1 серпня працівники служби інкасації відзначають професійне свято

Спеціальний підрозділ інкасації для забезпечення безпеки перевезення цінностей та грошової виручки в системі Державного банку СРСР було створено за постановою Раднаркому 1 серпня 1939 року.

За багаторічною традицією саме в цей день українські інкасатори відзначають своє професійне свято, хоча в Україні, на жаль, досі немає офіційного свята інкасаторів.

У рейтингу найбільш небезпечних професій серед перших значиться саме посада інкасатора. Головні якості, притаманні працівникам інкасаторської служби, – витривалість, гарна фізична підготовка, зосередженість, уміння швидко аналізувати та реагувати на ситуацію. Інкасатор повинен не лише мати міцне здоров’я, швидку реакцію, а й вирізнятись високими моральними якостями. Крім інкасації грошової виручки, ці фахівці здійснюють перевезення готівки, інших цінностей, доставку заробітної плати з банківських установ, підкріплення обмінних пунктів і банкоматів. Тому саме від представників цієї професії багато в чому залежить забезпечення своєчасного виконання зобов’язань з виплати зарплат, пенсій та інших соціальних виплат. Тож робота інкасаторів потребує величезної відповідальності та особливої обережності, а з боку роботодавців – особливої уваги та поваги до напруженої праці цієї категорії співробітників.

Однією з найбільших в Україні є сьогодні служба інкасації коштів та перевезення валютних цінностей Ощадбанку. Служба інкасації банку складається з 264 підрозділів інкасації, розташованих у 248 населених пунктах, та налічує близько 2 700 співробітників. Інкасатори Ощадбанку, на відміну від інших банків, під час роботи використовують вогнепальну зброю. Крім обслуговування власної мережі банківських установ, інкасаційна служба Ощадбанку надає послуги й іншим суб’єктам господарювання – понад 9670 клієнтам – юридичним особам та 6230 установам інших банків.

У липні п.р. Ощадбанк завершив оновлення парку броньованих інкасаційних автомобілів. Вони відповідають усім вимогам нормативних документів Національного банку України. Сьогодні парк таких автомобілів становить 933 одиниціта є найбільшим серед банків України. Крім цього, поряд із технічним переоснащенням служби інкасації в Ощадбанку запроваджуються зміни в організаційній структурі служби інкасації та системі її управління, що надасть можливість більш ефективно та раціонально використовувати матеріальні та людські ресурси.

Ощадбанк дякує всім представникам цієї мужньої професії за їхню непросту і надзвичайно відповідальну працю. Бажаємо спокійних маршрутів, успіхів у професійній діяльності та впевненості у завтрашньому дні!

 Прес-служба Ощадбанку

 

01.08.2013

інші пропозиції