За фінансової підтримки Ощадбанку завершено будівництво одного з найбільших олійноекстракційних заводів в Україні

Ощадбанк профінансував будівництво сучасного олійноекстракційного заводу компанії Олсідз з переробки насіння соняшника, рапсу та сої, а також елеватора для його зберігання, в Одеської області. Про це сьогодні повідомив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний під час відкриття заводу.

«Участь у спільному проекті з іноземними інвесторами була для банку вкрай важливою. Фінансування проекту розпочалось ще у 2013 році, але значну частину ресурсів банк надав у надзвичайно складних економічних умовах у 2014-2015 роках. Успішне його завершення було принциповим для Ощадбанку, для Одеси, для України. Ми мали підтвердити інвестиційну привабливість країни, готовність брати на себе зобов’язання та виконувати їх. Саме завдяки таким проектам в Україну йдуть інвестиції. Відкриття заводу – реальний приклад ефективного партнерства українських та іноземних інвесторів і державного банку», – зазначив керівник Ощадбанку.

Изображение 048.jpg

Новий потужний олійноекстракційний завод стане одним з найбільших експортно орієнтованих переробників насіння олійних в Україні. Це в свою чергу сприятиме зростанню частки експорту олії та збільшенню валютних надходжень у країну. Нагадуємо, що Україна є лідером на ринку соняшникової олії, займаючи до 50% її світового експорту. AllSeeds плануює зайняти 10% такого експорту. 

Изображение 016 (1).jpg

Ощадбанк забезпечив понад 70% фінансування даного  проекту, надавши підприємству кредитні лінії на загальну суму 62 млн. дол. США. За словами Андрія Пишного, розглядається питання про збільшення ліміту кредитування на 6 млн. дол. США. Це пов'язано зі зростанням загальної вартості реалізації інвестиційного проекту.

Також банкір наголосив, що фінансова підтримка сільськогосподарських підприємств є одним із пріоритетних напрямів кредитування в Ощадбанку. Незважаючи на кризові явища в економіці України, банк утримує у своєму портфелі більше 13 млрд. грн. кредитів аграрного сектора, серед яких 10 млрд. грн. кредитів, пов’язаних із фінансуванням переробних підприємств галузі.

Андрій Пишний також відзначив суттєвий експортний та інвестиційний потенціал Одеської області, зазначивши, що банк готовий брати активну участь у розвитку регіону.

 

Прес-служба Ощадбанку

16.07.2015

інші пропозиції