Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний увійшов до ТОП-100 найвпливовіших українців

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний посів 54 сходинку у щорічному  рейтингу 100 найвпливовіших українців від журналу «Фокус».

 

Як відзначають аналітики видання, Андрій Пишний очолює найбільший держбанк України. 84 млрд. грн. коштів фізичних та юридичних осіб зберігаються на рахунках фінустанови. На тлі масових банкрутств Ощадбанк утримує клієнтів і нарощує депозитний портфель. Серед інших успіхів Андрія Пишного - домовленість з кредиторами про перенесення поточних виплат за боргами в розмірі $ 1,3 млрд на 2019-2025 роки. При цьому Ощадбанк не забуває про власне кредитування і бере участь в урядовій програмі тепломодернізації житла, за якою держава компенсує громадянам до 70% тіла кредиту. Банк видав 60 тис. таких кредитів більш ніж на 1 млрд грн.  

 

Ділимось із Вами розгорнутими відповідями голови правління на запитання видання. 

 

1. Яка подія минулого року стала для Вас найбільш значущою? Чому?

Створення потужної міжнародної коаліції на підтримку України і припинення активної фази бойових дій на Донбасі. Поганий мир краще, ніж добра війна.  Це надало уряду можливість провести успішні переговори з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу та врятувати країну від дефолту. Як наслідок - знижено облікову ставку НБУ, почалось повільне, але поступове відновлення економіки, рейтинги країни та українських компаній пішли вгору. Глава МВФ Крістін Лагард визнала: «Україна здивувала світ».

А із значущого і особистого - молодша донька Даша привезла цього року мені і всій Україні перемоги на одразу трьох міжнародних пісенних конкурсах: Sanremo, "Слов'янський базар" і Гран-прі міжнародного фестивалю «Середземне море». Це робить мене щасливим! Діти співають - батьки слухають - війна закінчується. Так має бути. Нехай діти співають!

 

2. З якими викликами Вам довелось зіткнутись протягом минулого року в професійній сфері? У чому вдалось домогтись успіхів?

Головний виклик - зовнішні борги Ощадбанку на 1,3 млрд. доларів, більшу частину яких треба було повертати вже в 2016 році. На початку серпня ми домовились про реструктуризацію всієї суми боргу на тих умовах, над якими працювала наша команда. Домовились завдяки тому, що у нас є чітка стратегія розвитку банку на три роки, яку побачили наші міжнародні партнери, зрозуміли нас і пішли нам назустріч. Стратегію було розроблено нами спільно з лідером «великої четвірки» світових аудиторів - компанією PricewaterhouseCoopers (PwC).

 

Довідково: Сторони домовились про те, що єврооблігації з погашенням 10 березня 2016 року на 700 млн доларів з купоном 8,25% річних будуть обміняні на облігації з погашенням 10 березня 2023 року з купоном 9,375% річних. 60% основної суми боргу буде виплачено 10 березня 2019 року, а сума, що залишилась  - вісьмома рівними піврічними частинами. Єврооблігації з датою погашення 20 березня 2018 року на 500 млн доларів з купоном 8,875% річних будуть обміняні на облігації з погашенням 20 березня 2025 року і купоном 9,625% річних. Їх власники отримають 50% основної суми боргу 20 березня 2020 року, а решту суми - десятьма рівними піврічними траншами.

 

3. Що вдалось змінити за минулий рік завдяки Вашому впливу (на міжнародному рівні, в Україні, у сфері, в якій Ви працюєте)?

На міжнародному рівні: взяти активну участь в успішній реструктуризації зовнішнього боргу країни перед міжнародними кредиторами, в якому 1,3 млрд. доларів - частка Ощадбанку, а отже, зробити внесок у спільну справу - запобігти дефолту банку та країни, відновити програму МВФ на підтримку України, створити стійкі умови для поступального відновлення економіки.

В Україні: успішно реалізувати перший етап безпрецедентної за всі роки незалежності урядової програми тепломодернізації житла українців згідно якою різним категоріям громадян держава компенсує 20, 30, 40 і навіть 70 відсотків тіла кредиту. Це те, що повинно було бути зроблено ще 20-25 років тому, але не робилось. За цією програмою на сьогодні тільки Ощадбанком видано більше 60 тисяч «теплих» кредитів на загальну суму понад 1 млрд. грн. До програми активно залучаємо муніципалітети, які в свою чергу додатково до урядових компенсацій за кредитом відшкодовують частину процентної ставки - до 15%.

У сфері, в якій я працюю: відновити довіру до Ощадбанку і, як наслідок, до української банківської системи через державну гарантію 100% збереження вкладів. Депозити Ощадбанку всупереч панічним настроям на ринку протягом року зростали в геометричній прогресії: новорічний «Щедрик» залучив 4,5 млрд. грн., великодня «Писанка» 10 млрд. грн., а «Довіра» - майже 20 млрд. грн. Ми продемонстрували найбільший приріст депозитної бази за результатами 10 місяців - плюс 2,85 млрд. грн.!

11.12.2015

інші пропозиції