Ощадбанк успішно стягує заставне майно недобросовісних боржників та реалізує його через відкриті аукціони, захищаючи інтереси держави

Державний банк  за останній рік показав приклади успішного повернення проблемної заборгованості. Зроблено наступний крок – на відкритих торгах відбувається реалізація заставного майна, на яке звернуто стягнення, для отримання справедливої ціни та забезпечення прозорості процесу продажу.

Першим прикладом реалізації заставного майна боржника Ощадбанку стало виставлення на відкритих електронних торгах нерухомого майна - спортивно-оздоровчого комплексу загальною площею 1 676,9 кв. м та земельної ділянки загальною площею 1,7119 га за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Малиновського, буд. 1. Детальна інформація - за посиланням https://ubiz.ua/lot/205831-sportivno-ozdorovchiy-kompl/

Наступним є продаж на відкритих торгах колишнього предмета іпотеки – земельної ділянки загальною площею 7,0671 га з цільовим призначенням  «будівництво, експлуатація та обслуговування багатофункціональних комплексів» у складі готельно-офісного, торговельно-розважального та житлового комплексу з апартаментами, яхт-клубу, дельфінарію, аквапарку та благоустроєних набережних між вул. Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом. Детальніше – за посиланням https://ubiz.ua/lot/207099-zemelna-dilyanka/

Зазначені активи було стягнено Ощадбанком у рахунок погашення заборгованості недобросовісних позичальників, які не виконали умови кредитних договорів, та отримано у власність у тому числі шляхом жорстких судових процесів, які відбувались тривалий час і закінчились перемогою банку в суді найвищої інстанції.

З метою визначення організації для проведення торгів (аукціону) було проведено роботу з п’ятьма торговельними біржами, які спеціалізуються на реалізації заставного майна та надали банку комерційні пропозиції. За результатами перевірки та оцінки цінової пропозиції банк зупинив вибір на співпраці з ТБ «Електронні торги України». При цьому банк залишається відкритим до співпраці з іншими торговельними майданчиками для реалізації іншого заставного майна, яке стало його власністю.

Ощадбанк вважає принципово важливим надавати повну та прозору інформацію щодо реалізації заставного майна, тож звертає увагу всіх зацікавлених осіб на факт проведення торгів.

«За останній рік в Ощадбанку було кардинально реформовано систему стягнення проблемної заборгованості, починаючи з внутрішніх процедур і закінчуючи укомплектуванням підрозділу, який цим займається, - відзначає голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. – Якщо ми бачимо, що позичальник бере на себе персональну відповідальність за реалізацію адекватного плану реструктуризації, банк готовий співпрацювати. Ми усвідомлюємо економічну ситуацію і реалії бізнесу. Але піддаватись на маніпуляції та шантаж не будемо! Де це необхідно, будемо діяти безкомпромісно та жорстко. У багатьох випадках ми повертаємо кошти за проблемними кредитами за рахунок застави  – Славянськолії, Брокбізнесбанку, Південьзахідшляхбуду та ін. Ми готові боротись за кожну видану банком копійку та робити публічними як наші судові баталії, так і подальші дії з реалізації заставного майна»

Прес-служба Ощадбанку

04.04.2016

інші пропозиції