Андрій Пишний: «Головне наше завдання - модернізація «Ощадбанку»

Матеріали експертів банку в змі
Інтерв’ю А.Г.Пишного
Сайт: Газета "Деснянка". Чернигів

У Чернігові запровадять муніципальну картку та інші вигідні для містян проект 25 лютого Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко і голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний підписали Меморандум про співробітництво. Крім «Картки чернігівця», в місті реалізовуватимуть Інші важливі програми: з тепломодернізації житла, комплексного банківського обслуговування комунальних підприємств та бюджетних установ тощо. Далі про це та інше - в ексклюзивному інтерв’ю «Деснянки» з Андрієм Пишним.

Розмова відбулася ввечері після підписання Меморандуму та робочих зустрічей голови правління банку з ощадбанківським колективом Чернігівського облуправління. Співрозмовник зізнався, що день видався насиченим і непростим, але вдалим.

Я відчув зацікавленість мера Атрошенка в тих проектах, які ми запропонували. Також задоволений спілкуванням із керівниками й працівниками відділень «Ощадбанку» в Чернігові, - сказав пан Андрій.

Дещо з передбаченого у Меморандумі

Співпраця «Ощадбанку» та Чернігівської міської ради дасть змогу жителям міста користуватися зручними й багатофункціональними муніципальними картками. На них можна отримувати пенсію та інші соціальні виплати, зарплату. З допомогою картки можна також оплачувати комунальні послуги, долучатися до різноманітних пільгових програм, а також отримувати адміністративні послуги.

Ощадбанк і міська влада реалізовуватимуть спільні проекти і у сфері енергоефек-тивності. Адже утеплення житлових будинків - одне з пріоритетних завдань держави.

- Завдяки державній підтримці отримання кредиту на утеплення будинків для ОСББ та фізосіб стає цілком реальним. Адже уряд компенсує частину тіла кредиту - від 20 до 70%, а місцева влада бере на себе компенсацію частини відсоткової ставки. Торік понад 64 тисячі українських родин та 107 ОСББ тепломодернізували свої помешкання за програмою «Ощадбанку» «Ощадний дім». Будемо працювати і в цьому році. У Державному бюджеті на 2016 рік також передбачена суттєва сума компенсації за такими кредитами. Тобто держава допомагатиме громадянам їх погашати. Для людей, які мінятимуть у своїх оселях батареї, вікна, встановлюватимуть лічильники, купуватимуть котли, що працюють на альтернативному паливі, - це неабияка допомога. Ще більшу підтримку містяни відчують, коли частину відсоткового навантаження по кредиту візьме на себе мерія. Саме таку співпрацю муніципалітетам пропонує «Ощадбанк». Адже за таких умов громадяни сплачуватимуть усього від 3-х до 7-ми відсотків річних. Державі такі проекти теж вигідні, завдяки їх реалізації суттєво зменшиться споживання ресурсів, того ж таки дорогого російського газу, - переконаний Андрій Пишний.

А в деяких регіонах країни «Ощадбанк» із партнерами - міською владою та бізнесом - успішно працюють над проектами з енергогенерування.

- Наприклад, на найбільшому сміттєзвалищі в Миколаєві вже встановлено електростанцію, яка переробляє шкідливий біо-газ, що утворюється від розпаду відходів, на електроенергію. Така невелика електростанція виробляє близько 3% від потреб житлово-комунального господарства великого міста, - розповів керівник банку.

Цей досвід співпраці чернігівцям теж пропонували. На думку Андрія Пишного, успішність реалізації Меморандуму багато в чому залежатиме від того, як спрацює чернігівський муніципалітет. Зокрема, як швидко систематизують усю потрібну інформацію для «Картки чернігівця».

Пріоритети на найближчі два роки

Андрій Пишний вважає, що цей період стане ключовим для модернізації «Ощадбанку», адже згідно з обраною стратегією для зручності клієнтів банк має змінюватись і ззовні, і зсередини.

- Чернігівці й жителі інших міст уже побачили, що в «Ощадбанку» з'являються відділення нового типу. Це не просто відремонтовані приміщення. Це новий підхід і нова бізнес-модель найбільшого державного банку. Ми будуємо принципово нові відносини з клієнтами, - розповідає банкір. - Прагнемо, щоб і традиційні відділення, які не потрапили в периметр трансформації, також дотримувались нових стандартів. Навчаємо персонал, розвиваємо та контролюємо. Приємно, що чернігівські відділення мають достатньо високу оцінку з якості обслуговування. Це підтверджують незалежні дослідження, зокрема технологія таємних покупців.

На сьогодні по всій країні банк відкрив уже 265 відділень нового типу, із них на Чернігівщині - 12. А до кінця нинішнього року в нашій області запрацює ще 13 таких установ: 7-у Чернігові та 6 - у районах.

Чернігівська команда

З часу останнього візиту очільника «Ощадбанку» на Чернігівщину минуло 68 років. Натомість Андрій Пишний пообіцяв, що на наступний його приїзд довго чекати не доведеться.

Спілкування з колегами видалося конструктивним і корисним для всіх учасників зустрічі.

- Зворотний зв’язок і взаєморозуміння з аудиторією в Чернігові відчув чи не найбільше з усіх обласних управлінь банку. Один одного розуміли з півслова. - зазначив пан Андрій. - Чернігівське обласне управління з літа 2015 року очолює новий керівник - досвідчений фахівець Сергій Черевик. До речі, ветеран АТО.

До кадрової політики з «Ощадбанку» дуже серйозний підхід, адже успіх передових банківських реформ стратегій залежить від працівників, які втілюватимуть їх у життя.

