Блог А.Г.Пишного
Сайт: Українська правда
Відсьогодні Ощад та ЄБРР – стратегічні партнери. Ми підписали про це меморандум. Ощад, ЄБРР та Мінфін як представник акціонера найбільшого й найстарішого державного банку країни.

Окрім цього отримали ще й угоду на підтримку малого й середнього бізнесу обсягом 50 мільйонів євро.
Перспектива співпраці – за успішної подальшої трансформації Ощадбанку можлива участь ЄБРР в його акціонерному капіталі. При цьому в середньостроковій перспективі держава збереже свій контроль – володітиме 80% акцій.

Для Ощадного банку це не просто модернізація, повний перехід на світові стандарти корпоративного управління, ризик-менеджменту та фінансової звітності, а ще й посилення його надійності, міцні позиції не тільки в Україні, але й на зовнішніх ринках, а головне – збільшення власної вартості як активу держави, як активу 45 мільйонів українців. Це для нас стратегічне завдання.

Пригадую, як два роки тому після призначення головою правління Ощадбанку я свій перший візит за кордон здійснив саме у Лондон, у штаб-квартиру ЄБРР. У голові були великі плани з трансформації найбільшого й найстарішого банку країни. Перед очима – економічна й банківська криза, анексія Криму й війна на Донбасі, втрата активів, паніка на валютному ринку.

І попри все ми вирішили тоді діяти. У нас не було вибору, ніж змінювати банк у надскладних умовах.

Як зізнався вже тепер керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, їм також казали про те, що з Ощадом нічого не вийде, він приречений, облиште його краще в спокої.

Але ми вчинили навпаки. Не давали одне одному спокою цих два роки. І сьогодні пан Маліж визнав: "В Ощаду вийшло. ЄБРР та Ощад думають однаково". Він порівняв це з весіллям. Мовляв, все тільки починається.

Я, звісно, тішуся високою оцінкою від одного з найбільших міжнародних інвесторів. І дякую 30-тисячній команді Ощадбанку, що ми разом пройшли цей шлях – змінилися самі, змінили банк і поставили його в один ряд з ЄБРР.

Безперечно, це ще не означає, що ми досягли усіх можливих висот і вже все зробили. Але головне те, що ментально ми поряд, що подальша трансформація відбуватиметься за технічної й фінансової підтримки ЄБРР, що є розуміння й підтримка від уряду. А отже, буде й пришвидшення, й підвищення якості змін в Ощадбанку вже найближчим часом.

Незабаром переконаєтесь самі.

інші статті

Голова Ощадбанку: До банківської системи потрібно ставитися як до кришталевої ва...

Інтерв’ю А.Г.Пишного
Сайт: Мінфін
Український банківський ринок переживає непрості часи. Після націоналізації Привату галузь було монополізовано державою. За даними НБУ, за підсумками минулого року на підконтрольні Мінфі

Не промисловістю єдиною

Блог Андрія Пишного
Сайт: Левый берег
Як відродити українську промисловість як основу зростання української економіки. Про це йшлося в дискусії на VIІІ Національному Експертному Форумі «Україна: у прагненні до рівноваги». Б

інші пропозиції