Перші кроки «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг в Україні»: Лідерами проекту підписано Маніфест

Сьогодні, 29 грудня 2015 року, провідні фахівці з Адміністрації Президента України, Нацбанку, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Ощадбанку, Київстару, Майкрософту, Делойту, юридичної фірми «ОМП», громадського об’єднання «Innovations and Development Foundation» та громадського об’єднання «Прозорі Закупівлі» підписали Маніфест «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг».

Проект «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг в Україні» створений для того, щоб показати громадянам України, як завдяки впровадженню європейських стандартів довірчих послуг можна полегшити та модернізувати ділові процеси всередині країни, налагодити комунікацію між громадянами, бізнесом та державою, та забезпечити інтеграцію у єдиний цифровий ринок Європи.


У заході взяли участь заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ Дмитро Шимків, заступник голови правління Ощадбанку Євген Драчко-Єрмоленко, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстару Євген Кражан та інші.

-                     Ця реформа дуже потрібна Україні, особливо, якщо ми крокуємо у напрямку інтеграції з Євросоюзом. Роками будувався мур та шалена монополія для того, щоб мати один стандарт, лише один криптографічний алгоритм, який могли продавати лише окремі компанії. У той час, коли весь світ користувався іншими стандартами, які є у вільному доступі та мають можливість реалізувати безліч речей. Дивлячись на те, з якою швидкістю зараз рухається світ та сучасні потреби населення, нам потрібно зважати на міжнародні стандарти та алгоритми і якщо ми це врахуємо то міжнародні сервіси відразу почнуть діяти в Україні,  - зазначив заступник голови АПУ з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків.

Олександр Хижняк, керівник напряму e-Government services департаменту інформатизації Ощадбанку разом із представником ГО «Прозорі закупівлі» Андрієм Мелащенко презентували присутнім презентацію: «Лібералізація ринку довірчих послуг та e-ID - ключ до електронного документообігу у масштабах країни та інтеграції с Digital Market ЕС».

Основна мета цієї реформи – повна імплементація європейських стандартів трастових послуг в Україні для переходу до повністю електронних та юридично правомочних комунікацій у процесах взаємодії громадян з державою (C2G), бізнесу з державою (B2G), бізнесу з бізнесом (B2B). Це позитивно вплине на якість ділових процесів у країні та надасть бізнесу можливість перейти на електронний документообіг з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) європейського зразка.

-                       Створення для наших клієнтів технічної можливості використовувати ЕЦП і електронний документообіг з партнерами з ЄС дасть істотне полегшення для роботи на ринку ЄС, який зараз прагне до консолідації і створення єдиного цифрового ринку. Наш бізнес повинен заробляти на цьому ринку, а ми повинні допомогти йому в цьому, - зазначив Олександр Хижняк.

Заступник голови правління Ощадбанку Євген Драчко-Єрмоленко зазначив, що для того, щоб втілити всі кроки в рамках цього проекту в життя, потрібно провести ще величезну роботу: змінити стандарти, підготувати зміни в законодавстві, а також щільно взаємодіяти з Верховною радою України та Кабінетом міністрів.

-                      Ми робимо перші кроки на шляху до великих змін. Наша команда неухильно рухається до того, щоб всі наші клієнти мали кращі он-лайн сервіси, які відкриють їм доступ до електронного управління в державі. Натомість ми отримаємо  довіру і повагу клієнтів державного банку, який змінюється використовуючи для цього найкращі ІТ-рішення та бізнес-практики, - зауважив Євген Драчко-Єрмоленко.

Директор по розвитку бізнесу на корпоративному ринку компанії Київстар Євген Кражан в свою чергу зазначив важливість даного проекту та закцентував увагу на тому, що ми повинні зробити послуги для населення простими, зрозумілими, швидкими та ефективними.

-                      Ми безумовно підтримуємо Маніфест, з яким ми будемо рухатися у напрямку легалізації даних послуг. Перед нами дуже довгий шлях. Певна річ, чим раніше ми почнемо, тим швидше ми наблизимося до поставленої мети. Ми за масовість цих послуг, де звісно простота грає головну роль. А безпеку зі своєї сторони ми гарантуємо, - зазначив Євген Кражан.

Прес-служба Ощадбанку

29.12.2015

інші пропозиції