Офіційна позиція Ощадбанку щодо забезпечення фінансування енергогенеруючих компаній

У відповідь на інформацію у ЗМІ щодо затримок у фінансуванні енергогенеруючих компаній повідомляємо наступне.

 

1)  Інформація щодо затримки фінансування з боку Ощадного банку є абсолютно безпідставною.

2) Розпорядження №765-р «Про комплексні заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній та теплоелектроцентралей для забезпечення надійності роботи об'єднаної енергетичної системи України в осінньо-зимовий період 2015/16 року», було внесено на розгляд Уряду власне самим Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та передбачає використання акредитивної форми розрахунків.

3)  Розпорядження №765-р було прийняте КМУ 24 липня 2015 року. Протягом серпня здійснювалось документальне оформлення визначеної Розпорядженням процедури оплати за вугільну продукцію.  При цьому, п’ять компаній з десяти, які отримали кошти по Розпорядженню, підписали договір з банком на відкриття акредитиву ще 28.08.2015 року.

4) Договір про відкриття кредитної лінії ДП «Енергоринок» на суму 2 млрд. грн. укладено АТ «Ощадбанк»  7 вересня поточного року.

Протягом цього ж дня проведено авансування підприємств теплової генерації для відкриття акредитивів для постачання енергетичного вугілля, видобутого на території України.

Після отримання 07 вересня коштів ДП «Енергоринок» три компаній надали документи на підтвердження поставки та вже через два дні - 9 вересня оплатили поставку вугілля.

 

5) Необхідність використання акредитивної форми розрахунків пов’язана із наступним:

- це ключовий захід для запобігання можливому фінансуванню тероризму, що серед іншого передбачає необхідність погодження дій та процедур з боку представників СБУ!

- забезпеченням оплати коштів виключно за фактично поставлене вугілля та із дотриманням вимог законодавства щодо правил перетину товарів із території, яка не контрольована українською владою;  

- забезпеченням дотримання вимог Національного банку України щодо обмежень придбання та оплати іноземної валюти за імпортними договорами, які передбачають попередню оплату.

 

Ощадбанк високо цінує 15-ти річну співпрацю з підприємствами електроенергетичної галузі України, яка забезпечує життєдіяльність держави, та усвідомлює всю відповідальність перед державою та клієнтами. Залишок кредитів підприємствам електроенергетики складає близько 8 млрд. грн. Завдяки спільним зусиллям Уряду України, Національного банку України та АТ «Ощадбанк» для сталого проходження опалювального сезону 2014-2015 років, було здійснено безпрецедентне додаткове кредитування підприємств для розрахунків за придбані енергоносії у обсязі 7 млрд. грн., зобов’язання за якими  на поточний момент в повному обсязі виконані.

16.09.2015

інші пропозиції