Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний взяв участь у відкритті VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики і VIII Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика

10 листопада 2015 року в Києві відбулось урочисте відкриття щорічної виставки та форуму, які вже стали традиційною діловою платформою обміну досвідом між владою, бізнесом та міжнародними експертами у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики.

Участь у церемонії відкриття взяли: Геннадій Зубко – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Олександр Домбровський – народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичногокомплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Марюс Януконіс – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні; Андрій Пишний – Голова правління Ощадбанку; Андрій Коболєв – Голова правління НАК «Нафтогаз України».

IMG_5355.jpg

«Зараз ми є учасниками великого амбітного проекту реформування країни в цілому», –  наголосив Геннадій Зубко, відкриваючи Форум.

«Ми працюємо на законодавчому рівні, проте без правильних інженерних рішень, інновацій, повернення науки в теплоенергетику, електроенергетику складно говорити про підвищення енергоефективності», – повідомив Олександр Домбровський – народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, та додав, що досягти амбітної мети можна завдяки консолідації зусиль.

«Багато років Україна використовувала дешеві енергетичні ресурси, і кошти в утеплення не вкладала. Сьогодні інші виклики. Нам потрібно бути максимально енергоощадними. Скорочення споживання газу, його заміщення альтернативними видами палива, розвиток відновлюваних джерел енергії та впровадження передових енергоефективних технологій для уряду є стратегічними завданнями», – наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи VII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

«Десятиліттями стверджували, що енергоефективність – проблема номер один української економіки. Насправді це не проблема, а точка зростання. Ринок термомодернізації лише житлового фонду країни за оцінками міжнародних експертів – понад 50 млрд. дол. США. І ми запустили цей ринок. Разом з урядом склали просту і прозору програму кредитування на утеплення житла, за якою держава компенсує від 20 до 70 відсотків тіла кредиту. До неї ми активно залучаємо муніципалітети, які відшкодовують ще й частину відсоткової ставки. Програма діє лише з травня. 9 з 10-ти таких кредитів видає Ощадбанк. Інтенсивність видачі в Ощаді – 800 кредитів на день. Понад п’ятдесят тисяч родин отримали кредити на загальну суму 800 млн. грн. Зокрема й півсотні ОСББ. Це промислові масштаби. І це тільки початок. Добрий початок, тож ми запрошуємо закордонних та вітчизняних інвесторів до співпраці. Це вигідно, безпечно й перспективно», – зауважив Андрій Пишний, Голова правління Ощадбанку.

12241562_988825924509478_1572710666547722718_n.jpg

В свою чергу Андрій Коболєв – Голова правління НАК «Нафтогаз України» зазначив: «Сьогодні енергозбереженню немає альтернативи. Це питання виживання української економіки. Не може бути ефективною країна, яка на одиницю продукції витрачає у три-чотири рази більше енергії, ніж інші. Те саме стосується обігріву житла. Запровадження в Україні прозорого, конкурентного ринку газу сприятиме комерційній ефективності проектів з енергомодернізації промислових підприємств та житлового фонду. Ми не настільки багата держава, щоб опалювати повітря».

10.11.2015

інші пропозиції