Офіційне роз’яснення щодо закупівлі установами Ощадбанку професійних відеопанелей

Банк вважає за необхідне вести відкриту комунікацію з суспільством щодо теми закупівель та миттєво реагує на інформацію щодо можливих порушень у цій сфері. Ми готові публічно надавати роз’яснення щодо заяв експертів у ФБ та публікацій, які містять необґрунтовані звинувачення на адресу банку. Зважаючи на те, що думку Олексія Тамразова щодо здійснення закупівель банком, яку він виклав на особистій сторінці у ФБ, було розтиражовано ЗМІ без врахування позиції банку, надаємо це роз’яснення.

Ми підтверджуємо запрошення Олексія Тамразова до участі в засіданні тендерного комітету, зроблене головою правління Ощадбанку у відповідь на звинувачувальний пост у ФБ, для детального розгляду вказаного предмета закупівель за участю міжнародних аудиторів та громадських організацій. Відповідне запрошення направлено пану Тамразову. Також звертаємо увагу ЗМІ, що готові надавати пояснення і будемо вдячні за запити для трансляції інформації з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

За результатами проведеної внутрішньої перевірки щодо закупівлі установами Ощадбанку професійних відеопанелей виробництва компанії LG:

1. Всі закупівлі, вказані у ФБ-пості та статтях на його основі, здійснювались на майданчику системи ProZorro відкрито та з максимально спрощеними умовами допуску всіх бажаючих учасників.

2. Орієнтовна вартість предмета закупівлі визначалась на підставі інформації, наданої компаніями, офіційно уповноваженими  LG Electronics Ukraine на поставки професійних дисплеїв під корпоративні проекти.

3. У публікаціях помилково чи зумисно помилково визначено предмет закупівель як «телевізори». В дійсності регіональні управління банку здійснювали закупівлю професійних систем у рамках проекту «Електронна система управління чергою» для централізованого управління контентом у відділеннях у режимі 24/7. До складу системи входять власне відеопанелі, ліцензія на спеціальне програмне забезпечення та аудіосистема.

4. Посилання на інформацію про ціну на професійні відеопанелі згідно з оголошеннями в інтернет-магазинах надано некоректно. Жоден інтернет-магазин не належить до компаній, що офіційно уповноважені на постачання відповідних мультимедійних рішень.

Реформування системи закупівель є одним з перших кроків на шляху трансформації Державного ощадного банку. За два роки маємо суттєві здобутки: запровадження в Ощадбанку нових процедур закупівель, заснованих на послідовному зниженні цінових пропозицій; перехід на прямі контракти з виробниками банківського обладнання світових брендів без посередників, що надало можливість заощадити суттєві кошти; перехід на електронні торги в системі ProZorro. Про ці та інші результати реформування системи закупівель Ощадбанк публічно інформує.

27.01.2017

інші пропозиції