$1 мільярд в рік. Нова реальність

Матеріали експертів банку в змі
Блог А.Г. Пишного
Сайт: Українська правда
Такі великі позики пропонують тільки тоді, коли бачать, що у певних секторах економіки вже є прогрес та розроблені потенційно успішні проекти

Нова реальність – модне поняття, яким намагаються пояснити все, що відбувається сьогодні в нас і навколо нас, вживаючи це словосполучення і до місця і не до місця.

Популярний сучасний французький письменник Бернар Вербер якось сказав: «Реальність — це те, у що ти віриш». І з ним важко посперечатися. Адже люди з вірою і позитивним мисленням швидше досягають мети. Вони не звинувачують у своїх невдачах інших, а шукають помилку в собі, щоб розібратися, виправити її і рухатися далі.

Саме цим люди в західних країнах відрізняються від нас, українців, схильних шукати джерело своїх поразок де завгодно, але тільки не в самому собі. Нам потрібно змінюватися. Вірити, діяти, досягати.

Я, наприклад, вірю в процвітаючу Україну. Але це не метафізична віра, вона вільна від патерналістських рефлексій. Це не віра у світле майбутнє. Вона абсолютно раціональна, хоч і досить емоційна. В чому вона полягає?

Я не вірю ні в доброго царя, ні в багатого заокеанського родича, які нібито з ранку до ночі ламають голову над тим, як зробити українців щасливими. Це легенда з тієї ж серії, що і золото Полуботка.

Вірю, що процвітаючу Україну збудують тільки самі українці - і ніхто, крім нас. Щасливою країна, як і будь-яка людина або сім'я, може стати тільки за власним бажанням. Нам, звичайно ж, можуть допомогти. Але тільки тоді, коли ми самі собі «допоможемо» – почнемо діяти.

Приклад успішних дій у країни вже є. Практично непоміченою залишилася новина про готовність ЄБРР виділити Україні в цьому році $1 млрд. Правда, із застереженням: виключно під реформи, в першу чергу – під банківську і енергетичну. Зокрема, на подальше приведення української банківської системи до міжнародних стандартів, а також на програму енергоефективності, в тому числі і на підтримку малого та середнього бізнесу.

В деталі вдаватися не буду, але, погодьтеся, мільярд доларів кожен день не пропонують, і, тим більше, не пропонують просто так. Їх пропонують тільки тоді, коли бачать, що у певних секторах економіки вже щось зроблено, є плани на майбутнє, потенційно успішні проекти, програми і розробки, які принесуть відчутний економічний ефект.

Для розуміння - короткий історичний екскурс на тему того, що являє собою ЄБРР і для чого він існує. Створений він був в 1991 році для економічної трансформації східноєвропейських країн колишнього радянського блоку – упровадження ринкової економіки і зміцнення приватного сектора. З цим завданням банк успішно впорався. Приклад – наші сусіди на захід від українського кордону – Польща, Угорщина, Словаччина, Чехія та Словенія. Всі вони проходили труднощі, подібні нашим, лише на 15-20 років раніше.

За цей час Європейський банк перетворився на найбільшого інвестора на європейському континенті. Кредити ЄБРР – не просто дешеві і довгострокові позики на трансформацію, то індикатор реформ в країні, в конкретних галузях і секторах економіки. Наприклад, ЄБРР на початку 2013 року припинив співпрацю з Україною, оскільки в країні не були проведені обіцяні системні реформи, але відразу після Майдану відновив підтримку України, незважаючи на тяжкі економічні та політичні умови.

Сьогодні від обсягів кредитування ЄБРР (читай – реформ) безпосередньо залежить і обсяг прямих іноземних інвестицій. В умовах війни у нас немає інших мотивуючих чинників, які б переконали інвесторів вкладати в Україну.

З часом такі успішні кейси з'являться, тому що трансформація і реформи – це завжди розвиток і зростання. А розвиток і зростання – завжди привабливий актив для тих, хто хоче заробити. В даному випадку - заробити, інвестуючи у створення українського економічного дива. Створення тієї самої нової реальності, на яку найбільший та найавторитетніший банк на континенті готовий витрачати мінімум мільярд щороку.

Впевнений, одним з успішних кейсів реформ в державному банківському секторі вже в недалекому майбутньому стане і Ощадбанк. Принаймні, ми над цим працюємо в режимі 24/7, у тому числі - спільно з ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими організаціями, аудиторами і консультантами. Не з чуток знаю історію перетворень в НАК «Нафтогаз», а також в інших держкомпаніях. Ми ще в дорозі, але це вже нова реальність. Ось чому я вірю у процвітання України.

http://uainfo.org/blognews/1461071311-nova-realnist-milyard-dolariv-na-rik.html

http://blogs.pravda.com.ua/authors/pyshny/5717488a5c90d/

http://newsper.net/ru/article/region/3/theme/13?id=20125859&date=2016-04-19

http://antikor.com.ua/articles/99387-nova_realjnistj_miljjard_dolariv_na_rik

інші статті

Эпоха вдохновения

Колонка Андрія Пишного
Сайт: Новое Время
В ЗДОРОВОМ ТЕЛЕ: Павел Вышебаба и его молодая команда из One Planet желают всем приятного аппетита и чистой перед фауной совести Истории двух представителей малого и&nb

Голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний: Ми будемо вишукувати майно РФ по всь...

Інтерв’ю А.Г.Пишного
Сайт: УНІАН
Росія має заплатити за крадіжку українських активів в анексованому Криму. Міжнародний арбітраж в Парижі ухвалив рішення про стягнення з РФ 1,3 мільярда доларів на користь державного «Ощадбанку». Пр

інші пропозиції