Банки – стратегічні партнери держави на шляху до ключових змін

28 березня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся круглий стіл, присвячений тому, чи варто клієнтам банків боятись верифікації соціальних виплат. У дискусії взяли участь представники банківського сектора – заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн, голова правління UniCredit Bank Тамара Савощенко,  заступник голови правління Укргазбанку Олексій Александров, а також експерти Реанімаційного пакета реформ Віктор Мазярчук та Павло Кухта.

IMG_9128.JPG

«Сьогодні банки також прагнуть бути агентами ключових змін у країні. У питанні ефективного використання соціальної допомоги фінансові установи є стратегічними партнерами держави, адже саме вони володіють усією необхідною інформацією. Завдяки закону про верифікацію банки допоможуть виявити людей, які незаконно користуються субсидіями, і прибрати їх зі списку. Йдеться не про кримінальне чи будь-яке інше покарання. Питання в даному випадку в тому, що закони потрібно виконувати», – зазначив заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

За словами Тамари Савощенко, верифікація є звичайною процедурою контролю держави над тим, наскільки ефективно використовуються кошти, призначені для соціальних виплат. Закон про соціальні виплати встановлює певні критерії, за якими визначаються одержувачі соціальної допомоги. А коли є такі критерії, то цілком природно, що має існувати контроль. Банки в цьому випадку є лише учасниками цього процесу.

Непорозуміння й сумніви щодо процедури верифікації, як зазначає голова правління UniCredit Bank, у клієнтів радше стосуються теми довіри до банківської системи, адже йдеться про розкриття або нерозкриття банківської таємниці. Та варто розуміти, що зазначений закон лише розширив перелік інституцій, котрим банки можуть розголошувати інформацію.

«Слід зазначити, що банки повністю підтримують закон про верифікацію, адже він жодним чином не відобразиться на законослухняних громадянах, проте допоможе виявити людей, які отримують соціальну допомогу нечесно», – зауважив заступник голови правління Укргазбанку Олексій Александров.

За даними, озвученими експертами РПР, понад 40% видатків держави спрямовано на соціальні виплати. На сьогодні це близько 368 млрд. грн. Як показує досвід багатьох країн, значна частина цих коштів нерідко використовується неефективно. У Грузії, наприклад, через неправильний розподіл коштів держава втрачала близько чверті всієї суми таких виплат. За попередніми підрахунками, при правильному контролі обсяг заощаджень на виплаті соціальної допомоги становитиме близько 1% ВВП. Процедура верифікації є одним з інструментів контролю, який сприятиме скороченню державних видатків.

 

28.03.2016

інші пропозиції