Втретє в поточному році Ощадбанком здійснено дострокове погашення рефінансування НБУ на суму 2 млрд. грн.

14 квітня Ощадбанк здійснив чергове дострокове погашення частини кредиту рефінансування від НБУ на суму 2 млрд. грн.

«За невеликий проміжок часу – трохи більше ніж за рік – Ощадбанком погашено більшу частину заборгованості за кредитами рефінансування від НБУ – 12,6 млрд. грн. Зазначений обсяг коштів заміщено власними ресурсами банку, що сприятиме поліпшенню основних показників його діяльності та зменшенню вартості ресурсної бази»,– зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Практично кожного місяця поточного року Ощадбанк достроково повертає кредит рефінансування НБУ з урахуванням позитивної динаміки депозитного портфеля та стабілізації ситуації на фінансовому ринку. Це свідчить про достатню ліквідну позицію Ощадбанку та надійну і стабільну його діяльність.

Можливість достроково погасити заборгованість перед НБУ є результатом ефективних дій Ощадбанку, спрямованих на відновлення довіри людей до банківської системи країни загалом та ресурсних позицій банку зокрема. Протягом першого кварталу 2016 року строкова ресурсна база Ощадбанку збільшилась на 4 989 млн. грн. (без урахування впливу курсових різниць), з яких 2 149 млн. грн. – строкові кошти фізичних осіб.

Як повідомлялось раніше, минулого року Ощадбанк погасив заборгованість за кредитами рефінансування від НБУ в сумі 5,5 млрд. грн., з яких 3,5 млрд. – достроково. В січні та лютому поточного року було достроково повернуто ще 5,047 млрд. грн. рефінансу НБУ. Загальна сума повернутих коштів – 12,6 млрд. грн., сума до погашення – 7,02 млрд. грн.

Прес-служба Ощадбанку

14.04.2016

інші пропозиції