Андрій Пишний: Фальшиві позови, які зараз подаються до кримських судів від імені Ощадбанку, очевидно мають на меті позбавити нас права на стягнення кредитної заборгованості

Заява Ощадбанку

25 серпня 2015 року Ощадбанк направив до Генеральної прокуратури України заяву з вимогою проведення розслідування факту, пов'язаного з підробленням офіційних документів.

 Ощадбанку стало відомо, що в липні 2015 року нібито від його імені до так званого арбітражного суду республіки Крим було подано кілька позовних заяв щодо стягнення заборгованості з корпоративних боржників банку, які займаються виробленням сонячної енергії в Автономній Республіці Крим.

Ці позови було подано на підставі сфальсифікованих вимог. Назва та ідентифікація Ощадбанку були неправомірно та підступно використані без будь-якого відома, згоди чи наданих керівництвом Ощадбанку повноважень. Ощадбанку відомо, що інформацію про подачу цих фальшивих позовів було опубліковано в пресі. Банк робить офіційну заяву, щоб захистити свої права та забезпечити правдивість майбутніх публікацій.

Відповідачі за так званими позовами, поданими до так званого арбітражного суду республіки Крим, є боржниками Ощадбанку за відповідними кредитними договорами, заборгованість за якими перед банком є суттєвою. Ощадбанк розпочав юридичні процеси зі стягнення простроченої заборгованості з цих боржників в українських судах у грудні 2014 року й отримав законні та обґрунтовані рішення на свою користь.

 У зв'язку з зазначеними вище сфальсифікованими позовами Ощадбанк 25 серпня 2015 року направив заяву до Генеральної прокуратури України, вимагаючи проведення негайного розслідування факту, пов'язаного з підробленням офіційних документів, поданих нібито від імені Ощадбанку, а також неправомірних дій, вчинених невідомими особами.

 «Ми активно готуємось до міжнародного арбітражу і в ході підготовки дізнаємось про нові вражаючі факти. Враховуючи знищення Російською Федерацією інвестицій Ощадбанку в Автономній Республіці Крим, ми вважаємо, що фальшиві позови, які зараз подаються до кримських судів від імені Ощадбанку, очевидно мають на меті позбавити нас права на стягнення кредитної заборгованості з різних суб’єктів бізнесу в Автономній Республіці Крим. Банк проінформує про такі сфальсифіковані позови компетентні органи та судові інстанції, включаючи інвестиційний арбітражний суд, у рамках розгляду позову Ощадбанку проти Російської Федерації», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Як повідомлялось раніше, Ощадбанк розпочав міжнародний арбітражний процес проти Російської Федерації та має намір повідомити арбітражний трибунал про дане кримінальне правопорушення одразу після формування його складу.

Прес-служба Ощадбанку

25.08.2015

інші пропозиції