Монета «Захар Беркут»

 

10 жовтня 2019 року світова прем’єра українського історичного фільму «Захар Беркут» від режисера Ахтема Сеітаблаєва за мотивами однойменної повісті класика світової літератури Івана Франка. Спеціально до цієї масштабної кіноподії Ощадбанк у партнерстві з FILM.UA замовив ексклюзивну срібну пам’ятну монету «Захар Беркут»

  • Наймасштабніший український кінопроект за часів незалежності;
  • Режисер – Ахтем Сеітаблаєв, один з найвідоміших сучасних діячів українського кіно та театру, володар багатьох кінопремій, зокрема, працював над фільмами «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги»;
  • У головній ролі – Роберт Патрік, який запам’ятався глядачам у «Термінаторі-2»;
  • Зіркові актори з усього світу: України, США, Великобританії, Монголії, Казахстану;
  • Величезна міжнародна команда кінофахівців;
  • Зйомки у неймовірних куточках Карпат;
  • Унікальні масштабні декорації, аналогів яким немає у вітчизняному кіно;
  • Сотні неповторних костюмів, створених вручну, зброї, посуду та речей;
  • Карколомні каскадерські трюки та спецефекти.

Срібну монету «Захар Беркут» викарбував Монетний двір Польщі, який має славетну понад 250-річну історію. Варшавський монетний двір бере свій початок у 1766 році, коли король Станіслав Август Понятовський запровадив грошову реформу в Польщі.

zaharzahar

 

У світовій традиції випуск монет, приурочених до прем’єр фільмів, викликають значний інтерес серед шанувальників кіномистецтва. Срібна монета «Захар Беркут» - перший в історії випуск монети до прем’єри українського фільму.

Дизайн монети розробили майстри Монетного двору Польщі на основі матеріалів, наданих власником авторських прав на фільм «Захар Беркут».

На реверсі монети викарбувано сцену з фільму, де герой у бойовому спорядженні оглядає величні карпатські гори. Завдяки застосуванню сучасної технології лазерного матування, дизайн монети виглядає багатовимірним і атмосферним. В нижній частині монети - дата світової прем’єри фільму «10.10.2019». Верхню третину реверса займає надпис «Захар Беркут», виконаний тим же шрифтом, що застосовується у фільмі та у всіх матеріалах про нього.

На аверсі монети більшість зображень і надписів мають дзеркальну поверхню. По центру монети розташоване стилізоване зображення вільного птаха беркута в оточенні силуетів монгольських воїнів. У верхній частині аверса вздовж канта розташовано надпис «Республіка Камерун» французькою (емітент монети), нижче – рік випуску «2019». Нижню частину аверса займає надпис «500 франків КФА» французькою (номінал монети).

упаковка монети

Монета має презентаційну упаковку – рамку, в якій між двома прозорими силіконовими мембранами утримується монета посередині повноколірного пейзажу, де карпатські гори продовжують сцену з фільму на реверсі монети. Ілюстрована обкладинка рамки служить сертифікатом до монети, де українською і англійською мовами наведені її характеристики:

Срібна монета «Захар Беркут»

Назва

Name

Silver Coin “The Rising Hawk”
Республіка Камерун

Емітент

Issuer

Republic of Cameroon
500 франків КФА

Номінал

Face Value

500 CFA francs
Срібло 925 проби

Матеріал

Metal

Ag 925
38.61 мм

Діаметр

Diameter

38.61 mm
16.81 г

Маса

Weight

16.81 g
пруф

Якість

Quality

proof
матування

Оздоба

Decoration

frosting
гладкий

Гурт

Edge

plain
500 шт.

Наклад

Mintage

500 pcs
2019

Рік випуску

Year of Issue

2019

Весь наклад монети «Захар Беркут» надійде у продаж виключно в Україні.

 

Дякуємо за попередні замовлення.

Ми доставляємо ваші монети до обласних центрів України, щоб ви могли їх гарантовано одержати.

Кожному, хто розмістив замовлення на сайті АТ «Ощадбанк», зателефонуємо і погодимо відділення банку, де вам буде зручно придбати замовлену монету.