Пасажири Київського метрополітену оплатили понад 2 млн. поїздок безконтактно з MasterCard

Технологія безконтактної оплати MasterCard у столичному метро відзначає один рік

За рік роботи в Київському метрополітені кияни та гості міста скористались технологією безконтактної оплати MasterCard понад 2,2 млн. разів. Сьогодні щодня безконтактними банківськими платіжними картками та пристроями у столичному метро оплачується понад 15,5 тис. поїздок – у середньому 14 на хвилину. Приймання безконтактних платіжних карток до оплати забезпечує Ощадбанк.

IMG_47190.jpg

Завдяки впровадженню інновації багатьом пасажирам столичного метро не доводиться стояти в чергах. За рік роботи технології в Київському метрополітені пасажири, які оплачували проїзд картами і пристроями з технологією безконтактної оплати MasterCard, заощадили близько 44,5 тис. годин на очікуванні в чергах. Крім того, розраховуватись безконтактно не тільки швидше, а й легше – вага жетонів, що знадобилися б пасажирам для оплати 2 млн. поїздок, перевищує 2 тонни.

«Лише за рік після запуску пілотного проекту в Київському метрополітені ми досягли вражаючих результатів. Вони засвідчують, що кияни та гості міста оцінили швидкість, зручність та безпеку безконтактних розрахунків з MasterCard, і сьогодні все більше людей оплачують проїзд безконтактно на турнікетах. Разом із нашими партнерами ми будемо продовжувати впроваджувати в транспортній та соціальній сферах інновації, що наближають Україну до безготівкового та безконтактного майбутнього», — зазначила  директор по роботі з клієнтами представництва MasterCard Europe в Україні та Молдові Інга Андреєва.

Найчастіше кияни та гості міста розраховувались безконтактно на станціях «Олімпійська», «Лук'янівська», «Петрівка», «Площа Льва Толстого» та «Політехнічний інститут».

«Такі проекти для Київського метрополітену – це, насамперед, впровадження міжнародних стандартів розвитку. Сплата безконтактною карткою MasterCard – значна економія часу для пасажира, і чіткий облік для підприємства», — розповів  начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

Рішення для безконтактної оплати в метро Києва є відкритим – на турнікеті  з терміналом Ощадбанку можна розрахуватись безконтактною карткою або пристроєм MasterCard, випущеними будь-яким банком світу. Так, за перший рік після впровадження інновації такою опцією скористались держателі карток з 36 країн.

«Головною цінністю цього проекту є комфорт і  зручність для людей. Як доказ – постійна динаміка зростання обсягу безконтактних розрахунків за проїзд у метро. Якщо ще наприкінці листопада щодня фіксувалось близько 5 тис. таких трансакцій, то в червні маємо зростання у три рази – 15,5 тис. оплат щодня. Це означає, що дедалі більше людей пересвідчуються в перевагах безконтактних карток.  Ощадбанк готовий реалізовувати цікаві й корисні перш за все для людей інноваційні проекти і в інших містах країни», – зауважив  директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку Володимир Москаленко.

OG_20160622_011998_S.jpg

Нагадаємо, що в червні 2015 року компанія MasterCard у партнерстві з Ощадбанком та Київським метрополітеном та за технічної підтримки АТ «Банкомзв’язок» та консорціуму «Астек» запустили технологію безконтактної оплати проїзду в столичному метрополітені. Київ став п’ятим  містом у світі (після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго і Бухареста), де розрахуватись за проїзд банківською карткою можна прямо на турнікеті в метро. Тоді жовтими турнікетами, що приймають безконтактні платежі, було обладнано 17 центральних станцій. У  грудні того ж року технологія безконтактної оплати стала доступною на всіх 52 станціях Київського метрополітену.

«Наш вектор розвитку транспортної сфери – людиноорієнтованість та Smart City. А такі проекти, як технологія безконтактної оплати MasterCard спрямовані саме на такі інновації. Це гарний приклад взаємодії міста та бізнесу для комфорту жителів», — сказав заступник голови КМДА Ілля Сагайдак.

Безконтактні розрахунки забезпечують більше 88 тис. терміналів на всій території України – у супермаркетах, кафе, аптеках, магазинах, на АЗС тощо. Розрахуватись безконтактно можна у вендингових автоматах, фунікулері та на всіх станціях Борщагівської лінії швидкісного трамваю в Києві, а також у паркоматах у Києві та Львові.

Infographic_Contactless 1 year.png  

22.06.2016

інші пропозиції