#ощадбанкдієврегіонах: у Львові буде впроваджено електронну оплату проїзду у транспорті; учасники АТО першими отримали картку львів’янина від Ощадбанку

Львівська міськрада спільно з Ощадбанком та MasterCard презентували новітні сервіси для мешканців міста. Так, сьогодні, 30 жовтня, в приміщенні Ратуші відбулось підписання Меморандуму про тристоронню співпрацю щодо впровадження оплати проїзду безконтактними картками MasterCard в міському електротранспорті.

Підписання Меморандуму – перший крок до впровадження е-квитка у Львові. Передбачається, що на 2 лініях львівського трамваю встановлять спеціальні термінали, за допомогою яких можна буде розраховуватись за проїзд безконтактними платіжними картками, а також карткою львів’янина, розробленою на базі картки MasterCard.

Безконтактно оплатити проїзд буде просто: достатньо піднести безконтактну картку MasterCard до терміналу, розташованому на поручні. Суму, що відповідає вартості проїзду, буде автоматично знято з рахунку без жодних додаткових комісій. Оплату підтвердять звуковий і світловий сигнали.

Крім цього, сьогодні 10 учасників АТО першими отримали картки львів'янина від Ощадбанку. ID-картки львів’янина є прототипами електронного квитка: крім власне платіжної функції вони гарантуватимуть військовим АТО право безкоштовного проїзду в електротранспорті та надаватимуть доступ до міських адміністративних послуг.

фото6.jpg

«Ощадбанк вважає своєю місією допомогу державі в розвитку безготівкових розрахунків та запровадженні проектів електронного самоврядування. Разом зі Львовом ми робимо перші кроки до здійснення національного проекту муніципальних карток, що покликаний значно спростити життя містян – полегшити доступ до адміністративних послуг – без черг та корупційної складової, забезпечити автоматичне отримання пільг та участь у бонусних партнерських програмах, посилити контроль за використанням бюджетних коштів. Два місяці тому ми підписали Меморандум – і сьогодні презентуємо результат спільної роботи й робимо наступний крок – впроваджуємо безконтактну оплату проїзду. Ощадбанк спільно з компанією MasterCard успішно реалізував такий проект у Києві: сплатити за проїзд безконтактною карткою можна в метрополітені, фунікулері та швидкісному трамваї. Можемо констатувати – послуга зручна й популярна! Ми готові працювати, щоб у найближчому майбутньому її оцінили  львів’яни», – підкреслює Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.

 «Коли ми сьогодні говоримо про ефективне управління в країні чи в місті, то розуміємо під цим не лише фахових працівників тих чи інших структур, а й змінену філософію роботи – відкрита, доступна влада, яка спілкується зі своїми мешканцями, оперативно і якісно надає усі необхідні послуги і прозоро звітує про свою роботу. Світ розвивається і мені приємно, що Львів черпає усе, що найкраще. Ми даємо Львів, як площадку, аби спільно це робити. Чому це вигідно для України? Бо те, що ми зробимо у Львові, потім легко помножити на інші міста нашої держави. Чому це вигідно Ощадбанку? Бо ми легкі на співпрацю, вони з нами опрацюють весь сценарій і потім будуть це реалізовувати в інших містах нашої країни. Так, ми можливо пройдемо найважчу дорогу, але люди у нас всі молоді, активні, працюють багато, тому ми це зробимо дуже швидко», – зазначає Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Мета міста – створити для громадян через ID-картку максимально простий і швидкий доступ до послуг - від транспорту і охорони здоров'я до електронних адміністративних послуг. Картка мешканця Львова – це найбільш інноваційна картка в Україні, яка відповідає найкращим міжнародним практикам і технологіям. З її допомогою можна буде підписати електронний документ, проїхати у громадському транспорті, скористатись можливостями електронної медицини та отримати послуги й знижки від міста і партнерів. Також вона працюватиме як щоденна банківська картка. Першочергово видаватимемо її учасникам АТО, оскільки для них доступ до послуг у віддаленому доступі є критично важливим. Після отримання картки вони не повинні будуть стояти в черзі, і зможуть отримати безліч послуг через Особистий кабінет або в ЦНАПі, лише пред’явивши картку. Також вони отримають можливість здійснювати безкоштовний проїзд у транспорті. Мета проекту – зрештою поступово видати такі картки всім охочим та постійно додавати нові електронні послуги», – додає Яніка Мерило, радник міського голови Львова.

«Україна стала на шлях масштабних змін і активного розвитку. У MasterCard ми бачимо свою місію в тому, щоб, розвиваючи прозорі безготівкові розрахунки в соціальній сфері, підтримувати нашу країну на цьому шляху. Підписання меморандуму про співпрацю з ЛМР та запуск безконтактних розрахунків у трамваї – великий крок у цьому напрямку. Ми дуже раді, що тепер і мешканці Львова зможуть сплачувати за проїзд у найбільш сучасний та зручний спосіб – своїми безконтактними банківськими картками MasterCard», – відзначає Сергій Францишко, віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні.

Картка льв.JPG

Картка львів'янина – сучасна соціальна банківська платіжна картка з ексклюзивним дизайном, оснащена контактним і безконтактним чипами. З її допомогою можна оплачувати комунальні, державні та приватні послуги, отримувати знижки в торговельних мережах міста тощо. Картка є матеріальним носієм персональних даних. Електронно-цифровий підпис надає можливість використовувати сучасний та прогресивний засіб авторизації та підписувати електронні документи через зчитувальні пристрої, встановлені в точках надання електронних послуг. В основі індивідуального дизайну картки – зображення вежі львівської ратуші, представлене крізь призму калейдоскопа, який є символом багатогранності та нескінченної різноманітності.

Нагадаємо, Львів – перше місто в Україні, яке в червні цього року відкрило інтернет-портал «Особистий кабінет мешканця» з важливими електронними послугами (замовлення завірених копій ухвал ЛМР, видача довідок про перебування на квартирному обліку, довідки про несудимість в МВС, довідки про доходи в ДФС, а також низка електронних сервісів, таких як електронне звернення тощо). Окрім цього, Львів стане одним із пілотних міст після Києва, де у військово-медичному клінічному центрі Міністерства Оборони України впроваджуватимуть систему електронної медицини. Слід зазначити, що Ощадбанк брав участь у її створенні. Так, у середині жовтня у Львові презентували електронно-медичну картку пацієнта. Також, згідно з програмою «Львів-2020», у пріоритетах роботи міської влади на наступні роки є запровадження електронного урядування на всіх рівнях міських структур, подальший розвиток «Особистого кабінету мешканця», який вже підтримує сервіс Bank ID від Ощадбанку, а також видача е-карток Ощадбанку, які надаватимуть львів’янам доступ до адміністративних послуг.

Прес-служба Ощадбанку

 

 

 

30.10.2015

інші пропозиції