Вдруге в поточному році достроково погашено майже 3,5 млрд. грн. рефінансування НБУ

11 лютого Ощадбанк здійснив дострокове погашення кредиту рефінансування від НБУ на суму 3 млрд. 447 млн. грн.

 «Вдруге цього року Ощадбанк достроково повертає кредит рефінансування НБУ, підтверджуючи свою надійність. Це ознака того, що Ощадбанк працює стабільно та має достатню ліквідну позицію. Крім того, зменшиться вартість ресурсної бази банку», — зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

 За короткий проміжок часу – протягом 2015 та на початку 2016 року – Ощадбанком погашено більше половини заборгованості за кредитами рефінансування від НБУ - 10,6 млрд. грн. Вказаний обсяг коштів заміщено власними ресурсами банку, що сприятиме покращенню основних показників його діяльності.

 Як повідомлялось раніше, минулого року Ощадбанк погасив заборгованість за кредитами рефінансування від НБУ в сумі 5,5 млрд. грн., з яких 3,5 млрд. – достроково. 13 січня поточного року було достроково повернуто ще 1,6 млрд. грн. рефінансу НБУ.

 Нагадуємо, що відповідно до вимог Національного банку України Ощадбанк перейшов на міжнародні стандарти фінансової звітності. За результатами роботи в січні 2016 року банк отримав прибуток у сумі 32,8 млн. грн., що перевищує плановий показник на 64,8%.

 Загалом протягом 2015 року строкова ресурсна база Ощадбанку збільшилась на 8,0 млрд. грн. (без урахування впливу курсових різниць), з яких 5,5 млрд. грн. – строкові кошти фізичних осіб, що свідчить про очевидне відновлення довіри до провідного державного банку в умовах трансформації української банківської системи.

Прес-служба Ощадбанку

11.02.2016

інші пропозиції