Ощадбанк – лідер з реалізації державної програми енергоефективності – видав понад 100 тисяч «теплих» кредитів

З початку дії програми енергоефективності Ощадбанком видано понад 100 тисяч «теплих» кредитів на загальну суму 1,7 млрд. грн. За неповних три місяці з початку дії загальнонаціональної програми «Ощадний дім» у 2016 році Ощадбанк видав 600 млн. грн. кредитних коштів. Це майже 37 тис. «теплих» кредитів, які отримали громадяни України для здійснення енергоефективних заходів у своїх оселях. Частка Ощадбанку в реалізації програми становить майже 80%. Порівняно з минулим роком темпи енергоефективного кредитування зросли в три рази. В пікові дні банк видає понад 1000 таких кредитів щодня.

Ощадбанк, що  є беззаперечним лідером реалізації державної програми енергоефективності, готовий взяти активну участь у підготовці до створення Фонду енергоефективності. Про це на форумі під назвою «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ» заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

«Вважаю реформування енергетичного сектора, в тому числі створення Фонду енергоефективності, не лише ключовим стартапом, а й головною реформою, без якої Україна як незалежна країна не відбудеться. Слід віддати належне уряду, який 2014 року ухвалив складне рішення про відмову від російського газу. Щодо створення Фонду – по-перше, він має максимально об'єднати експертне середовище, спеціалістів та споживачів. Керівники  ОСББ недостатньо зацікавлені програмою енергоефективності лише тому що недостатньо поінформовані. По-друге – проект має бути затверджений Верховною Радою. Важливо консолідувати усі сили: інформаційні, суспільні й громадські, тому що ця програма має пройти через парламент саме в тому вигляді, в якому вона запропонована. А головне, що сума витрат на проект має бути захищена незалежно від політичної кон’юнктури, так само як на соціальні виплати, і щороку повинна виділятись у повному обсязі. Якщо цього не відбудеться, ми втратимо час, гроші, інтерес і головне – довіру людей. По-третє – необхідне широке обговорення за участю представників уряду, експертів-фінансистів, банкірів, міжнародних партнерів, щоб створити ефективну фінансову модель, зрозумілу для людей, для інвесторів, контрольовану з точки зору можливих корупційних ризиків. Є досвід Литви, Польщі, Східної Німеччини, інших країн. Ми на 100% партнери цього проекту! Ощадбанк протягом багатьох років є уповноваженим банком з обслуговування енергетичного ринку країни. Ми знаємо як працюють всі ланки від постачальника до споживача, розуміємо проблематику, політичну складову. Я переконаний, що цей досвід стане у пригоді при створенні Фонду», – відзначив Андрій Пишний. 

IMG_5191.JPG

Соціальна складова програми «Ощадний дім» полягає в доступності «теплих» кредитів практично кожному громадянину України. Сьогодні чотири з п’яти кредитів надаються субсидіантам, для яких державна компенсація становить до 70% суми кредиту.

Зважаючи на це, на думку Андрія Пишного, варто розглянути питання монетизації субсидій, перетворення їх на інвестиції та ефективний кредитний ресурс для українців та української економіки. «Ощадбанк готовий вдосконалити фінансову модель та мультиплікувати цю практику у масштабах країни», – зазначив банкір.

Прес-служба Ощадбанку24.06.2016

інші пропозиції