Через платіжний термінал Ощадбанку проведена перша в Україні платіжна трансакція з використанням мобільного телефону

У Львові під час міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest 2013 було здійснено перший в Україні платіж через термінал Ощадбанку Ingenico iWL250 Contactless із програмним забезпеченням, розробленим компанією «Банкомзв'язок», за допомогою мобільного телефону c NFC-модулем і SIM-карти оператора мобільного зв'язку за підтримки платіжної системи MasterCard.

В Україні оплата товарів і послуг за допомогою мобільного телефона або смартфона з підтримкою NFC є новинкою. На даний момент вона ще малодоступна для держателів платіжних карток, однак ринок платежів в Україні стрімко розвивається. Спільно з українськими банками оператори мобільного зв'язку до кінця 2013 року обіцяють своїм клієнтам впровадження нового виду платежу.

Більшість телефонів і смартфонів, випущених у 2013 році, обладнані вбудованим модулем Near Field Communication (NFC) для платіжних трансакцій. Ключові переваги даної технології - простота і багатофункціональність. Вбудований в мобільний телефон NFC-модуль дає змогу здійснювати дистанційні платіжні трансакції з використанням різних джерел коштів: абонентського рахунку оператора мобільного зв'язку, платіжної картки, електронного гаманця. Для здійснення платежу з мобільного телефона на ньому повинні бути встановлені, крім NFC-модуля, спеціальне програмне забезпечення та SIM-картка з підтримкою NFC. Платіжні трансакції за допомогою телефона проводяться через POS-термінали, які підтримують технологію NFC. Установкою таких терміналів займається Ощадбанк, і вони стають все більш розповсюдженими в магазинах, супермаркетах, закладах швидкого харчування в найбільших містах України.

Система здійснення платежів за технологією NFC є комплексною, оскільки заснована на взаємодії банку, платіжної системи, розробника програмного забезпечення, мобільного оператора.

«Ми раді, що перша в Україні платіжна трансакція з використанням мобільного телефона з NFC-модулем і SIM-картки оператора мобільного зв'язку була здійснена на термінальному обладнанні саме нашого банку. Участь в інноваційних проектах, спрямованих на розвиток нових способів оплати і технологій, є для нас пріоритетним напрямом. Я впевнений, що цей абсолютно новий вид платежу знайде своїх шанувальників. Його плюсами є швидкість і зручність оплати», - зазначає Антон Тютюн, заступник голови правління АТ «Ощадбанк».

«Ми приступили до першого етапу запуску NFC-платежів в Україні. Для цього ми підготували обмежену кількість сім-карт з новим функціоналом для тестування в реальному середовищі. Ми раді, що завдяки роботі наших банків-партнерів на ринку вже створена необхідна інфраструктура для прийому NFC-платежів. Таким чином, у другому півріччі, коли після тестування рішення буде готове до масового випуску, у користувачів будуть широкі можливості для здійснення мобільних платежів», - зазначила Віра Платонова, генеральний директор представництва MasterCard в Україні.

«Сучасні POS-термінали компанії Ingenico, які ми поставляємо нашим клієнтам, готові приймати оплату не тільки звичайними платіжними картками з магнітною смугою, з чіпом, але й картками з безконтактним інтерфейсом. Інноваційне обладнання Ingenico з програмним забезпеченням, розробленим АТ «Банкомзв'язок», застосовувалося на Alfa Jazz Fest - 2013 у місті Львові для забезпечення cashless contactless-обслуговування гостей фестивалю, а також дало можливість здійснити платіж за допомогою NFC-смартфона при презентації першої в Україні NFC-трансакції компанією «Київстар». Тобто наше вже взагалі-то звичне рішення (робота з усіма видами платіжних карт) обслуговує й новітні технології, такі як NFC. Банки, що випускають продукти для NFC-телефонів, можуть бути впевнені, що їх клієнти зможуть розраховуватися за допомогою цих телефонів через найпоширеніші безконтактні термінали в Україні - термінали Ingenico з програмним забезпеченням від АТ «Банкомзв'язок», - коментує Олег Жуков, директор Департаменту Систем захищених трансакцій АТ "Банкомзв'язок".

MasterCard - міжнародна компанія, що спеціалізується на платіжних рішеннях і технологіях. Компанія управляє найшвидшою в світі платіжної мережею, що об'єднує споживачів, фінансові установи, торговельні підприємства, державні організації та представників приватного сектора більш ніж у 210 країнах світу. Продукти та рішення MasterCard роблять щоденну комерційну діяльність, таку як шопінг, подорожі, ведення бізнесу та управління фінансами, більш простою, безпечною та ефективною для кожного.

АТ «Ощадбанк» - Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” – один із найбільших банків України, що має найрозгалуженішу мережу установ. Це єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ощадбанк є найнадійнішим банком за версією видання „Корреспондент” та інвестиційної компанії Dragon Capital, а також лідером рейтингу надійності депозитів за версією Інтернет-видання «Реальна економіка». Ліцензія НБУ від 05.10.2011 р. №148. Офіційний сайт – http://www.oschadbank.ua. Контакт-центр: 0 800 210 800.

Alfa Jazz Fest - Міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить у Львові в червні. У 2013 році фестиваль відбувся з 13 по 16 червня. Генеральні партнери фестивалю - «Альфа-банк» (Україна) і «Київстар». Для зручності, оперативності та безпеки розрахунків усіх гостей фестивалю в 2013 році була впроваджена єдина платіжна картка AlfaJazzCard з безконтактною технологією MasterCard PayPass.

«Банкомзв'язок» - системний інтегратор, розробник програмного забезпечення для платіжних систем і платіжних POS-терміналів французької компанії Ingenico. Спеціалізується на розробці програмного забезпечення для захищених електронних трансакцій по всьому світу. Авторизований партнер Ingenico SA в Україні з 1997 року.

Прес-служба Ощадбанку

25.06.2013

інші пропозиції