Ощадбанк видав 10 енергоефективних кредитів для ОСББ. На черзі ще 8.

Вже 10 ОСББ проводять енергоефективні заходи у своїх будинках за допомогою кредитів Ощадбанку. Найближчим часом до державної програми «Ощадний дім» приєднаються ще 8 ОСББ і ЖБК. Найбільше таких кредитів видано в Сумській області – три, в Харківській – два та по одному – в Дніпропетровській, Київській, Одеській, Рівненській та Хмельницькій областях. Загальна сума наданих на утеплення коштів перевищує 500 тис. грн.

У рамках програми «Ощадний дім» ОСББ, як і фізичні особи, отримують суттєву державну підтримку. Для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків вона становить 40 відсотків суми енергоефективного кредиту. При цьому якщо серед мешканців будинку є одержувачі субсидії, то згідно з рішенням уряду від 12 серпня п.р. компенсація розраховується залежно від кількості квартир, на які оформлено субсидію, і може досягати 70%.

«Україна остаточно стала на шлях енергоефективності. Ми маємо перетворити наші будівлі на енергоощадні теплі домівки. У нас немає іншого виходу, адже більше 80% житлового фонду країни потребує ремонту і не відповідає сучасним вимогам», – зазначив заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.

У липні банк значно спростив процедуру отримання енергоефективних кредитів для ОСББ і ЖБК. Зокрема, значно скорочено пакет документів для одержання кредиту, зменшено з 95 до 85 відсотків обов’язковий рівень находжень платежів ОСББ, строк існування яких становить більше 12 місяців, скасовано вимогу щодо кількості власників квартир/нежитлових приміщень, які обов’язково мають бути членами ОСББ, встановлено єдину вимогу до голосування за будь-яким проектом – "ЗА" 75% голосів співвласників.

В обласних управліннях Ощадбанку працюють спеціалісти, які надають професійні консультації щодо створення ОСББ та механізмів фінансування заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності таких об’єднань.

Більш детальна інформація про програму – на офіційному сайті, в  Контакт-центрі за тел.: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України);  +38-044-363-01-33 та у відділеннях Ощадбанку.

Прес-служба Ощадбанку

14.09.2015

інші пропозиції