Щодо розслідування НАБУ в справі по кредиту ПрАТ «Креатив»

1. Згідно з повідомленням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Національне антикорупційне бюро розслідує заволодіння коштами державного банку, організоване народним депутатом Станіславом Березкіним. За версією слідства, наприкінці 2013 року зазначений депутат через підконтрольне йому підприємство організував заволодіння 20 мільйонами доларів державного банку під приводом отримання кредиту. Досудове розслідування проводиться детективами НАБУ з травня 2016 року. Протягом цього часу банк неодноразово надавав пояснення та відповідні запитувані документи для сприяння слідству.

2. В рамках досудового розслідування НАБУ затримало 10 осіб, яким повідомили про підозру в заволодінні коштами банку. Серед них посадові особи ПрАТ «Креатив», син Станіслава Березкіна та двоє співробітників банку. Звертаємо увагу на те, що оголошення підозри співробітникам банку є процесуальною дією в рамках досудового розслідування, яка не дає жодних підстав для висновків стосовно винуватості зазначених осіб. Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку вироком суду.

3.   В рамках слідства детективи НАБУ отримали висновки незалежних експертів, а саме Державної аудиторської служби України, якими встановлено відсутність порушень з боку банку  за операціями, які є предметом досудового розслідування, що призвели до нанесення матеріальної шкоди (збитків) банку. Протягом останніх чотирьох років Ощадбанк регулярно проходить перевірки міжнародних аудиторів та регулятора. Їх результати є банківською таємницею, проте в цьому контексті маємо відзначити, що за результатами останньої перевірки регулятором заходів впливу до банку та його співробітників застосовано не було.

4. З 2015 року Ощадбанк проводить активну претензійно-позовну роботу щодо повернення боргів групи «Креатив». Загалом банком подано до судів загальної юрисдикції 23 позовні заяви про стягнення заборгованості з групи компаній «Креатив» та їх поручителів – фізичних осіб Березкіна М.С. та Давидова Ю.Г. Отримано 11 судових рішення про стягнення заборгованості з боржників та поручителів на користь Ощадбанку та таких, що набрали законної сили, на загальну суму 212,7 млн. дол. США, 12,7 млн. євро та 255 млн. грн. 

Ощадбанк висловлює впевненість, що істину щодо винуватості чи невинуватості відповідних осіб буде встановлено судом під час об’єктивного та неупередженого розгляду справи по суті в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством України.

 

Прес-служба Ощадбанку

24.10.2018

інші пропозиції