Ощадбанк видав перший кредит у рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком та Європейським інвестиційним фондом

Ощадбанк розпочав фінансування підприємств малого і середнього бізнесу в рамках тристоронньої гарантійної угоди з Європейським інвестиційним банком та Європейським інвестиційним фондом. Перший кредит надано підприємству АПК з Миколаївської області на загальну суму 22 млн. грн на закупівлю пального, добрив та засобів захисту рослин.

Зазначена угода дає Ощадбанку можливість полегшити доступ малих та середніх підприємств до фінансування шляхом значного спрощення вимог до застави/іпотеки для позичальників. У зв’язку з тим, що  70% кредиту  забезпечено гарантією ЄІБ, позичальник має забезпечити заставою/іпотекою лише 30% суми кредиту.

«Угода з ЄІБ і ЄІФ дає сотням малих та середніх підприємств можливість отримати для розвитку бізнесу фінансування з пом’якшеними вимогами. Це вкрай важливо, адже малий бізнес є сьогодні рятувальним кругом і для економіки, і для суспільства. Саме тому для Ощадбанку підтримка підприємців  є пріоритетом номер один», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Нагадуємо, у грудні 2017 року за підтримки Європейського Союзу, в рамках ініціативи EU4Business та Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) Східного партнерства – етап 1, Європейський інвестиційний банк та Європейський інвестиційний фонд  (Група ЄІБ) уклали з Ощадбанком Гарантійну угоду, яка сприятиме наданню кредитних коштів у розмірі 50 мільйонів євро для малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні.   

ЛОГО ЕИБ.jpg 

Європейський інвестиційний банк – банк Європейського Союзу. Це кредитна установа ЄС для фінансування у формі довгострокових кредитів і єдиний банк, який належить і представляє інтереси держав – членів ЄС. ЄІБ тісно співпрацює з іншими установами ЄС. Як найбільший у світі міжнародний позичальник та кредитор ЄІБ надає фінансування та експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проектів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ зосереджено на Європі, він підтримує зовнішню політику та політику розвитку ЄС.

ЄІБ фінансує проекти в Україні на основі Мандату зовнішнього кредитування ЄС. Мандат надає ЄІБ гарантію, що покривається бюджетом ЄС, для проектів, що представляють значний інтерес для ЄС та його східних сусідів у сферах соціальної та економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектора та кліматичних заходів.

  ЛОГО EU4.png

EU4Business є ініціативою ЄС, яка допомагає малим та середнім підприємствам у шести країнах східного партнерства (Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні) реалізувати свій потенціал та сприяти економічному зростанню. Підтримка EU4Business здійснюється ЄІБ разом з іншими організаціями за межами ЄС, такими, як Європейський банк реконструкції та розвитку. Всі види діяльності ЄС, які підтримують МСП у країнах східного партнерства, є частиною EU4Business. Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: www.EU4Business.eu

ЛОГО ЕИФ.png 

Європейський інвестиційний фонд є частиною Групи Європейського інвестиційного банку. Його головна місія полягає в підтримці європейського мікро-, малого та середнього бізнесу, допомагає отримувати доступ до фінансування. ЕІФ розробляє та розвиває проекти та капітал зростання, гарантії та інструменти мікрофінансування, що спеціалізуються на цьому сегменті ринку. ЄІФ сприяє досягненню цілей ЄС у підтримці інновацій, досліджень та розвитку, підприємництва, зростання та зайнятості.

Прес-служба Ощадбанку


                                                                                                                                                                                                                                              


08.05.2018

інші пропозиції