АТ «Ощадбанк» реалізував перший етап проект централізованого сховища даних на базі індустріальної моделі IBM BDWу з побудови

Компанія IBM (NYSE: IBM) та АТ «Ощадбанк» оголосили про реалізацію першого етапу проекту з побудови централізованого сховища даних на базі індустріальної моделі IBM Banking Data Warehouse Model та впровадженні на її основі системи управлінської звітності.

Метою проекту було забезпечення менеджменту банку своєчасною та достовірною інформацією для прийняття управлінських рішень, що включало в себе створення:

• єдиного джерела достовірних даних;

• регулярної технології накопичення, очищення та інтеграції даних;

• спеціалізованих тематичних вітрин для побудови управлінських звітів на основі трансфертного ціноутворення, фінансової звітності за МСФЗ, звітів для управління ризиками, звітів про комерційні результати діяльності бізнесів у розрізі клієнтських сегментів та продуктів тощо.

Основою для реалізації проекту було обрано індустріальну модель IBM Banking Data Warehouse (BDW), яка являє собою інтегрований набір практик, створений у результаті багатьох успішних проектів IBM з побудови сховищ даних у банках. Модель охоплює всі бізнес-функції фінансового інституту та суттєво знижує ризики проекту як на етапі моделювання, так і в процесі реалізації.

Нова система побудована на базі сервера IBM Power System 770 і системи зберігання даних IBM Storwize V7000, які забезпечують найвищу продуктивність і маштабованість завдяки широким можливостям віртуалізації як обчислювальних потужностей, так і середовищ зберігання даних.

Перше завантаження даних у сховище і початок його роботи відбулися 24 грудня 2012 року. Розробка та впровадження комплексу тривали 9 місяців. Офіційне введення в експлуатацію та підключення перших користувачів відбулися 1 липня 2013 року.

На сьогоднішній день у сховищі:

• централізовані первинні дані бухгалтерського обліку, завантажені дані по всіх особових рахунках, їх додаткових параметрах і проводках;

• завантажені дані по всіх клієнтах банку (без об'єднання дублюючих записів по клієнтах і без створення єдиного майстер-запису по клієнтах (Customer Information File / CIF);

• розроблено програмне забезпечення для розрахунку трансфертного результату по всіх особових рахунках з урахуванням руху грошових коштів для термінових рахунків;

• розроблено програмне забезпечення для контролю завантаження даних, моніторингу та запуску розрахунків, а також централізованого управління довідниками сховища;

• створені перші звіти Cognos BI для фінансово-економічного департаменту, головного операційного управління, управління організації бек-офісу роздрібного бізнесу та департаменту ризиків.

«Реалізація першого етапу впровадження сховища даних надасть нам можливість зробити потужний якісний ривок у підвищенні ефективності управління інформацією. Правлінням банку затверджені пріоритети його розвитку на 2013-2015 роки, зокрема, його інтеграція з модулем розрахунку резервів для формування звітності за МСФЗ 39, створення єдиної еталонної бази даних корпоративних клієнтів для підготовки управлінських звітів про прибутковість. Крім того, ми плануємо розпочати роботи зі створення єдиної еталонної бази даних роздрібних клієнтів, використовуючи вже куплену банком модель банківського сховища та інструменти очищення і трансформації даних компанії IBM», - зазначив голова правління АТ« Ощадбанк» Сергій Подрєзов.

«IBM володіє великим досвідом у реалізації проектів у банківській індустрії. Централізоване сховище даних, а також система управлінської звітності, впроваджена на його основі, сприятимуть підвищенню продуктивності і якості надаваних послуг, а також надаватимуть змогу банку оперативно отримувати дані з наявної інформації», - зазначив генеральний директор IBM в Україні Пенко Дінєв.

Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” – один із найбільших банків України, що має найрозгалуженішу мережу установ. Це єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ощадбанк є найнадійнішим банком за версією видання „Корреспондент” та інвестиційної компанії Dragon Capital, а також лідером рейтингу надійності депозитів за версією Інтернет-видання «Реальна економіка». Він активно працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів найбільші компанії України.

IBM в Росії та СНД (www.ibm.com / ru / ru). Корпорація IBM вже більше 100 років є одним з провідних світових виробників і постачальників апаратного та програмного забезпечення, а також ІТ-сервісів і консалтингових послуг. Стратегією компанії є підтримка та стимулювання науково-дослідної діяльності. Щорічні інвестиції IBM у цю сферу становлять не менше 6 млрд. доларів США, завдяки чому ось уже 20 років поспіль фахівці корпорації щорічно реєструють більше патентів, ніж будь-яка інша компанія у світі - понад 6478 патентів у 2012 р. 

23.07.2013

інші пропозиції