Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

5 мотивуючих книжок для святкового відпочинку

Тетяна Гордієнко

Підбірка контенту

Проект Щастя
Гретхен Рубін, «Видавництво Старого Лева»

Опитування, проведене у 45 країнах світу показало, що на шкалі щастя від 1 до 10 у середньому люди ставлять собі оцінку 7. Тобто, теоретично, ви – досить щасливі. Але чи влаштовує вас такий рівень щастя? Чи не спробувати з початком нового року запустити свій «Проект щастя», тим більше, що у вас є такий чудовий «путівник»? Гретхен Рубін, юристка, в минулому – співробітниця Верховного суду США, присвятила рік дослідженню «теоретичних засад» щастя та досягненню власних цілей, згідно розробленої на 12 місяців програми. Гретхен вважає, що рік «у пошуках щастя» зробив її набагато щасливішою і в особистому, і в професійному плані, а книга стала бестселером № 1 по версії New York Times. Ось один з інсайтів авторки: «Моє дослідження показало, що ключовими елементами щастя є новизна та наявність певного виклику. Почуття здивування стимулює наш мозок, а успішне розв`язання нестандартної ситуації дарує невимовну насолоду. Коли робите щось уперше — відвідуєте новий музей, вивчаєте нову гру, їдете в нове місце, знайомитеся з новою людиною, — то швидше відчуваєте щастя, ніж ті, хто займається звичними справами».

 

Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви робили щось вперше?
Сет Ґодін, «Наш формат»

Якщо момент новизни – гарантована запорука більш свідомого та більш щасливого життя, то варто серйозно замислитись над тим, як перестати жити й вести бізнес «на автопілоті», обмежуючи себе затишними, але все ж таки, жорсткими рамками звичного. На заваді цьому – первісний страх: не вийде. Цей страх – продукт наполегливої праці нашого внутрішнього критика, але якщо ви зробите перший крок, він більше не буде стояти на вашому шляху до більш повної реалізації вашого підприємницького потенціалу. Сет Ґодін — автор більше десятка світових бестселерів, американський підприємець, маркетолог, колишній віце-президент компанії Yahoo!
 

Сила звички
Чарльз Дахіґґ, «Клуб сімейного дозвілля»

Посієш звичку, пожнеш долю. Як навчитися контролювати свої звички? Цьому вас навчить Чарльз Дахіґґ — лауреат Пулітцерівської премії. Ця його книжка більше 60 тижнів протрималась у списку бестселерів The New York Times і є однією з топових книжок видання Financial Times. Цінність її – у великій кількості справжніх історій та в інтерв`ю з вченими та керівниками компаній, які й допомогти автору розробити метод виявлення, аналізу та подолання звичок, які «притримують» вас на шляху до успіху. Ви зможете змінити ваше життя як вам завгодно: кинути палити, їсти менше нездорової їжі, почати займатися спортом, працювати ефективніше та не кричати на близьких. 

 

Пекельний тиждень
Ерік Бертран Ларссен, «Mоноліт-Bizz».

Термін «пекельний тиждень» - військовий, він визначає перший тиждень екстремальних випробувань для новачків. Ерік Бертран Ларссен - людина надзвичайно цікавої долі: колишній військовий розвідник, популярний психолог і тренер з дипломом школи бізнесу. Він взяв за основу військовий метод «тижня стовідсоткової викладки» та розробив «цивільний» варіант цієї суворої програми. План пекельного тижня такий: понеділок — звички, вівторок — настрій та зосередженість, середа — управління часом, четвер — зона комфорту, п`ятниця — відпочинок і відновлення, субота — внутрішній діалог, неділя — осмислювання. Цілий тиждень ви будете кращою версією себе. І цей тиждень змінить ваше життя назавжди.
 

Думай як фрік
Стівен Левітт, Стівен Дарбнер, «Наш формат»

Нестандартний спосіб мислення – не прерогатива так званих творчих професій. До речі, хто сказав, що бізнес далекий від творчості? У будь-якому разі, автори бестселерів «Фрікономіка» та «Суперфрікономіка», вважають, що відмова від шаблонного ходу думки здатна створити економічне диво. Головна «фішка» книги – велика кількість реальних життєвих історій, в яких ключовою стала здатність головного героя думати як дитина: без стереотипів, без передчуття невдачі. Ось, що про це говорять автори: «Якщо ви продовжуєте сумніватися у несприятливому впливі надуманих перешкод, ось простий тест. Уявіть, що ви давно не займалися спортом і зараз хочете повернутися до вправ. Для початку ви вирішили зробити кілька відтискань. Скільки? "Що ж, минуло багато часу, — кажете ви собі, — почну з 10-ти". Починаєте виконувати вправу. Коли ви відчуєте фізичну та психологічну втому? Мабуть, десь на сьомій чи восьмій спробі. Тепер уявіть, що ви вирішили відтискатися не 10 разів, а 20. Коли цього разу ви відчуєте втому? Займіть вихідне положення і перевірте. Швидше за все, ви зробили 10 відтискань ще до того, як встигли навіть подумати про свою фізичну форму».
 

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"