Перше в Одесі інклюзивне відділення Ощадбанку

29 лютого відкрилось четверте в Україні і Східній Європі та перше в Одесі інклюзивне відділення Ощадбанку.

Інклюзивне відділення – банківська установа, адаптована для людей з особливими потребами. Вхідні двері та внутрішній простір відділення спроектовано таким чином, щоб там вільно пересувалась людина на візку. Зони касового та індивідуального обслуговування, очікування та самообслуговування оснащено спеціально для клієнтів на візках, з вадами зору та слуху.

DSC_0417.jpg

 Для вільного доступу людей з особливими потребами у відділенні передбачені:

·     пандус

·     тактильна плитка

·     тактильні маркери

·     кнопка виклику менеджера

·    банкомат із маркуванням клавіатури шрифтом Брайля, роз’ємом для навушників та програмою для керування голосом

«Відкриття таких відділень потребує лише людяності, елементарної уваги та поваги. Спроектувати більш широкі двері, крізь які може проїхати візок, покласти тактильну плитку, щоб допомогти незрячому зайти до відділення, знизити рівень розташування касового вікна, щоб до касира могла вільно звернутись людина на візку, навчити працівників мови жестів, щоб вони могли порозумітись із людьми, які не чують… Усе це – навіть не гроші й витрати, а, скоріше, бажання здійснити важливу справу. До речі, одним з членів команди нашого інклюзивного відділення є хол-менеджер, який має ДЦП», – підкреслила заступник начальника Одеського обласного управління Ощадбанку Ганна Шевченко.

«На жаль, пересуватись містом дуже складно. Звісно, в деяких місцях є пандуси, але найчастіше вони спроектовані таким чином, що без сторонньої допомоги не обійтись. А в цьому відділенні я зміг усе зробити самостійно. Людина з особливими потребами почувається тут звичайною, такою як усі, не безпорадною. Дуже добре, що Ощадбанк вирішив власним прикладом показати, що таке суспільство для всіх. Без обмежень», — поділився враженнями один з клієнтів, запрошений на відкриття.

фото2.jpg

Це четверте інклюзивне відділення в системі Ощадбанку. Воно розташоване на вулиці Колонтаєвська, 8. Нагадуємо: 26 листопада 2014 року в Києві відбулось відкриття першого інклюзивного відділення Ощадбанку. В березні 2015 року друге таке відділення відкрилось у Сумах, третє – 17 лютого 2016 року в Дніпропетровську. Незабаром інклюзивні ощадбанківські відділення з’являться в  Вінниці та Полтаві, до кінця року – в адміністративних центрах усіх областей країни.

«Більше року тому Ощадбанк став першопрохідцем з відкриття інклюзивних відділень, що адаптовані для обслуговування людей з особливими потребами – на візках, з вадами зору, слуху. І тепер важливо, щоб цей досвід поширювався, адже це початок безбар’єрної держави, держави відкритого доступу, інклюзивного суспільства, країни вільних можливостей», — наголосив начальник Одеського обласного управління Ощадбанку Денис Древницький.

Приємною новиною для одеситів в цей день виявилось відкриття ще трьох відділень нового типу Ощадбанку за адресами: вул. Малиновського 57, Грецька площа ¾, Преображенська 42. Їх ключові параметри – новітній дизайн і стильний фасад, зручні зони очікування та обслуговування клієнтів, кімната для переговорів, зона самообслуговування з інформаційно-платіжним терміналом і банкоматом, висококваліфікований персонал. Зокрема, по всій країні вже відкрито 265 відділень Ощадбанку нового типу, з них 16 в Одесі.

 Прес-служба Ощадбанку

29.02.2016

інші пропозиції