Сбєрбанк Росії здійснив чергову спробу задля легалізації незаконного використання торгівельної марки, яка належить державному Ощадбанку

Ощадбанк оскаржить рішення суду, яким скасовано право Ощадбанку на використання ТМ «Сбербанк» на території України

Як повідомлялось раніше, 15 січня 2016 року Ощадбанк подав позов до господарського суду м. Києва до ПАТ «Сбербанк», в якому просить заборонити російському Сбєрбанку незаконно використовувати знак для товарів та послуг за зареєстрованим раніше за Ощадбанком свідоцтвом на знак для товарів та послуг на фірмове найменування «Сбербанк». На сьогодні судовий процес в Господарському суді м. Києва триває. Попереду проведення судової експертизи – обов’язкової умови для винесення судом обгрунтованого і вмотивованого судового рішення.

З метою зупинення судового розгляду по основній справі за позовом Ощадбанку, Сбербанком Росії ініційовано судовий процес проти Ощадбанку щодо визнання зазначеного свідоцтва на знак для товарів та послуг недійсним. Після "оперативного" судового розгляду, суддя Зеленіна Н.І. 10 серпня 2016 року винесла судове рішення про визнання свідоцтва на знак для товарів та послуг «Сбербанк», власником якого є Ощадбанк, недійсним. Рішення не набрало законної сили, Ощадбанк буде оскаржувати його в апеляційному порядку.

Ощадбанк переконаний у юридичній силі своєї правової позиції і вважає, що вказане вище судове рішення є незаконним та необґрунтованим в силу того, що:

- російський банк на час набуття Ощадбанком прав на фірмове найменування «Сбербанк»  на території України банківські послуги не надавав, а отже введення в оману споживачів завдяки реєстрації знаку за Ощадбанком неможливе;

- суд усунувся від надання оцінки доказам та встановив відомість комерційного найменування позивача (Сбєрбанку) на підставі статутних документів, зареєстрованих лише в Російській Федерації,

- суд абсолютно проігнорував необхідність судової експертизи для повного та всебічного дослідження «доказів», наданих російським банком і, всупереч процесуальному законодавству без застосування спеціальних знань, перебрав на себе функції судового експерта, встановивши тотожність позначення «Сбербанк» з комерційним найменуванням позивача Сбєрбанку Росії;

- суд повністю проігнорував доводи Ощадбанку про недопустимість і неналежність доказів, поданих Сбєрбанком Росії.

- суд не врахував сплив строку позовної давності, ґрунтуючи своє рішення на внутрішніх документах позивача, та проігнорувавши доводи Ощадбанку про недопустимість таких доказів.

Вказане судове рішення за позовом Сбєрбанку Росії не набуло законної сили та буде оскаржене Ощадбанком в апеляційній інстанції.  Розгляд судової справи за позовом Ощадбанку триває. 

Як повідомлялось раніше http://www.oschadbank.ua/ua/press-service/news/4332946/ Ощадбанк наполягає на незаконності перейменування української «дочки» Сбєрбанку Росії в Сбербанк і заявляє про порушення прав інтелектуальної власності.

Про це йдеться в позові Ощадбанку до Господарського суду м. Києва, який було подано. В Ощадбанку вважають, що Сбєрбанк Росії незаконно використовує торговельну марку «Сбербанк», єдиним законним власником якої на території України є Ощадбанк (свідоцтво №82116 від 10.09.2007 р.). Крім того, Ощадбанк є також єдиним законним власником виключних майнових прав на такі торговельні марки: «Ощадбанк» (свідоцтво № 34083 від 15.08.2003 р.),  «Oschadbank» (свідоцтво № 204088 від 25.09.2015 р.) та ін. Проте, якщо рішення суду від 10.08.2016 р набере чинності, Ощадбанк втратить можливості судового захисту своїх порушених прав за позовом Ощадбанку від 15 січня 2016 року та відносно всіх схожих фірмових позначень, якими на законних підставах володіє Ощадбанк.

Ще раз наголошуємо, що перейменування української «дочки» Сбєрбанку Росії просто в «Сбербанк» незаконне. Ощадбанк діє, щоб захистити інтереси мільйонів українців. Вважаємо неприпустимим намагання Сбєрбанку Росії таким шляхом приховати країну походження акціонерного капіталу. Це відповідним чином може вплинути на поведінку клієнтів і ввести їх в оману,  адже ще з радянських часів певна кількість споживачів  досі називає Ощадбанк Сбербанком. Ми не можемо ігнорувати і не поважати інтереси цих людей, які протиправними діями російського банку можуть бути введені в оману.

 Прес-служба Ощадбанку

16.08.2016

інші пропозиції