Ощадбанк утримує лідируючі позиції на банківському ринку України та входить до ТОП-3 за рівнем активів, капіталу та операційного прибутку

Прибуток від операцій Ощадбанку збільшився порівняно з 01.07.2014  майже в 4 рази і склав 6 млрд. грн. Чистий процентний дохід банку порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на  22,5% і склав 3,8 млрд. грн., чистий комісійний дохід збільшився на 17,3% і склав 0,7 млрд. грн.

Дохід від операційної діяльності Ощадбанку збільшився в 2,2 разу  і склав майже  8 млрд. грн., а загальні адміністративні витрати і витрати на утримання персоналу (операційні витрати) порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли лише на 3%.

Усі банки країни працюють в умовах безпрецедентного поєднання кризових факторів як у політичній, так і у фінансово-економічній площинах. Погіршення фінансового стану клієнтів і контрагентів Ощадбанку та зниження їх спроможності обслуговувати зобов’язання негативно впливає на його фінансовий стан. З метою максимального нівелювання впливу дестабілізуючих факторів протягом шести місяців поточного року банк провів формування резервів на суму 8,8 млрд. грн. Формування значного обсягу резервів пов’язано з наступними факторами: погіршенням якості активів внаслідок девальвації гривні відносно іноземних валют, погіршенням якості активів у зоні АТО, оголошенням технічного дефолту окремими державними підприємствами, які знаходяться в стадії реструктуризації боргу і є клієнтами Ощадбанку, та зниженням уповноваженими рейтинговими агентствами їх кредитних рейтингів. Як наслідок, за підсумками діяльності шести місяців поточного року банком отримано від’ємний фінансовий результат у сумі  2,8 млрд. грн.

За допомогою «систем раннього попередження» банк навіть у кризові періоди забезпечив не лише виконання показників ліквідності відповідно до нормативних вимог НБУ, але й приріст ресурсної бази. На 01.07.2015 значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу становило 15,95%, що  на 5,95 в.п. вище, ніж передбачають вимоги НБУ, та на 6,92 в.п. вище, ніж по банківській системі України.

Крім того, з початку 2015 року Ощадбанк демонструє позитивну динаміку залучення коштів клієнтів. Це, безперечно, має позитивний вплив на стан ліквідності банку та на економіку держави в цілому. «Висока довіра до Ощадбанку – це факт. Більше половини клієнтів готові розміщувати кошти на піврокурік. У нинішніх умовах це довготривала інвестиція. Переконаний, що підставою для цього є не лише  довіра, а й готовність клієнтів підтримувати банк-двигун фінансової системи і розуміння того, що кошти державного банку працюють на галузеутворюючі державні підприємства, урядові програми, економічне зростання країни. Клієнти бачать у нашому банку зміни, нові сервіси, продукти, новий рівень комунікації, – і вони готові ставати частиною цих змін», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Прес-служба Ощадбанку

24.07.2015

інші пропозиції