Мистецтво рятує. На допомогу дітям Мар’їнки зібрано 2 мільйони гривень

Практично 2 мільйони гривень зібрано в ході благодійного аукціону «Мистецтво, що рятує», організованого Ощадбанком спільно з ГО «Волонтерська Сотня», НКММК «Мистецький Арсенал» та агентством культурних ініціатив Art Management.

Виручені кошти будуть спрямовані на допомогу мирним жителям однієї з найбільш обстрілюваних точок України – Мар’їнки. Там перебувають 120 дітей та 20 важкохворих лежачих літніх людей. Вони щодня і щоночі дивляться смерті у вічі, але хочуть будь-що вижити. Їм украй потрібна допомога.

На доброчинному аукціоні були представлені незвичайні лоти – ящики для боєприпасів, перетворені п’ятнадцятьма відомими українськими художниками на скрині з унікальним розписом. Також на аукціоні можна було придбати ящики, розписані дітьми – вихованцями художніх шкіл та волонтерами.

«Ящики від боєприпасів порожні. Це означає, що їх вміст був використаний за призначенням. Тепер вони перетворились на те, що зарадить біді. Допомогли цьому діти з художніх шкіл, які перетворили ящики з-під боєприпасів на витвори мистецтва. Маленькі художники абсолютно щиро виявили бажання допомогти тим, хто сьогодні знаходиться на лінії фронту. У проекті взяли участь волонтери та імениті митці. Рефлексії, які відображають те, що вони відчувають, можна побачити в їх творіннях. Усі зібрані на аукціоні кошти будуть передані дітям Мар’їнки», – зауважив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний, організатор благодійного аукціону «Мистецтво, що рятує».

Митці – учасники проекту: Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Арсен Савадов, Марія Куликівська, Матвій Вайсберг, Ксенія Гнилицька, Євген Самборський, Мирослав Вайда, Назар Білик, Алевтина Кахідзе, Андрій Блудов, Микола Маценко, Юрій Соломко, Олексій Сай, Яна Сєдова.

«Ми зібрались на цьому аукціоні для того, щоб допомогти дітям, а не просто поповнити свої колекції. І варто подумати не тільки про те, біля якої стіни поставити розписаний ящик, а й про те, що його можна передати громадським організаціям – банкам, університетам, музеям. Щоб він виконував нову місію – історичної пам'яті, а люди пам'ятали, що в 650 кілометрах звідси є задзеркалля. В ньому все зовсім по-іншому», – зазначила куратор виставки, керівник агенції Art Management Катерина Тейлор.

Найближчим часом волонтери відвезуть зібрані кошти до Мар’їнки.

«Коли ми звернулись до Ощадбанку та Мистецького Арсеналу з проханням про допомогу в проведенні аукціону, ми сподівались на успіх, проте не очікували на такий результат. Тепер ми віримо в чудеса, віримо в силу слова і прикладу. Дякуємо кожному волонтеру і художнику, які зробили ящики з-під снарядів предметами мистецтва. Катерині Тейлор, Андрію Пишному і Наталії Заболотній. Юрію Горбунову за те, що він погодився на волонтерських засадах провести аукціон і блискуче це зробив. Ми з Наталією Воронковою дякуємо всім за довіру, за допомогу жителям Мар'їнки. На виручені кошти ми зможемо забезпечити їх наборами продовольства і медикаментами.», – зауважили Ірина Солошенко та Наталія Воронкова, волонтери, лідери ГО «Волонтерська Сотня», ідейні натхненники проекту.

Ощадбанк разом з партнерами організовує благодійний аукціон «Мистецтво, що рятує» вдруге. Минулого разу кошти від продажу творів провідних українських митців було направлено на лікування 50 важкопоранених бійців української армії.

"Це другий благодійний аукціон у Мистецькому Арсеналі, проведений спільно з Ощадбанком та "Волонтерською сотнею". Результат знову перевершив наші очікування. Для голодних і наляканих численними обстрілами дітей зібрано майже 2 мільйони гривень. Фаворитами торгів стали роботи Арсена Савадова та Олександра Ройтбурда – ці мегалоти були придбані відповідно за 200 та 300 тисяч гривень.  Ми щасливі, що Мистецький Арсенал та проект "Арсенал добрих справ" став потужною платформою для здійснення благодійних проектів. Завдяки цьому благодійному аукціону наші прекрасні волонтери Наталія Воронкова та Ірина Солошенко зможуть придбати їжу, ліки, необхідні речі для мешканців Мар’їнки. Я щиро вдячна всім, хто долучився до аукціону, –  художникам, співорганізаторам, команді Ощадбанку та особисто Андрію Пишному. Окрема подяка Олексію Дідковському, який придбав ящик з-під БМ "Град". Завдяки Арсену Савадову він тепер має начиння у вигляді олівця і є чудовою метафорою нашого заходу: нищівну зброю заміщує зброя мистецька. Цей твір було подаровано фондовому зібранню Мистецького Арсеналу", – відзначила Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК "Мистецький Арсенал": 

 «Наша метою сьогодні була допомога дітям війни, адже коли в дитинство вривається війна, то це, певно, найбільший злочин проти життя й майбутнього. Ми вкотре звернулись до рятівної сили мистецтва і не прогадали. Мистецтво рятує! Велика шана всім тим, хто долучився до цього благодійного проекту», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО У МЕДІЙНОМУ РЕЛІЗІ:  http://press.oschadnybank.com/na-dopomogu-dityam-mariyinky/

Прес-служба Ощадбанку

15.07.2015

інші пропозиції