ЄБРР та Україна домовилися про сприяння в трансформації великого державного банку (прес-реліз ЄБРР)

Український «Ощадбанк» також візьме участь у програмі торговельного фінансування ЄБРРЄвропейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Уряд України узгодили заходи з підтримки реформування найбільшого українського державного банку ПАТ «Державний ощадний банк України» («Ощадбанк»). Ця угода є частиною ширшої ініціативи, яка спрямована на реформування державних фінансових установ, і в якій крім ЄБРР також беруть участь інші міжнародні фінансові організації (МФО).

Меморандум порозуміння, підписаний Міністром фінансів України Олександром Данилюком, головою правління Ощадбанку Андрієм Пишним та Керуючим директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсісом Маліжем, передбачає надання «Ощадбанку» підтримки в розробці та впровадженні комплексної програми трансформації з метою його комерціалізації та підготовці до наміченої часткової приватизації у 2018 р.

У контексті цього співробітництва ЄБРР також може в подальшому інвестувати кошти в акціонерний капітал «Ощадбанку» за умови досягнення останнім ключових цілей процесу трансформації, визначених у Меморандумі.

Це стратегічне партнерство передбачає реалізацію конкретних заходів, спрямованих на підтримку подальшої комерціалізації «Ощадбанку», покращення його корпоративного управління та передачу банківських ноу-хау. Реалізація цих заходів відбуватиметься з використанням технічної допомоги, що фінансуватиметься зі Спеціального фонду акціонерів ЄБРР.

Як перший крок, ЄБРР включить «Ощадбанк» до своєї Програми сприяння розвитку торгівлі (ПСРТ) з можливістю надання гарантій на суму до €50 мільйонів для підтримки українських експортерів та імпортерів. ПСРТ ЄБРР спрямована на розвиток міжнародної торгівлі у країнах операцій ЄБРР, у тому числі Україні. У рамках цієї Програми Банк надає гарантії міжнародним підтверджуючим банкам, беручи на себе політичні та комерційні платіжні ризики міжнародних торговельних трансакцій, що здійснюються банками у країнах операцій ЄБРР.

ЄБРР також надасть «Ощадбанку» комплексний пакет технічної допомоги, що буде на цьому першому етапі в основному спрямована на: розвиток спроможності в сфері кредитування малих та середніх підприємств та підвищення операційної ефективності мережі його відділень.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк сказав: «Меморандум між Урядом, Ощадбанком та ЄБРР є частиною реформи державних банків, яку впроваджує Мінфін за підтримки ЄБРР та інших міжнародних партнерів. Наша головна мета – зробити держбанки ефективними та прозорими. Це означає кращі послуги для клієнтів, а також економію мільярдів гривень платників податків на щорічну докапіталізацію держбанків. Зекономлені кошти держава зможе направити на розвиток економіки. Підписання Меморандуму є першим кроком, в якому сторони зафіксували свої подальші наміри та кроки. Далі необхідно: затвердити Урядом та прийняти у Парламенті законопроект щодо зміни корпоративного управління державних банків; сформувати оновлені наглядові ради, які складатимуться із незалежних директорів та представників держави; Покращити внутрішні процеси та ефективність управління держбанків. Підписання Меморандуму є позитивним сигналом для міжнародних інвесторів та вагомим підтвердженням того, що Ощадбанк змінюється. Це також матиме позитивний вплив на вартість банку. Щиро дякую командам Ощадбанку, ЄБРР та Мінфіну за плідну роботу над цим проектом.»

Керуючий директор ЄБРР Франсіс Маліж сказав: «ЄБРР підтримує фундаментальні реформи, розпочаті Урядом у банківському секторі України. Враховуючи це, підписання даного Меморандуму є дуже багатообіцяючою подією, що, як ми сподіваємося, допоможе одній з найбільших фінансових установ у країні, клієнтська база якої налічує 5,6 мільйонів фізичних осіб, стати комерційно успішною та конкурентоспроможною – як всередині країни, так і за її межами. Ми готові відзначити позитивні зміни,  які демонструє «Ощадбанк» і будемо раді запропонувати наші ресурси та знання для сприяння приватизації «Ощадбанку» відповідно до найкращої міжнародної практики. Успіх цієї ініціативи стане потужним сигналом для банківського сектору та міжнародних інвесторів».

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний відзначив: «Протягом двох років Ощадбанк впроваджує програму модернізації найбільшої і найстарішої банківської мережі. Комерційний потенціал держбанку колосальний. Для того щоб він почав працювати, було зроблено значну «домашню роботу», що включає в себе розробку стратегії розвитку, побудову повноцінного роздрібного бізнесу, запуск ММСБ-напряму, приведення фінансової звітності та ризик-політики у відповідність із міжнародними стандартами, роботу з проблемними активами, реформування системи закупівель та багато іншого. Сьогоднішню подію я без перебільшення можу назвати історичним кроком на шляху еволюційного розвитку Ощадбанку. Рішенню про початок співпраці з ЄБРР передувала тривала спільна підготовка. Було проведено поглиблену діагностику фінансового стану банку. Наразі ми продовжуємо працювати над спільною дорожньою картою трансформації. Важливо, щоб цю інформацію почув кожен клієнт Ощаду – держбанк стає пліч-о-пліч із потужним міжнародним інвестором на шляху трансформації».

 

25.11.2016

інші пропозиції