- Нових людей у нас - одиних бережемо персонал, навчаємо відповідно до нових вимог. До речі, «Ощадний банк має один із найбільших трудових колективів в Україні - понад 30 тисяч фахівців. Нарад моє завдання - збудувати високовмотизсзан . високо-професійну команду. Вибудувати соціальний ліфт усередині колективу. Для цього створили такий проект, як кадровий резерв. Серед перших документів, розроблених банком, - «Концепція розвитку персоналу». Дієвою є система наставництва коли над молодими працівниками берусь шефство професіонали, які добре себе зарекомендували. Суттєву увагу приділяємо дистанційному навчанню, підвищенню кваліфікації тощо, - розповів керівник «Ощадбанку».

Рецепт успіху

Нині «Ощадбанк» залишається одним із небагатьох банків, якому люди довіряють свої кошти. Андрій Пишний вважає, що все це завдяки якісним змінам у роботі та 100-відсотковій державній гарантії збереження вкладів.

- За підсумками 2015 року «Ощадний банк» - лідер з обсягу приросту депозитів фізичних осіб - майже на 5,5 мільярда гривень. Також вперше з 2008 року ми почали повертати кредити рефінансування, які отримали від Національного банку. Вже повернули 10,5 мільярда гривень, із них 8,5мільярда -достроково. Це означає, що банк платоспроможний і надійний. Важливо також, що держава капіталізувала банк і цим компенсувала втрати, яких банк зазнав через окупацію Криму. З усіх банків ми втратили там чи не найбільше. Щоб відшкодувати збитки, звернулися з позовом до Російської Федерації. Його розглядатимуть у Міжнародному арбітражному суді, - повідомив співрозмовник.

Про реформування державних банків

Уряд затвердив стратегію розвитку державного банківського сектора. Андрій Пишний зауважив, що це важливий і довгоочікуваний документ.

- Реформа передбачає докорінну зміну принципів та механізмів управління державними банками, завдяки чому установи стабільно працюватимуть і в їх роботу не втручатимуться політики. Позитив також у тому, що реформування відбуватиметься відповідно до рекомендацій міжнародних партнерів: МВФ, Організації економічного співробітництва та розвитку, тому нам більше довірятимуть потенційні інвестори, - сказав банкір.

Пан Пишний також розвіяв чутки про можливу приватизацію фінустанови. Тому непокоїтись вкладникам «Ощадбанку» не варто.

- Нині це не на часі. Правда, Уряд декларує, що до 2018 року розгляне питання про можливу часткову приватизацію кимось із міжнародних фінансових організацій невеликого міноритарного пакету акцій - не більше 20%. Але держава залишить за собою переважну кількість акцій, а отже й контроль над банком. Держава набуде сильного партнера в особі міжнародно7 фінансової організації - ЄБРР чи МВФ. Це позитивно вплине на фінансовий стан та перспективи розвитку банку, - запевнив голова правління «Ощадбанку».

Соціальна відповідальність

Під час інтерв’ю йшлося про важливе питання, яке особливо турбує жителів віддалених сіл Чернігівщини. Це закриття банківських установ у малонаселених пунктах.

- Перед тим як ухвалиш шке рішення, ми дуже ретельно вивчаємо ситуацію, перспективи, шукаємо порозуміння з керівництвом району, селищної чи сільської ради, державних і комунальних підприємств, Пенсійного фонду. Ми проводимо переговори з місцевою владою, пропонуючи знайти спільні проекти для реалізації, партнерства. Для того щоб банк мав змогу залишитися і не бути збитковим у конкретному місці. Такі пошуки компромісу іноді тривають понад півроку. Ніколи відділення не закривається раптово. Ми завжди шукаємо якийсь варіант його збереження. Лише коли не бачимо зворотної реакції, вдаємося до крайніх заходів, - пояснив Андрій Пишний.

Проте банкір переконаний, що банк неодмінно знайде вихід і з цієї непростої ситуації.

- У прифронтовій зоні на Донеччині і Луганщині реалізуємо унікальний проект, аналогів якому у світі немає. Там у нас працюють два броньовані мобільні банківські відділення на колесах. Вони приїжджають у населені пункти, надають послуги і повертаються назад. Таку технологію обслуговування «на колесах» ми можемо застосувати і у віддалених населених пунктах. Тож сподіваюся, що в нинішньому і наступному роках мобільні відділення запрацюють не лише на прифронтовій території, адже кому, як не нам - державному банку - вирішувати болючі соціальні питання, - наголосив Андрій Пишний.

Ірина Осташко, "Деснянка" №10 (590) від 3 березня 2016

 

інші статті

Наталія Буткова-Вітвіцька: Кредитування — сходинка на новий рівень агросектора

Інтерв’ю Н. Буткової-Вітвіцької
Сайт: Kurkul.com
Сьогодні портрет сучасного українського аграрія має дедалі менше спільного з тим, який працював ще якихось 20 років тому. Більше того, ще років 5 тому було складно уявити таку кількість мікро- й ма

Андрей Пышный: «Балансы госбанков нужно очищать от токсичных активов, а не декор...

Інтерв’ю А.Г.Пишного
Сайт: Financial Club
Ощадбанку разрешили взыскать с России $1,3 млрд в счет погашения убытков из-за аннексии Крыма. О том, как госбанк собирается это делать и решать свои проблемы, глава правления Андрей Пышный расск

Эпоха вдохновения

Колонка Андрія Пишного
Сайт: Новое Время
В ЗДОРОВОМ ТЕЛЕ: Павел Вышебаба и его молодая команда из One Planet желают всем приятного аппетита и чистой перед фауной совести Истории двух представителей малого и&nb

інші пропозиції