Ощадбанк повернув рефінансування НБУ в повному обсязі

Ощадбанк здійснив остаточне погашення кредитів,  отриманих від Національного банку України на умовах рефінансування. 4 квітня 2017 року було проведено погашення залишку на суму 2 млрд. грн.

З листопада 2008 по червень 2014 року Ощадбанком було отримано кредити рефінансування від Національного банку України на загальну суму 19,9 млрд. грн.  Кредитні кошти було спрямовано на фінансування в тому числі державних програм, які супроводжував Ощадбанк.

Відповідно до графіка було погашено кредити рефінансування на суму 2,5 млрд. грн. Решту заборгованості – 17,4 млрд. грн. – повернуто достроково, а саме 3,5 млрд. грн. – у 2015 році, 11,4 млрд. грн. – у 2016 році, 2,5 млрд. грн. – у 2017 році.

«Сьогодні завершується дев’ятирічна історія. За три роки ми змогли в повному обсязі повернути значну суму рефінансування, що була отримана у 2008 році. Переконаний, очевидним є той факт, що були і більш сприятливі часи з точки зору економічної ситуації, щоб це зробити. Але здійснили це ми, лише зараз, достроково, – підкреслив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку. – Дострокове погашення стало можливим завдяки ефективній роботі Ощадбанку на ринку залучення коштів юридичних і фізичних осіб, що надало можливість замістити кошти НБУ власною ресурсною базою. Така динаміка залучення є свідченням високої довіри клієнтів. Заміщення кредитних ресурсів власними сприятиме поліпшенню показників діяльності банку, в тому числі показників прибутковості». 

04.04.2017

інші пропозиції