Ощадбанк та WNISEF – 15 млн. грн. на підтримку соціальних підприємств

Ощадбанк презентував Програму соціального підприємництва та підтримки ММСБ на IV Всеукраїнському форумі переселенців з Криму та сходу України, який відбувся 26 травня 2016 року. 


На форумі, організованому ГО «Кримська діаспора», розглядались гострі проблеми працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, ведення бізнесу, підтримки підприємницьких ініціатив, а також роль держави і суспільства в інтеграції вимушених переселенців.

Саме з метою підтримки цієї категорії підприємців та розвитку сегмента ММСБ Ощадбанк сьогодні активно реалізовує програми за участю міжнародних фінансових організацій з урахуванням державної стратегії розвитку цього напряму. Для держави він є основою заможного та відповідального суспільства. Україна має значний потенціал розвитку малого бізнесу, доля якого у ВВП становить 10-15%, тоді як у розвинених країнах Європи цей показник сягає 60%.

Знаковим проектом, спрямованим на вирішення соціальних проблем, є спільна програма Ощадбанку та американського фонду WNISEF для соціальних підприємств. Враховуючи масштабні соціально-економічні виклики, що нині постають перед Україною, пільгове кредитування від WNISEF забезпечить доступ до фінансових ресурсів для соціальних підприємств, які допомагають у вирішенні проблем найменш захищених верств населення. Впровадження цієї інноваційної програми забезпечить кредитування соціальних підприємств у національній валюті за низькими відсотковими ставками. Користь від її реалізації в першу чергу отримають громадяни, що потерпіли від конфлікту на сході країни, у т. ч. вимушені переселенці, а також інваліди, малозабезпечені жінки та інші незахищені групи людей. На сьогодні розглядаються заявки від соціальних підприємств на отримання пільгового кредиту за партнерською програмою Ощадбанку та WNISEF на загальну суму 15 мільйонів гривень.

Крім того, Ощадбанк провів переговори з Міжнародною організацією з міграції, засновниками якої є державні та недержавні організації з більш ніж 150 країн світу, для подальшої розробки та впровадження програми, яка допомагатиме внутрішньо переміщеним особам розвивати бізнес, створювати нові робочі місця та підґрунтя для побудови успішного майбутнього.
«Підтримка мікро-, малого та середнього бізнесу на державному рівні є важливим рушієм економіки будь-якої країни та ознакою зростання її культурного та духовного рівня. Більше того, для країни, яка прагне посісти належне місце серед інших країн світу, розвиток цього напряму є невід’ємною умовою. Таким чином те, що сьогодні робить Ощадбанк разом з урядом та нашими міжнародними партнерами, дасть мультиплікативний ефект модернізації національної економіки для побудови сильної конкурентоспроможної держави європейського рівня. Ми пропонуємо співробітництво, від якого виграють усі – і люди, і регіони, і держава», – наголосив на форумі заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.


Прес-служба Ощадбанку

26.05.2016

інші пропозиції