньої кількості вакцини мобільна бригада приїжджатиме безпосередньо на підприємство, за день робитиме орієнтовно 100 щеплень. Оформлюють заявку на колективну вакцинацію через контакт-центр МОЗ або за номером: 0 800 60 20 19.
3. Батько може брати 2-тижневу декретну відпустку.
Верховна Рада внесла зміни до Кодексу про працю й закону «Про відпустки». Відтепер іти в оплачувану роботодавцем відпустку, що дається після народження дитини, терміном до 14 днів може й батько. Зауважено: робити це дозволено не тільки чоловіку, який перебуває в офіційному шлюбі із жінкою, що народила, а й батькові, що просто живе з матір'ю дитини, але нерозписаний із нею.
Ба більше, на відпустку має право й бабуся, дідусь або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за нею, якщо мати (батько) виховує дитину сама (сам).
4. Українські біржі почали торгувати акціями американських гігантів.
Придбати акції Facebook можна і через вітчизняні торгові майданчики. 15 квітня «Фондова біржа ПФТС» допустила до торгівлі акції шести американських компаній: Microsoft, AMD, Visa, Tesla, Netflix і Facebook.
За даними біржі на 15 квітня, ціна однієї акції Microsoft становила 7 509 грн, AMD – 2 302 грн, Visa – 6 470 грн, Tesla – 21 556 грн, Netflix – 15 822 грн, Facebook – 8 852 грн.
У грудні 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку допустила до обігу в Україні акції шести зазначених компаній.
5. У Telegram запускаються повноцінні магазини.
В оновленні Telegram додалися магазини, повідомляється на сайті компанії. Тут можна купувати товари й послуги, причому не тільки за допомогою ботів, як це було раніше, а й безпосередньо в каналах і групах. Прийматимуться платежі в будь-якому чаті, групах і каналах. Платити можна як з мобільного додатку, так і з комп'ютера. За бажанням покупець матиме змогу заохочувати улюбленого автора чи продавця чайовими.
6. Держава надаватиме фінансову допомогу сімейним фермам.
Платитиме 5 тис. грн за гектар. На таку субсидію можуть розраховувати власники новостворених сімейних ферм, які обробляють не більше ніж 20 га землі. Сума допомоги на одне господарство не повинна перевищувати 100 тис. грн. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, коментуючи ухвалену у квітні постанову Кабміну.
Уряд поширив державну фінансову підтримку аграріїв, зокрема на низку нових напрямів, як-от страхування посівів і компенсація за втрачений урожай. На це у 2021 році планують виділити пів мільярда грн.
Підбірка контенту